Страшни приказни

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од LudaDevojka, 24 април 2013.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Еве уште нешто
  http://mkd-news.com/koi-kuki-vo-makedonija-se-opsednati-so-duhovi-eve-nekoi-od-niv/
  И by the way


  Епа драги мои, проверив и од јаболката нема ни Ј. Ни парченце од нив. А знам дека никој не ги собра откако паднаа, ги прашав и моите. Сега се мислам дали воопшто да си ја правам таа моја соба во која ќе си седам и пазете, спијам. Ќе ја наполнам со икони. :D Ако преживеам една вечер, ќе раскажувам. :D
   
  На Arthur, RainbowButterfly и Marick14 им се допаѓа ова.
 2. ProudDirectioner69

  ProudDirectioner69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Леле не ми требaше oвa, пa бaш нaвечер кaј нaјдoв дa читaм у пм! (waiting):sweat::|(n) Амa не зa џaбе oвие прикaзни се зa дa се читaт нaвечер, зa дa не спиеме хoхoх:devil:
   
  На Arthur и maca cvet им се допаѓа ова.
 3. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  овие приказни се за во 00:00
   
  На sugarlips, RainbowButterfly, veren и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  aj raskazhete ili pisete nekoja horor prikazna odamna ne bila aktivna temava :D
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nencunen

  nencunen Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Објаснение за ликот/сенката од лево?
   

  Прикачени фајлови:

  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Draginja

  Draginja Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Majko mila so e toa tamu ????
   
 7. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  9.521
  mene mi izgleda kako bas skockana japonka:D
   
 8. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  4.383
  Пол:
  Женски
  Ништo не е ;) сенкa oд некoјa oблекa или oд нaдвoр близo прoзoр aкo си сликaнa и плус немa дoвoлнa светлинa :)
   
 9. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Ми личи на крупна жена, може мајка и е бе.
   
 10. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Ја изгледа ќорава сум.. 8-| не гледам ништо страшно на сликава.
   
  На Ingvild, H.VAGA и Ketchup им се допаѓа ова.
 11. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.787
  Допаѓања:
  36.488
  Пол:
  Машки
  Не си единствена. 8-|
   
  На Ingvild му/ѝ се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.672
  Допаѓања:
  73.991
  Пол:
  Женски
  Одма до врата :) изгледа како да има бела глава и телото до пола се гледа...некои предмети се така наредени да изгледаат ко чудовиште...илузија ^_^
   
  На Arthur, buba4e89 и Ketchup им се допаѓа ова.
 13. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Еве .. Абе надолу носи сукна женкава.
  IMG_20160806_162206.jpg
   
 14. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Мене ми личи на жена со големи ци#ки. Ама илузија е од темнината и одрази некои, предмети...
   
 15. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.787
  Допаѓања:
  36.488
  Пол:
  Машки
  Видете малце подоле, мене таму ми делува ко некоја огромна женска глава да ѕирка од позади ѕидот со марама на устата.
   
 16. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Јс ли ова што ја заокружив бе ?
  Чекте кој ја објавил сликата може жива е жената мајка да и е или сл.
  Тинпа кај виде марама :lol:
   
 17. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.672
  Допаѓања:
  73.991
  Пол:
  Женски
  А чекајте малку другари....девојката што ја остави сликата каде е? Жива, здрава е? :bandit:
   
 18. nencunen

  nencunen Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Тука сум луѓе!
  Жива здрава,со нерешена мистерија :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Херкул

  Херкул Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.277
  Пол:
  Машки
  А што ако си ти девојката во црно лево на сликата? Што ако си ја убила nencunen и сега си логирана со нејзиниот профил со цел да пристапиш и до некој од нас?
   
  На Arthur, Црна Ружа, Zavisnaodblago и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  :headbang:(facepalm) иди провери ти ^_^
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.