1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стрелаштво

Дискусија во 'Спорт' започната од Lil-bitch, 24 мај 2010.

 1. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  Девојки пред 3 месеци тренирав пукање со воздушна пушка и искуството е ептен интересно... Ме занима дали некоја од вас имала вакво искуство... На терен со професионален тренер??? :) :)
   
  На Pandelka.o.O му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас имам пукано со воздушна, мислам дека стрелалиштето се наоѓа во карпош 3, одамна беше, пред 5-6 години. Навистина е интересно, а на отворен терен не сум пукала. :)
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.181
  Одев едно време во Партизан во Карпош 4. И тоа цената беше смешна, нешто како 100 ден. месечно, само колку да ги покрие дијаболите. Е сега муабетов е пред едно 12-13 години, знам средно дека бев :D

  Имам дома многу пукано, имавме воздушна, и многу често пукавме во двор.
  Не сум пукала со пиштол, а баш би пробала.
  И стреличарство би сакала да пробам, интересно е. Сум гаѓала со стрели еднаш-два пати, ама не поактивно. Знам дека имаше и тоа во Скопје, ама не ми текнува сега каде беше.
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Не сум пробала ама би сакала . После на луѓе што не им е местото меѓу живите да им го демонстрирам моето ново хоби :D
   
  На Alanna и Pandelka.o.O им се допаѓа ова.
 5. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  370
  Денес бев на исложбата на оружје на АРМ :)
  Како машко се изнауживав таму.....
  Две работи:
  М-21 е ок пушка, ама се чуствува ко да држам лопата у рака

  Ама затоа М-4 ми лежеше во рака како саливен :)

  Ако некаде имате шанса да ги видите, пробајте ги како ви лежат. Телескопскиот кундак на М-4та е супер !
   

  Прикачени фајлови:

  • Zastava_M21-4.jpg
   Zastava_M21-4.jpg
   Големина на фајлот:
   24,3 KB
   Прегледи:
   436
  • m4.jpg
   m4.jpg
   Големина на фајлот:
   21,4 KB
   Прегледи:
   436
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Пред 4 години одев на стралаштво неколку месеци. Не пукав на отворен терен. Беше премногу интересно, но се откажав бидејќи само јас бев единствена девојка.
   
 7. davidguettabestfan

  davidguettabestfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  сепак е машки спорт и не ме привлекува нај нај
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Мене ме привлекуваат вакви работи, кревање на адреналинот и слично. Авантуристички тип сум, тоа го имам наследено од татко ми. Само..годините се проблем, дали ќе ме пуштат мене да влезам таму..А не пак да пукам!? Но..си имам и јас некои мали врски. :lol:
   
  На Black.Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 9. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Звучи интересно. :P

  Зашто да не се проба? :geek:
   
 10. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Го крева адреналинот во вас , ве прави дива и бесна ... Тогаш се испукуваш за се .Да имам употребено оружје во рака .Од пиштол до ловачка и карабин... се ловољубци во куќа имав прилика да се испробам и во таа вештина ...некаде во Мавровскиот регион :) Е беше одамна
   
 11. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  370
 12. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  Што мислите за пукање како хоби?

  Мислам дека е одлично, ме интересира криминалистика и сето тоа и баш би сакала да пробам.


  Едит:
  Мислењето е редактирано од страна на модератор.
  [mod-kirilica:29qhjhuj][/mod-kirilica:29qhjhuj]
   
 13. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Во средно имавме некои слободни активности и се запишав на стрелаштво.Ептен ми беше интересно,една година одев и пукав со воздушен пишто и со пушка ама таа неможев да ја додржам,мн беше незгодна некако да држење.Со пиштол ептен беше возбудливо и се радував на секој успешен резултат...и професорот ме пофали дека прецизна сум била хехехе :lol:
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Одев на стрелаштво пред пет години отприлика и пукав со воздушев пиштол, бевме околку 15тина имаше и една женска што пукаше со воздушна пушка што беше професионален пукач мислам одеше и на натпревари, не пукав долго од причина што после тоа многу брзо се затвори тоа.
  Беше бесплатно и трењерот се откажа и ние по него, баш сакав да продолажам интересно хоби ако ништо друго барем ќе ми беше.
  Таму им бев најмало ама солидно се покажав, одлично пукав, а и да гаѓав центар, интересно ми беше кога тие метите со помош на копче ги доближувам кон мене да видам што сум погодила :)
   
 15. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Што мислите за пукање како хоби?

  За тоа треба силна рака! :P
  Многу сакам пиштоли и пушки, штета што кај нас нема такви обуки за пукање!
  Ех што ми прават Американските филмчиња, сега сум во шема со овој Транспортеров! :o :rofl:
   
 16. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Што мислите за пукање како хоби?

  Ја убива нервозата, кога неможеш да убиеш некого , пукај во било што ..ќе помогне :lol:
   
 17. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Што мислите за пукање како хоби?

  Работата ми е поврзана со оружје, така да секојдневно сум во контакт со НЕГО! :D
  Пукањето го крева адреналинот, пиштолот не многу, но пушка аууууууууууууууууфффффф каков адреналин е во прашање тогаш не можам да опишам со зборови !
  Не сум насилна по природа, но пукањето ми прави гооолемо задоволство !
   
  На Pandelka.o.O му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pandelka.o.O

  Pandelka.o.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  14
  Што мислите за пукање како хоби?

  Ахх Victorya,тоа ти е најголемата грешка што не си продолжила бидејќи си била единствената девојка. Напротив,тоа требаше да те мотивира да одиш понатаму,да се бориш.
  Јас на пример ако осетам дека сум единствената девојка во нешто шо го прам,со городост продолжувам понатаму,а кога има повеќе девојки,малце потешко имам воља,ама сепак и тогаш се трудам...

  А за пукањето. Сум немала можност,ама многу сакам. Имав еден другар и ми кажуваше дека чувството е неопишливо. Предобро... Мозокот во лер ти е и уживаш ... :)
   
 19. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Што мислите за пукање како хоби?

  Еднакво на јога ми е мене :D
  Многу ослободува, и го обожавам плус може ке ми се најде некогаш. Штета што и јас се подоткажав ;(
   
 20. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.958
  Допаѓања:
  5.576
  Што мислите за пукање како хоби?

  кога бев мала дома се жалев дека ми е досадно ..еден ден татко ми ме изнесе во дворот ми даде една воздушна пушка да ги гаѓам едни капачиња од пепси што беа обесени со конец на зидот ... незнам тошно колку погодив но знам дека наредн ите 2 недели им кажував на другарките колку сум јака :)