1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Странски број

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Vik'Toriah, 5 февруари 2017.

 1. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  591
  Пол:
  Женски
  Дали некој од Вас користи или користел странски број?Функционираат ли тука? *Другарка има Германски број иако живее тука и вибер и др апцикации има инсталирано преку тој број,точно ли е дека од како ќе биде купен бројот од странство мора да се активира најкасно до една недела?
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.422
  Пол:
  Женски
  Зависи од операторот, никој до сега ми нема речено дека е 1 недела.
  Инаку функционираат супер германските броеви во МК, имам јас еден и можеш дојдовни и појдовни повици да си реализираш нормално..ако ти одговара цената.
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  591
  Пол:
  Женски
  Па ќе иде една другарка деновиве во Германија на 3 месеци,ми рече дека ќе може да ми купи,па ме интересира дали доколку го купи на почеток па после 3 месеци да ми го донесе да не има некој проб.при активирањето или нема врска? Иначе имам слушнато и дека бараат пасош за да купиш гер број точно е тоа? Фала ти на одг :)
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.422
  Пол:
  Женски
  За пасош, не знам, мене од фирма ми го дадоа и на нивно име е.
  Имам грчки број и за него ми бараа пасош, мора да впишат нечии податоци..
  Во секој случај штом станува збор за припејд бројче може и на нејзино име да биде бројот, ништо не ви менува..
  Lebara нудеше опција да и испорачаат сим картичка на одредена адреса и онлајн кога нарачуваш пишуваш име и тоа беше се.. се надевам сеуште е така.
  Инаку не гледам причина зошто би ти купила одма штом стигне, нека купи пред заминување..
  На кој оператор сакаш?!
   
 5. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  591
  Пол:
  Женски
  Сакаш да кажеш дека може да порачам од таа страна број?или мора да си во таа држава? Познаваш некој што порачал број од таму и му стигнал?
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.422
  Пол:
  Женски
  Да, јас порачав и ми стигна на адресата од фирмата што ја пишав за достава. Само што добив службено бројче па тоа не го ни отворив
  Ама ова беше лани, иако веројатно уште е исто
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  591
  Пол:
  Женски
  Ќе може да ми пишеш лп? :)
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.422
  Пол:
  Женски
  :d:
  :nod:
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.