1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стрела (Arrow)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kravce, 19 октомври 2012.

  1. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Crossover

    Supergirl-part 1
    Првиот дел ми се допадна најмногу. Посебно Оли и Бери кога беа во смокинг.:$ Рори дава хумор, и секое негово појавување со милина да го гледаш. Алекс и Сара ми беа прекјут заедно, Сара како личност е премногу остра, а Алекс нежна, баш си одговараа, ќе ми фалат нивните заеднички сцени.:D Нешто што ми остави најголем впечаток во првиот дел е кога Фелисити се развика на Оливер, се виде дека на Оли му падна баш глупо.:|


    Свадбата на Бери и Ајрис - иако не ми се допаѓаат како пар, се расплакав кога Кара ја пееше песната, додека Ајрис одеше до олтарот.:$

    Доаѓање на нацистите-борбата на сите суперхерои против нив ми се многу допадна. Посебно злобните Оливер и Кара ми беа вистински погодок.:nod:

    Arrow-part 2
    Појавувањето на Тони како Prometheus ми се допадна многу, и актеров ми недостига во серијава премногу.:inlove: Злобните Кара и Оливер ми се допаднаа како пар и сето она грижење на Оливер за Кара.
    IMG_20171202_143942.png IMG_20171202_143918.png
    :rofl:

    Неочекувано ми беше ова:
    IMG_20171202_145145.png

    За да не ми е толку долго миислењето, за другите два дела ќе продолжам во темата The Flash.:D
     
    На mileystar и theowndemon им се допаѓа ова.
  2. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Mid-season finale

    За свадбата на Olicity само ќе кажам дека беше пресовршена.:inlove:Толку љубов има во нив.:hug: А и во приватен живот се најдобри пријатели.:emo::inlove:
    IMG_20171223_193931.png

    Издавањето на тимот од страна на Рене беше ту мач, океј, да, секој би си ја ставил ќерката на прво место, ама јас не би го направила тоа. Оливер не постапи лошо кога ги следеше, ама не, на Дајна тоа и е премногу, а тоа што им работеше зад грб не беше важно.:!: Мило ми е што се врати ОТА, а и читав дека и Рој ќе се врати.:inlove:

    Кој тим се собрал против нив, никогаш не би ми ни паднало на памет, посебно за Анатоли.
    IMG_20171223_194603.png

    Оцена за епизодава 9/10 само за свадбата на Olicity.

    Инаку Слејд нема да се врати во серијата поради:
    IMG_20171223_193502.png
     
  3. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    Со оглед на претходната ужасна сезона, оваа е колку-толку подобра. Сфатив дека не може да стане нешто посебно добра и интересна, овие серии се лимонадка серии, да се успиваш со нив навечер. Во секој случај, има подобрување.
    Првата половина на сезоната беше доста досадна, поголемиот дел од драмата се дешаваше помеѓу тимот на Arrow. Заедно, па против самите себе, па пак заедно... Интересно стана кога Дијаз доби главна улога на негативец.
    Она што најмногу ми се допадна во оваа сезона е режијата. Како се прикажани сцените со тепачки, една доооооолга (снимено да личи како една непрекината сцена) акција, тепачки со многу ликови, измешани во речиси еден кадар. Префрлање од еден лик на друг, флуидно. Поготово беше интересна една од последните големи тепачки кога сите заедно со се FBI упаднаа по Дијаз...



    Научиле нешто од Daredevil. :D
    Tоа е позитивната и јака страна на оваа серија. Се надевам ќе го зачуваат тој тип на кадри.
    Крајот ми е тапа, воопшто не ме привлекува она што следи во наредната сезона. Но, ќе видиме тоа на есен.
     
    На candy.cane, theowndemon и Stephen Amell им се допаѓа ова.
  4. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Шестата сезона во глобала беше повеќе од одлична. Како нешто ново, за првпат негативецот не е убиен во финалната епизода. Во сезонава се случи и најдобриот кросовер, а и беше вратен Слејд, кој за жал веќе нема да се појави во серијата. Сезонава заслужува 9/10.

    Мои најдобри сцени, кои одпочеток и одпочеток ги гледам:



    Олисити ис енд гејм!:inlove:
     
  5. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
     
    На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Arrow после очајната 5та сезона престанав да ја гледам, неколку епизоди пред финалето. Ме интересира дали вреди да ја продолжам понатаму или да ја оставам така. Мислења за тие што изгледале и 6та сезона дали вреди да се продолжи?
     
  7. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    Шестата сезона е далеку подобра од очајната петта. Но, според мене не е нешто вау, сепак Arrow во глобала не е нешто особено добра серија. Али каде-каде е подобра сезоната. Заклучок: вреди ако си љубител на серијава и општо на comic-book стилот, има поголем број на акциони сцени, интересни кадри со тепачки, мешање на ликови, итн.
     
    На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Ќе и дадам шанса затоа што видов дека Слејд го има во 6тата сезона. Најголема прочина заради која се размислувам да ја продолжам серијава.
     
    На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
  10. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
  11. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    ;(;(;(
    IMG_20190307_191530.JPG
     
    На candy.cane, mileystar и theowndemon им се допаѓа ова.
  12. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Ја откажаа серијата, следната сезона ќе е последна и скратена. Плус, Емили Бет нема да се врати за осмата сезона, барем не како series regular.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    Фала к**цу! Серијава требаше да заврши пред 5 сезони. Стрвни за пари, ги оглупеа и серијата и гледачите.
     
    На candy.cane, kize и theowndemon им се допаѓа ова.
  14. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Имам гледано 3-4 сезони.. Мене искрено првата сезона ми беше најинтересна :D штета што ја упропастија серијата... На нет скоро сите го мразат ликот на Фелисити.. мене на почетокот не ме нервираше,но немам гледано одамна... Целосно го променија тимот, најмногу ми е криво Теа што не е дел
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Несакам да прочитам коментари да не дознаам спојлери, на 2ра епизода во 2ра сезона сум.
    Ужасно ме иритира Лорел и до негде сакам и да преќинам само заради неа, ама Фелисити ја обожавам, Тиа исто ми е многу интересна.

    Надежно ја снемува Лорел од наредните епизоди, вака само скокам нејзини делови, многу ми се глупи и мех. И онака не влијае многу на главната storyline(се надевам)
     
  16. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Серијава на почетокот ја обожавав. Кога почнав да забележувам се што е нереално, па crossovers со Flash (ич не ја сакам) некако ми избледи желбата. Немам гледано со години.
    Ај чим е завршена ќе ја изгледам кај и да е.

    Многу ги сакам Оливер и Фелисити, Оливер ми е еден од подобрите ликови во CW.
     
  17. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Ја обожавам:inlove:
    Стигнав до 3та сезона, Лорел некако ми се засвиѓа, најверојатно затоа што е многу отсутна.
    Исто, дали сите актери ќе се вака згодни? се топам..