Страшни приказни

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од LudaDevojka, 24 април 2013.

1. Nalutena1

Nalutena1 Истакнат член

Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.753
    Ova mi e od nekade poznato, ko da sum go citala nekade predhodno....

2. Mariana039

Mariana039 Активен член

Се зачлени на:
    26 јули 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    22
    1. Пред неколку години, ја легнував ќерката на мојата пријателка на спиење. Тогаш имаше околу 3 години и се плашеше да заспива. Ме праша зошто мора да легнува во кревет и јас и одговорив: „Бидејќи е доцна и време е малите девојчиња да се одморат.“ Тогаш таа покажа во празно на спротивната страна од собата и рече: „А ова мало девојче?“

2. Малите деца знаат чудни работи. Мојата внука има 4 години и постојано зборува за нејзината постара сестра. Исто така и нонстоп разговара со неа. Таа е единче и не знае дека мајка ѝ пред неколку години имала неуспешна бременост. Некогаш успева да ме преплаши.

3. Бев тргната кон купатилото на вториот кат во куќата на тетка ми и тогаш ја забележав мојата братучетка Ејприл на скалите. Ејприл имаше 4 години и беше многу ведра. Се занимаваше правејќи смешни фаци додека седеше на скалите. Ја прашав што прави, а таа ми рече: „Ја имитирам жената со плетенките.“ Погледнав наоколу, немаше никој друг освен нас. Ја прашав: „Каде е жената, Ејприл?“ Таа покажа накај гредата паралелно на скалите. Ја прашав: „Ејприл, што прави жената?“ Таа рече: „Прави смешни фаци“. Се насмевнав и продолжив да одам нагоре кога Ејприл кажа нешто што ме стаписа во истиот миг. Рече: „Нејзините плетенки ѝ се околу вратот“. Се завртев назад и ѝ реков на Ејприл да повтори што кажа. Таа покажа во истата насока и рече „Жената виси на плетенките… Прави смешни фаци.“ Тогаш Ејприл почна да прави фаца што тогаш сфатив дека имитира некој кој се бори за воздух.

5. Го чував Џек (5-годишно дете), кој рече дека некој човек по име Џејкоб кој е облечен како дрвосечач седи до мене на каучот. Mе исплаши, па додаде: „Не се секирај, нема раце.

6. Мојот малечок внук порано постојано зборуваше за жена која го посетувала навечер во соба. Велеше дека таа носи црвен фустан, дека се вика Френи, дека му пеела… и дека лебди.

7. Чував неколку деца додека родителите им беа во кино. Го ставив најмалото (4) на спиење и се вратив да гледам ТВ сѐ додека не се вратија родителите. Следниот ден се јавија родителите. Според 4-годишното дете сум стоела на прагот од вратата, долго сум го гледала и сум се смешкала. Бев многу збунета, што не знаев што да кажам.

На Draginja, Arthur, teteks и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Mariana039

Mariana039 Активен член

Се зачлени на:
    26 јули 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    22
    Едно девојче многу сакало кукли.И за неговиот роденден мајка му го земала и отишле да купат кукла за девојчето.Девојчето одбрало некоја кукла која имала дигнато 2 прста.Продавачката не сакала да ја продаде но мајката била инаетлива и морала да ја продаде и им рекла да не го оставаат девојчето само со куклата.Мајката не сватила сериозно и по роденденот навечер ја оставила сама.Кoга се вратила го видела девојчето како лежи мртво (целото со крв) а куклата дигнала 3 прст а тоа значело 3-та ЖРТВА

Ovaa me preplashi :(

На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  4. blonde_supergirl

blonde_supergirl Истакнат член

Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    2.113
    Страшни приказни, ха ха ха, ги сакав како малечка. Всушност со братучеткиве мои си измислувавме вакви и си ги запишувавме во една тетратка, од која денес за жал не остана ниту една страница, баш штета. Приказните беа или со вампири (го сакавме "Interview with the vampire" и се каравме чиј да биде Том Круз!), или со духови, но секогаш имаа и романтичен подтон освен мистериозен.

На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Amona

Amona Активен член

Се зачлени на:
    26 август 2017
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    84
    videovo se vika la curva i devojkava ustvari se vika tereza figaldo imase odamna na fb lanec poraka...

Последна измена: 13 ноември 2018
  6. CrazyGirl15

CrazyGirl15 Популарен член

Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    3.423
    Допаѓања:
    17.601
    Пожар

Во училиштето се вработи нова учителка . Имаше 30 ученици . На почетокот беше малку нервозна , бидејќи не знаеше како ќе ја прифатат , но како минуваше времето , учениците се навикнаа на учителката а и таа на нив , и добро се сложуваа . Еден ден , двајца ученици не беа во училишната клупа . Тие беа брат и сестра .Тој ден , директорот ја повика учителката во неговата канцеларија за да и соопшти страшна вест . Братот и сестрата загинале во пожар . Нивните родители биле во приземјето на куќата и успеале на време да ја напуштат куќата , но децата биле на горниот кат и не успеале да излезат . Неколку дена по погребот , учителката ги прегледувала цртежите на учениците на тема : " Семејство " . Стигнала до цртежот на девојчето загинато во пожарот . Навидум среќно семејство , таткото изгледал како да се спрема да ја полива бавчата со вода , мајката стои зад него и се смее , децата се на горниот кат од куќата , стојат на прозорецот и мавтаат со рацете . Но , кога подобро погледнала , сфатила дека децата не се среќни . Изгледаат како да вриштат . Тогаш сфатила дека кантата во рацете на таткото не е со вода , туку со бензин ... Родителите беа надвор , а децата загинаа во пожарот , на горниот кат од куќата ... Пожарот што таткото го подметна ...

На Istata od vcera и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
  7. Istata od vcera

Istata od vcera Нов член

Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    5
    Ova Mene mi se sluci pred Edna godina,ne e epten strasno ama vistinito e;tatkomi nokta pred da pocine od srcev udar mi barase dva denari mu falele za da si kupi gevrek za na rabota..na 7 Dena, utroto vo 5 I 15 zvoni zvonceto od nadvor(vo tolku saat trgnuvase za na rabota) I gledam pred vrata dve pticki(nz Dali vrapce slavejce Mali Bea ama vo boi ink tatko mi ni vikase slavejcinja na Mene I sestrami)ednata umrena drugata edvaj ziva Edna do druga a megu niv dva denari.. ne mozev da si dojdam na sebe denta..inaku zvonceto znaese da zasvoni I drugite Denovi samo od sebe ama samo togas vo toa vreme..

На Waverly Raven, RainbowButterfly, MeowMeow и 1 друга личност им се допаѓа ова.