1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страдивариус

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ristovaa1, 17 јуни 2013.

 1. ristovaa1

  ristovaa1 Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Не сретнав ваква тема доколку веќе има може да заврши во канта...
  Во Сити го има бутиков и реално 50% од стварите ми се од таму.. :$
  Мислења за бутикот,омилени производи... :)
   
 2. temjanuskaaa

  temjanuskaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  773
  Имам неколку парчиња гардероба од Страдивариус од Грција ги бев купила многу ми се допаѓаат а и немат некои надуени цени само што има една маана некако материјалот од кој им се направени блузите многу лошо замирисува кога ќе дојде во допир со телото значи после 15тина мин од ко ќе ја облечам блузата почнува да ми мириса како на боја на нешто вештачко...со блузи од други марки го немам овој проблем но сите блузи од Страдивариус така лоша ми мирисаат и едно кило парфем да истурам џабе е...до материјалот е проблемот...а плус и пред неколку месеца имаше муабети дека користеле некои токсични материи при производство на облека ама колку е тоа точно незнам :?:
   
 3. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  Немам купено ништо до сега, но имаат многу убави парчиња што се надевам дека во иднина ќе купам нешто од тука.
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.305
  Допаѓања:
  99.756
  Пол:
  Женски
  Имам доста гардероба од Страдивариус , чизми , блузи , фустани , здолништа , накит , фармерки...ги имам земено од Грција во местото кај што живеам. Во врска со блузите се согласувам со членката над мене , навистина не е добар материјалот , буквално тешко се и пеглаат :|
   
 5. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
 6. ristovaa1

  ristovaa1 Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Има убави работи тоа да меѓутоа некој да не знае кога од прилика ке имам попуст,едни сандали чекам да ги намалат пада знам кога да отидамм :D
   
 7. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  Некој што бил скоро, ги има ли фармеркиве ?
   

  Прикачени фајлови:

  • sss.png
   sss.png
   Големина на фајлот:
   114,9 KB
   Прегледи:
   232
 8. bassical

  bassical Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  10
  Една од моите омилени (достапни) продавници. :) Многу ми се допаѓа речиси се, и исто така имам доста работи од таму.
   
 9. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Многу убави работи. Омилениот џемпер и ташна ми се од таму.
   
 10. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Доста работи имам и јас од таму.Ташна ,џемперчиња , јакна,маици неодамно купени,сандали од летово...кафеав крзнен елек кој го земав пред 2-3 год. но од грција , сеуште е во одлилна состојба а го изнаносив...Да се каже дека сум и задоволна од квалитетот.
  Само ме изнервираа сандалите летово што ги купив и тоа поскапо ,не ги ни носев многу , и тоа закопчувањето одпозади ми се откачи .Но среќа па можеше лесно да се поправи тоа.
  А од др работи сум засега задоволна.
   
  На jelly888 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ivona29

  ivona29 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  има могу убави суќни ама 1000че се што не ми е баш ефтино пошто ми требаат повеќе :) мислите дека ќе има попуст за брзо? :^)
   
 12. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Па сега моментално низ цел сити мол има понекој мал попуст,зависи некаде повеќе.
  Но ако сукњата не е ,сигурно ќе има голем попуст уште малце.Како и секоја година,накај 15 деќември,втора половина на месецот цела е со попусти големи.Предновогодишни :D
  Но незначи дека и пред тоа нема да ја намалат истата.Гледај редовно на нивната официјална страна,имаш и мак. цени.За било што и да намалат одма и на страната се гледа. :)
   
 13. ivona29

  ivona29 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  да да :D фала ти многу ќе следам и ќе си почекам хихи
   
 14. Pipaa

  Pipaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Пред три зими од Солун земав на попуст зимска дебела долга јакна и ден денес ја носам. Ми се погоди ептен. Имаат супер гардероба и обувки ама си чекам попуст за да купам, пошо реално на некои парчиња претеруваат со цените.
   
 15. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  мене ми се закон Страдивариус
  посебно сега фармерки има сите се 999
  ги нема да мрднат ептен се убави
  и има доста со висок струк какво што сакам :)
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Во јули бев во Страдивариус и си купив еден преубав шорц за 900 денари и еден фустан за 800 денари.Повторно во плам ми е да одам.Продавницата е многу добро снабдена а за квалитетот навистина немам зборови.
   
 17. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.492
  Пол:
  Женски
  Женски каде можам да најдам парфеми страдивариус,убаво би било да може и да се порача со достава