1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Странски јазици

Дискусија во 'Канта' започната од elka.timova, 15 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Верувам дека досега не сме зборувале за ваква тема. Па затоа еве се отвори. Кој странски јазици ги знаете? Јас знам 5 и тоа:
  англиски
  француски
  грчки
  турски
  италијански
  и мојот мајчин јазик кој не го бројам македонски јазик
   
 2. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  еј членови не знаете ни англиски јазик што не пишувате еднаш отворив тема и никој не и даде одговор хахахаха шо лоша среќа
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.406
  Пол:
  Женски
 4. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Женски
  Како можам да добијам потврда за активно познавање странски јазик дали некој знае?Мора да завршам курс или?
  *за упис за магистерски студии на Финки ми треба
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.