Страници за нашата љубов (Николас Спаркс)

Дискусија во 'Книги' започната од L0ve, 23 мај 2011.

 1. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  предобра книга, опис за искрена и вечна љубов, каква што денес ретко кој може да ја најде.. и нормално повторно од Спаркс, човекот кој никогаш нема да престанам да го читам токму поради овие вечни приказни.. ако не сте ја прочитале дефинитивно ја препорачувам, ако сте ја прочитале- што мислите??
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Јас со месеци ја барам книгава, ја нема ни низ кни=ари, ни во библиотека... А многу сакам да ја прочитам. Филмот го гледав, ми се допадна, ама сакам да ја прочитам и книгава. Ако некој знае каде може да ја најдам или ако има негде на нет да се симне кажете! :)
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 3. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Секогаш книгата е доста подобра од филмот.
  Добра е книгата, не дека нешто ме растревожи и пуштив солзи-not.

  8)

   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Ја купив книгата од саемот и сеуште не ми е прочитана, чека ред. Го имам гледано филмот па сакам и книгата да ја прочитам а после ќе му ја поклонам на дечко ми :) .
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zelenoooka

  Zelenoooka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Една од најубавите..Вреди да се прочита!
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 6. capslock

  capslock Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  книгата е навистина добра, е сега зависи кој каков жанр на книги сака да чита...
  инаку, филмот не е ни приближно добар како книгата, мене ми е скроз тапа филмот..
  но затоа книгата ми е една од моите омилени :)
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.