1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стрела (Arrow)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kravce, 19 октомври 2012.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Аман веќе со Оли и Фелисити. Преку онаквото веќе. :@ Дај боже да ги направат никад да не бидат заедно.

    Ќе се помачат малце за да го убијат Слејд.
     
  2. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Уште многу ќе не мачат,за да се случи нешто помеѓу Оли и Фелисити,сигурна сум во тоа :) .Епизодава беше прилично добра,но очекував некој бум :D ,но ништо.Најинтересна ми беше Фелисити со нејзината загрижана фацка кога рече да го спасат Оливер,срцка бее :D :D .А оваа Сара колку ми антипатична,исто како Лорел.Значи не за џабе се сетри :D А со овие паузиве веќе претераа :@
     
    На rak1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. orchid28

    orchid28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    и јас неверојатно се навлеков на серијава..за една недела ги изгледав сите епизоди и сега едвај чекам да излезе нова :D
     
  4. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    2 големи тајни се открија во последната епизода, а тоа се
    Тиа откри дека Малком и е татко(од страна на Слајд) и Слајд и кажа на Лорел дека Оливер е Стрелата!И исто така дознавме за кого работи Изабел( за Слајд нормално)
    Малку претходнве 2-3 епизоди не ми се на ниво како претходните, фалат досетките на Фелисити, а откако дојде Сара некако и акциите пто ги имаат не ми се возбудливи како порано.
    Многу ми е криво што Рој и Тиа раскинаа, ми беа супер пар!
    Промо за следната епизода
    www.youtube.com/watch?v=oEC_8YXaLV4
     
  5. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Хм,добра епизода,а следат и многу подобри,се надевам :$ !И самиот Стивен односно Оливер на фејсбук напиша дека финалето ќе биде јако.Едвај чекаам :clap:
    Да се вратиме на епизодата,Сега Тиа знае кој и е татко,а и Лорел дека Оли е стрелата.Што мислите ќе поверува?Колку само ми беше срцка Фелисити кога му рече на Оли да оди и да заврши со Слејд :lol:

    еве ви едно селфи од групата само без Фелисити :mm: :D

     

    Прикачени фајлови:

    • selfe.jpg
      selfe.jpg
      Големина на фајлот:
      68 KB
      Прегледи:
      159
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Интересна епизода,Оливер си направи уште поголем проблем со Слејд,сега има цела војска против него.Веројатно во финалето ќе го искористат лекот за Миракуру или пак Слејд ќе им го украде и цела следна сезона ќе се бркаат :D
    Ми се допадна реакцијата на Лорел,многу е сменета,размислува зрело и сталожено.Во меѓувреме желба ми е да ја тргнат Сара некако,ужасно ми е антипатична,едноставно крута и не ми одговара со Оливер ама баш ич.
    За Теа ми е најмногу жал,сите ја лажат,Рој ја остави и не знае веќе што да очекува,ама се надевам дека нема да замине некаде,многу добра актерка ми е.
    Инаку малку ја влечкаат серијава,сакам повеќе возбуда и акција.
     
  7. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Леле,леле епизодава.Цело време мислев Рој ќе направи нешто,ама него го скротија,а друго лупнаа се наеднаш.Сара го остави Оливер,а он со скршена нога сам се бори против светот.
    Крајот ме докрајчи дефинитивно,ептен трогателно беше и многу набрзина.Срцето ми застана кога Слејд ја прободе Мојра,ама очекував тоа да го направи,конечно да се исплати за грешките од минатото.
    Не знам дали сакаше да им каже дека Малколм е жив или пак некоја друга тајна.Како и да е,сега чудаците на чело со Себастијан ќе го преземат градот.
    А и се си мислам дека Сара ќе ја донесе цела Лига на Убијци со неа да ги средат сите,секако нема да остане настрана.
    Ептен добра епизода,очекувам одлично финале.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    После неколку досадни епизоди, конечно една добра, ама ДОБРА епизода.
    Мислам шокирана сум :x
    Слејд е хизофреничар, миракуруто не само што те прави неверојатно силен и бесмрттен, дефинитивно прави неверојано надвор од здрав разум. Човекот е на работ на лудило. Тоа што го направи беше ужасно ужасно сурово и грозно, подмолно дури, он вика дека Оли е куквица ама он е поголема од него.
    Само за едно е во право за Оли, невидено женкариште не само што бил и си остана.
    Не коментирав намерно за ситуацијата со Сара претходно, зашто ја претера, мислам со која не се сплетка уште. Лесно повелив е, а некоја му се насмевне одма паѓа на шарм. Во таа смисла не е многу сменет од претходно, уште трчка по секое здолниште.
    Јас мислам дека треба да ги спојат со Фелисити, ете Сара ја направи паметна работа, и затоа повеќе ми се допаѓа од Лорел, знае кога е доста и кога е вишок. Местото не и е тука и сама си увид девојката и се повлече. Башка мислам дека осети дека Фелисити го шмека Оли, па паметно што остапи тероторија.
    Лорел, да сменета е, позрела делува, не старата лигава Лорел која само плачење и пиеше, сфати дека со солзи ништо не се добива и почна да се бори. Вака и мене ми се допаѓа повеќе ама не е за Оли.
    Тиа е најнапатена, сите ја лажат цел живот, мислат дека е мала, да ја заштитат и што се не, ама мислам дека нит е глупа нит е толку кревка па само вака ја потценија. Реално има најмногу право да се лути, зашто после инцидентите со дрогата, она ми е некако најсозреана од сите вклучувајќи ја и мајка и. Девојката практично сама се расте и гледа, знам дека е филм и дека свашта е возможно, ама на 18 годишна девојка да води клуб сама и мајка и да не се загрижи баш кога нема да се врати дома, мене не ми е сосема нормално, па дури и за серија.

    Мислам дека ќе има уште 2-3 епизоди пред финалната, обично со 24 завршуваат серииве, само 23 и 24 ќе ги спојат во една и ќе ни дадат 1 ипол финале.
    Слејд маст дај, како не знам, ама мора.

    За Моира, колку и да си го заслужува, сепак мислам дека никој не заслужува ваква смрт, па ни она. Не знам дали ќе ја спасат иаку мислам дека нема шанси и дека следната епизода ќе започне со погреб, би сакала да ја спасат, некако нема да ми биде серијава иста без неа. Башка како да почна да се искупува во последниве епизоди, бар за љубов на Оли и Тиа, така да мислам дека можеби и не е толку негативна особа, диспајт ол.
    А кај и да е ќе се појави детето на Оли, ако нвистина го родила девојката, што мислам дека е голема голема глупост и непопотребен потег, зашто осеќам таа ќе сака да му се свети, ова она, и само ќе ја извлечкаат и затупат непотребно.

    http://www.youtube.com/watch?v=9gdrDyjwBmA
     
    На mileystar и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
  9. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Jac ја завршив првата сезона пред некој ден. Многу ми се допаѓа серијава :wasntme: Едвај чекам да ја почнам втората, ама нажалост ќе морам малку да ја паузирам :worried:

    Малку ми има лапсуси во сценариото, како на пример приказната околу Лорен. Пред 5години не била ни запишана на павен, сега - обвинител е :^)
    [​IMG] Имаше и еден момент кога тој плавиот што ја киднапира за да стапи во контакт со Д Худ, спомна дека ја знае како обвинител уште пред да оди во затвор. Мда.
    Многу ми ги „шминкаат“ ваквите ликови по филмовиве. Дај одлучете се или е светица или ороспија, не може двете ]:)
    Додека сме кај неа, мислам дека ја намести ситуацијата и ја најми таа девојката да изглуми дека е таа од сликата за која се мислеше дека е сестра и.
    Мислев дека Томи ќе се префрли на темната страна.. Баш ми беше жална последната епизода ;(
    Ми се свиѓа што умираат непредвидени ликови и што Оли не е мек. Многу логично е да влијел островот на него така.

    Едвај чекам да се открие таа на кој и се јави тој на Ф од островот
    , впрочем целата брканица на островот чекам да се открие :wasntme:
     
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Мајка му дозна, така?
     
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Не дозна, туку знаела цело време, како рече цела година знаев не ми текнува точно од кој настан,ама знаела, немаше потреба никој да и каже. Што е логично мислам човече не знам како не го позна никој до сеа, ко на филм.
     
  12. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    ^^^
    хахахах Хипстер царица !!
    ма остај Оли него Сара како тоа никој не ја познава не ми е јасно..
    Сега се мислам само на Систерот на Сара која ке е новата заебанција која ке ја прави !!!
    Можам да се кладам дека следно нешто што ке направи Фелисити е серум за ОЛИ хихихи

    за Мојра ке сум сигурна дека е уште жива само штета што не разбраа муабето за Малком
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А ти да не позна? :rofl: :rofl: :rofl:
    Што не ни кажа уште прва сезона кога бевме бар да знаевме. ;(
     
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А што сакаше да им каже за Малком? Нешто поврзано е со детето што му го роди таа или?
     
  15. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека сакаше да каже дека е уште жив. :)
     
    На Elena69221 и figgiMK им се допаѓа ова.
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Kолку си безобразно идотски настроен, дури ни за серии не знаеш да правиш муабет, што беше со коментаров сега не сфатив, која ти беше поентата.
    Ти ја пратиш серијава или спиеш кога ги гледаш епизодиве, што си сфатил од серијава, цело време нешто прашуваш ?
    Јас па будала уште и ти објаснувам што како се десило, глупача.
    Ептен си вицкаст |(
     
    На mileystar, Marossa, the.vampire.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Навистина добра епизода,не мрднав цело време :D
    Мило ми е што Сара коначно сфати дека не и е местото овде,со Оли.Па така сега кога таа се тргна од патот можеби ќе се случи нешто помеѓу него и Фелисити :$
    Баш ми е жал за Моира,како што кажа Hipster не требаше на ваков начин да умре :worried:

     

    Прикачени фајлови:

    • large (1).gif
      large (1).gif
      Големина на фајлот:
      250,5 KB
      Прегледи:
      132
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Ве стигнааааааав! :dance: Ќе можам сега да бидам барем за последните 2 епизоди во тек :ninja:

    Мојра :o Одличен момент во филмов. Бог да ја прости, жал ми падна ама многу сакам вакви неочекувани и моќни дешавка по серииве! Сакам и да се врати Малком. Ми фали некако. Лорен уште ме нервира и морам да го потенцирам муабетот од последната епизода: Премногу се, не можеме да се бориме ( :^) ?!) -Ти мори, ти кај ќе се бориш? |(
    Со нетрпение чекам да видиме како ќе се заокружи сезонава со миракурциве што се распашаа низ Старлинг :rock: А богами и тајната што сакаше да ја каже Мојра во колата.
    Инаку налетав на сликава:
    [​IMG]
    Није ваљда дека Лорел сеа ќе стане Матица |( Само тоа нека не се деси, ќе претераат..!


    Сега фино лепо ќе се навратам да ги прочитам претходните мислења кои ги избегавав периодов, па да видам што сте спојлале :lol:
    Поз! [​IMG]
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Се врати Малколм :D Се очекуваше тоа,мора да ја спаси ќерката,а прилично сигурна сум дека таа не пукаше во него,туку во она чудовиштето позади.
    Не ми е јасно Оливер како ќе постигне сите да ги убие со лекот,ама ќе биде интересно за гледање.Фелисити е права мотивација,знае како да го увери Оливер,што и кога треба да се направи.Сара се врати,исто очекувано,само се надевам дека не планира да остане,ужасно ме нервира.Тоа важи и за сестра и,не знам дали е до глумиците,ама и двете сестри се ептен антипатични.
    Во глобала,ќе биде добро финале,всушност на повеќето серии се очекува такво :lol:
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Малкомчо мажиште...добредошао :wasntme: Мадам те чекала :lol: Инаку и јас се согласувам со Мароса, нема шанси да го уби Теа.
    Епизодава беше баш онака најава за финале. Ниту се деси нешто посебни, ама не е ни дека не се деси :) Малку ме зачуди што омекна Себастијан :?: од кај испадна тоа сценарио? Некако не се уклапа ама ајде нека се даде поука дека злобните луѓе имаат трошка добрина во себе :D