1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стрела (Arrow)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kravce, 19 октомври 2012.

  1. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ми се допадна епизодава, имам само една забелешка, повеќе да ја даваат Фелисити него ли Лорел.Поантипатичен лик немам сретнато одамна.
    Кој пресврт, во прва сезона Лорел се занесуваше по Капуљачата(Оливер) а сега во втора татко и е сојузник со него а Лорел е против.Добро барем на крај конечно свати дека она е крива за смрта на Тони.
    Ме интересира која е женскава во црно со плава коса? :^) До пола серија бев убедена дека е Шадо ама потоа кога ја покажаа од блиску видов дека оваа има плави очи.Пуста радозналост не издржа и за оние кој што не сакаат да знаат нека не го отвараат спојлеров
    женската се вика Sara Lance / Black Canary и до сега се нема појавено во серијава.
    Добри се сега за сега, нека продолжат само така
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Фели битно му ги остаи шипките за вежбање ]:) знае што сака она, да го гледа како се поти секое неогово мускулче од телото ]:) Пресекси е, реков серијава не ја гледам навечер сонувам после влажни соништа, не е убаво ич :(

    Која е блек канери не знам, ама не е Шадо, знаев, зашто немаат исти црти на лицето, барем колку што стопирав да ја анализирам според устата и носот. Нова е некоја вајда, може ќе му биде швалерка.
    Се надевам дека Лорел нема никад да и текне да се смири со Оли, зашто ќе и ја исчупам косата, и предвидувам дека ќе заврши со нејзинот нов шеф, или некој уште по тапа,амин!

    Океј почна, може да биде и подобра, ако Оли е почесто гол, или полугол ]:) :D
     
  3. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    На Лорел сестра и е Блек Канари.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  4. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Значи глупави машки, Оли врти сучи пак и се врти на Лорел, нема шанси да ја избргне, ама Фелисити чим ги здогледа директива накај нив :clap:
    ете откривме која е плавата девојка-сестра и на Лорел, Сара :o Јас нешто сум помешала или во прва сезона даваа друга глумица со Оливер на бродот?
    Инаку сега Лорел станува алкохоличарка? :tmi:
    Ииииииии и крајот беше јак, кој всушност ќе биде главен непријател на Оли, не ми се верува-Brother Blood
     
  5. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Интересна епизода,се дознаваат полека работи за островот.Инаку не сакам Оливер да биде со Изабел,а колкава хемија има помеѓу него и Фелисити :inlove:
    [​IMG][​IMG]
     
  6. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Мене прејака ми е Исабел мислам така се викаше
    Си ја сакам Фелисити многу прејака ми е ко ке искоментира нешто :rofl: ама и ова прејака е...најјако ми е за на островот да видам шо се деси јас мислам ако кажат се за шо се случи дека серијата нема да е толку јака и зато вака полека поарно инаку она Лорал не можам да ја поднесам нз некако многу глупа улога има барем за мене |(
     
  7. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Значи серијава ми е ко дрога. ако не изгледам 3-4 епизоди на ден неможам да заспијам. Почнав да ја гледам пред 1 недела а сум на 5та епизода од 2 сезона. Денес ќе ги изгледам 5та и 6та и од утре што ќе правам којзнае. Оливер е совршенство од маж. :inlove: Инаку сите ликови ми се убави. Браво за режисерот како ги избрал сите убави.
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Мене пак ми нема воопшто хемија помеѓу Фелисити и Оливер. Ок е Фелисити како лик, ама не ми одговараат, не знам зошто, не сакам да ги гледам заедно како пар.
    Со Изабел се подобри, она откри една поубава и понежна страна од себе, некако му се отвори :lol: :D , башка што ми е и поубава.

    А Лорел ми е прилично мутава и изгубена особа, иако се обидува да глуми јака женска.
    Антипатикус ми е уште од Gossip Girl.
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Мене па ми одговараат Фелисити и Оливер. :D
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Серијава не бара многу филозофии, само едно-плакнење очи.
    [​IMG]
    Мислам хелоу :wasntme: ]:)

    Замерка ми е што многу ги облекуваат, дај нека ги пуштата тамо полуголи сите да се тепаат, што е ова униформи до гуша затворени им даваат ало :fubar:
    Мене Изабел ми е и океј лик, си одгововарат со Оли, поише него он и Лорел, па и со Сара сто пати е подобар пар него со сестра и плачи*ичката.

    Вртиго се враќа назад...
    http://www.youtube.com/watch?v=tcRBH9KrRJ8
     
  11. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Да бе, јас ја немам гледано таа :tmi:
    Простете, сум се збркала.
    Следнава ми делува уште поинтересна...
     
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ама следната некако ја нема оваа недела. ;(
     
  14. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    На RainBow, andromedae и Hipster им се допаѓа ова.
  15. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  16. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    леле колку е добро браво за тој што го направил :rofl:
    Инаку додека сме кај Олисити се надевам дека ќе завршат како Оливер К и Клои од Смолвил :)
     
  17. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    само што ја изгледав 7 епизода :x .Моментот кога Оливер и ја допре раката на Фелисити :$ ,срцки се бе :D
    И што сега?Од каде па Малком жив,ништо не сфаќам :lol:
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ^Aj што е Малков жив, туку крајот со Тиа го виде ли?
    Според мене ова не им требаше, ептен ја засапунираа серијава, ко шпанскине порано што се смеевме со мајки и татковци што им се јавуваа на сред емисија, мртвите воскреснуваа, слепите прогледуваа.
    Да не продолжат со вакви сценарија, мене тоа ме одвараќа од гледање.
    Али пак, од друга страна па, што паламудам кога има голи, секси мужи, остало е небидно :lol:
     
  19. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ништо чудно и татко му на Оливер жив да испадне. И тој црнецот што го застрелаа во џунглата и тој другарот на Оливер што умре во земјотресот на крајот на првата сезона. :rofl:
     
  20. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира овој младиов Бери, лош е или добар???
    Инаку ја претераа со ова мртвите да стануваат живи, сега и другар му на Оли од островот-Слајд е жив и тоа главниот што сака да го уништи.Му треба на Оли дефинитивно помош од уште некој супер херој, супер ми беа со сестра и на Лорел, Сара.Мислев дека Рој ќе се сети кој е капуљачата и со тоа што му ја дадоа инекцијата ќе стане силен и ќе му помага на Оливер.Аххх ја заплеткаа многу.И на крај што се случи со невремето и громот не сватив :^)
    Следана епизода е дури на 16 Јануари, еве и промо
    www.youtube.com/watch?v=AG_-WmLWwNo