1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стрела (Arrow)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kravce, 19 октомври 2012.

  1. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Највеќе се радувам за Слејд. :inlove: И се очекуваше дека Саманта ќе умре за да Оливер се грижи за Вилијам.. Според мене ќе биде добра 6-та сезона..
     
  2. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ќе биде добра сезоната се додека не ги спојат пак Оливер и Фелисити и не ја уништат скроз.
    Така направија во 3, 4та сезона и тие беа најслаби.
    Инаку и јас се израдував многу за Слејд, плус како што читав ќе ја откријат неговата оригинална приказна, и ќе има две епизоди посветени на тоа.
     
    На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Незнам зошто, ама сите фанови несакаат Оли и Фелисити да бидат заедно. Зошто незнам.:?: Инаку читав некаде на инста, дека тие ќе се венчаат и дека ќе имаат дете (незнам колку е точно). Што знам.. мене тие ми се баш кјут пар.:inlove:

    Се уште се радувам за Слејд, втората сезона ми е омилена. Ахх, кога ќе го рече тоа кид. :inlove::inlove::inlove: IMG_20170724_234442.png
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Само ќе кажам, браво Стивен. :clap::bow::inlove:
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Сите беа изненадени што серијата е обновена за шеста сезона, бидејќи беа прикажани сите 5 години на островот. Па, пристигнува и седма сезона (супрајс). :inlove:

    Кејти Касиди се враќа во шестата сезона како блек сајрен, што значи дека не загинала во експлозијата.

    И Фелисити мислам дека е потврдена за шестата сезона. Никој не е среќен од фановите. Јас сум пресреќна. :inlove:

    За Дигл не сум сигурна, можеби е мртов, бидејќи Слејд ќе се врати во шестата сезона.

    Малком сигурно ќе биде мртов, бидејќи 100% ќе сака да ја спаси Теа. А и сигурно нема да го умрат последниот член од семејството на Оли. :^)

    Дајна Дрејк и Рене се потврдени за шестата сезона. Дајна е премногу срцка овде. :inlove:
    000259171hr.jpg

    Кој остана? Талиа, Евелин и Ниса исто мислам дека се загинати, и онака ги немаше многу.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.743
    Пол:
    Женски
    Ако не умри некој од поглавните во толкави низа експлозии ќе биди глупо, ама ептен глупо. Некој да преживеј, некој со потешки повреди, и неколку умрени би било тамнан. Некој меѓу Фелисити и Дигл би било фино да умри. За Теа не би сакала зошто ми стој за еден од омилени ликови, а и во тој случај смрта на Малком би била без цел на еден начин, така да верувам дека таа ќе остани жива. Мајката на Вилијам скоро сум сигурна дека ќе умри за детето да остани со неа, и ако цел тим со се Рене останат живи и не е убаво. Дајна би сакала да остани жива и претпоставувам дека ќе остани зошто е ново откриена и која би била целта ако едноставно ја пуштат по тоалет, но другите на еден начин си имаат извршено некаква улога и си имаат завршено некаква приказна. Меѓу Дигл и Фелисити мислам дека Дигл ќе умри, тој си ја исполна приказната, а Фелисити веќе беше во near death, па во колички и такви работи и не верувам сега едноставно да умри, а многу за Дигл и како си врвел во Авганистан и нема.
    Така да мое мислење за кој би останале живи се Фелисити, Теа, Дајна, покрај Слејд кој го видовме и можеби Рене или Куртис, ама не и двата. Евелин и Талиа не верувам да останат живи, но Ниса има какви- такви шанси зошто некој мора да застани на чело на League of Assassins, а сега до прва да вметуваат нов лик - не верувам да имаат време, сем ако од некаде конечно Бетмен да се врати и да си ја земи улогата назад.
    Па ајде кога ќе почни сезоната ќе видам колку погодив, и се надевам дека ќе биди нешто слично на ова, зошто нема многу живи, а нема ни премногу умрени, но неможи да помини без никакви жртви нели.
     
    На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    :inlove:
     
    На mileystar и leona83 им се допаѓа ова.
  8. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Лепотанов ќе биде син на Слејд.:$:inlove:

    IMG_20170909_175241.png IMG_20170909_175223.png IMG_20170909_175157.png
     
    На mileystar, theowndemon и LittleGirl626 им се допаѓа ова.
  9. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
  10. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Кој ќе чека уште 2 дена?;(;(;( Ова е луѓе предоброоо!!!8-|:inlove:
     
  11. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Имам забелешки уште во прва епизода. Никој од главните не загинал на Лиан Ју, освен Саманта, Талиа, Малком, Ниса и Евелин (не дека беа некоја важна точка во серијата, Малком и Ниса и така ги немаше, т.е. Малком премина во Легендите). Целтта им била да се отарасат од споредните ликови, а исто така и фамозната смрт на Адријан. Вилијам малце ме нервира, ама и донекаде е во право. Оливер е крив за целата несреќа што му се деси, а и неможе да очекува одма да го каже тато т.е. тоа ќе биде ставено како wow настан во серијата. Смртта на Саманта беше толку лошо изглумено од типкава, што ми падна смешно. Лорел има соработка со некој многу важен лик, па затоа се прави ,,I'm the boss".:emo: И да, конечно да се открие дека Оливер е Стрела. Пет сезони одовлекување, им текна.:lol: И да, пак тоа, -I'm not a green arrow. Само глупо ќе биде ако го стават во затвор, а и според трилерот, е во затвор. Добро, можеби човекот е крив и за повеќето големи несреќи во градот, ама кој ве спасува бре? И да, да си го пофалам Слејд, пресрцка е човекот.:inlove: Па им текнаа да го вратат бе!:party: Се гледа дека синот ќе му биде ,,the bad guy", ако, јас имам навика тие ликови поише да ги засакам.:rofl: Иначе да, ја гледав серијата во 3 сабајле.:devil:

    Има некои подобрувања во костимите, освен на Куртис, ми се повраќа кога ќе му го видам костумот, а посебно па тепање луѓе со мини технологија.(facepalm)
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.743
    Пол:
    Женски
    Серијава требаше или да заврши со претходната сезона (5 години на Лиан Ју - 5 сезони, дури и крај на Лиан Ју со многу жртви и мал скеч на крај како е Оливер останат сам со Вилијам би било совршено), сега е веќе претерано. Ни оваа серија не знам дали сакам да ја продолжам. Ја уништуваа постепено, ама сосем го допри дното со почеток на нова сезона.
    Во најмала рака, требаше да умрат неколку од "главните".
     
    На Stephen Amell и smooch им се допаѓа ова.
  13. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Хаха чекај, преглуп крај на епизодава. Џон ќе биде д грин ероу? Поголема глупост неможеа да измислат!:headbang: Оливер ќе се посвети на син му, епа рано му текна!(facepalm) И Анатоли воопшто не го разбирам.. Во суштина, ништо од епизодата не разбрав, единствена светла точка во цела епизода беше при крајот, сцената со Оливер и Вилијам. Досадните разговори помеѓу Фелисити и Куртис, а па да не зборувам за Џон и Дајна. Можеа со нешто поинтересно да се исполни цела епизода. И колку време Оливер ќе негира дека не е д грин ероу? Ама мислам дека оваа од FBI, ќе го разоткрие.:nod: На епизодава и давам 6/10, а гледам дека и наредната ќе биде исто булшит.:| Епа нареден четврток не останувам до касно да гледам едно големо НИШТО!:|

    Одвај чекам да дојде Слејд, а и неговиот син, нешто интересно да се гледа.:inlove:
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Повторно булшит епизода. Стварно не сваќам зошто во тимот мора да биде д грин ероу, можеше Оливер само да се повлече, а не да го става Џон, кој е премногу лош во улога за да биде д грин ероу, т.е. сакам да кажам лошо го глуми, како Спартан повеќе допринесуваше за тимот. Од сите, само Рене свати дека без Оливер, д грин ероу не е д грин ероу. И наредната епизода ќе го тупат со Џон, абе глупости.

    Во епизодава исто така пак најсветла точка ми беше Вилијам. Во почеток мислев дека баш ќе биде лигав, ама се прикажа баш дека е срцка. Незнам зошто несакаат Оли и Фелисити да бидат заедно, ама јас за тоа давам чиста десетка.:inlove::inlove: Одвај чекам Фелисити да се всели кај Оли.:D

    Во наредната ќе дојде Блек Кенери, поинтересно ќе биде, ама Џон пак ке ја го расипе рејтингот на епизодата. Инаку за оваа исто 6/10, ништо посебно.:|
     
  15. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Дејтот помеѓу Оли и Фелисити ми беше некако вештачки, дијалозите можеле подобро да ги измислат. Инаку за разлика од четвртата сезона, овој пат навистина врската им оди кон подобро.:nod: Прекрасни се.:inlove:
    Arrow-604-3.jpg

    А и покрај досадниот Дигл, што незнае како да го раководи тимот, Лорел стварно беше освежување во епизодата. Мило ми е тоа што Оливер не ја остава сама Фелисити, иако веќе не е д грин ероу, и да, размената на улогите, кога Оливер звучи како Фелисити.:$ Незнам како не се посомнева Фелисити кога го немаше Cayden James, а и поради таа немарливост сигурно ќе сакаат да ја наместат во затвор. Подобра беше епизодата од претходната, оцена 8/10.

    Во наредната епизода доаѓа љубовта.:inlove:
    Screenshot_1.png
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    ПРЕДОБРА ЕПИЗОДА!

    Очекував некој што го познаваме да биде Vigilante, ама се разочарав кога видов кој е..:|

    Слејд и Оливер во епизодава беа добар тим.:inlove: Мило ми е што Оливер не крие ништо од Вилијам. Ми фалеше убивањето од страна на Слејд, а и сакам да се врати стариот Оливер т.е. ,,you have failed this city".:inlove: Слејд е паметен, знае кога го лажат, ама синот му е стварно bad ass, па и лепотан.:inlove: Оливер испадна глуп што не си отиде, ама пак од друга страна, мило ми е што не го остави сам Слејд.

    Типкава од FBI е препаметна, а и сигурно ќе ги открие.:nod:
    Оцена за епизодава 10/10.:inlove:

    И следнава ќе биде предобра!
     
  17. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    ПРЕДОБРА ЕПИЗОДА!:inlove:

    Малце флеш-бекот со Слејд и Џо не ми беше јасен на почетокот, ама кога сконтав дека Слејд го нашол уште пред 8 години ваква бев: :o


    Во втората сезона никаде се спомна дека го нашол син му, или јас не се сеќавам.:?: Во флеш-бекот борбата помеѓу Слејд и Џо, кога Слејд се присеќаваше на Оливер, имав чуство како да го сака како син.:inlove:


    Глумата дека Слејд ќе го убие Оли, толку беше уверливо, што навистина помислив дека ќе го убие. Срцето ми влезе в петици.:rofl:


    Ќе ми недостига, а баш се израдував дека Слејд ќе остане како редовен лик. Се надевам дека ќе го вратат пак.:inlove:

    Предобра борба!


    Души.:inlove::inlove:


    Оцена 10/10.
     
    Последна измена: 20 ноември 2017
  18. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
  19. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Оваа сезона Arrow e тешко срање, се извинувам на речник.
    Претходната беше предобра, не ми се веруваше дека оваа ќе ја надмине ама сепак ова не го очекував.
    Прво мислам дека самиот наслов на серијава не може да аплицира сезонава бидејќи Оливер веќе не е the green arrow, туку моментално е грижлив татко и политичар. Уште оваа серија не беше исполитизирана па сега и до таму стигнавме. Ако ми се гледа политичка драма ќе ја симнам house of cards.
    После Дигл и неговото станување на новиот green arrow, потешки глупости немало. Па уште со тие тремори и проблеми со раката он си прифати одговорност и притоа ризикува животи на други само за да не го одбиел Оливер. Страшни глупости.
    Кога видов кој ќе биде негативцот исто имав поголеми очекувања, ама до сега сум разочарана, мислам не можеш од хакер да очекуваш некоја акција, сезонава ќе биде Фелисити излеа пак во главен план. Единствено јака ми е Black Siren, останативе(n)
    И зашто мораа да ги спојат Оливер и Фелисити пак не разбираааам|( Најужасен и најдосаден пар во историјата на сите тв парови. :tmi:
     
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.743
    Пол:
    Женски
    Серијава ми е, убав почеток, добра замисла ама порасна во нешто лошо. Мислам дека штом завршиле со 5те години на Лиан Ју, односно 5 сезони, требаше и да се прекини серијата. Или подобро - штом видоа дека оди во неповрат, да ја прекинат за да не ја бие лош глас во иднина.
    За ова со Дигл и јас ептен е лутев што спомена @Tiki-lolipop зошто тогаш би се губела цела смисла на серијата од корен. Ама штом Оливер беше во фокусот се знаеше дека кога- тогаш ќе се врати. И не верувам Дигл пак да биди Грин Ероу. Мислам ... Каква стрела е таа која пука со пиштол? Малком Мерлин жив да беше подобра опција ќе беше.
    Замислата за Оливер и Фелисити да бидат заедно ми беше слатка првите две- три сезони, ама после веќе им ја претераа и нив.
    Од сите серии на CW, ако оваа продолжеше одлично како што почна би ми била одлична. Ама сега би рекла мине доста непопуларен избор - Supergirl. Ама дур ја гледам искусувам какви не емоции, едноставно успеваат да изнудат нешто од гледачот. До претходна сезона многу ја сакав Flash, треба да одам во соодветна тема да се испразнам малку, пак нешто ме изнервира.
    Едино од сезонава на Arrow ми се допаѓа што Теа се разбуди, иако не требаше. И ова го велам со фактот дека таа ми порасна во омилен лик.
     
    На the.vampire.girl, Tiki-lolipop и Stephen Amell им се допаѓа ова.