1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стреч облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од BBojana, 26 март 2011.

 1. BBojana

  BBojana Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  5
  Носите ли стреч облека?? Сте виделе ли некаде тука кај нас стреч фустанчиња? Многу сакам да си најдам :) Башка каква ја прават силуетата.. мерак :D :D :D

  http://www.stylebistro.com/lookbook/Iri ... 8EClL/Hair

  Ова ми е фаворит :)
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  За кого како или мерак или тоталка да се разочараш од себе :)
  Ако си слаб коски и кожа како Ирина ќе ти стои и ќе те истенчува бетер. Ако имаш облини пример ко Ким Кардашиан ќе ти ги истакнува.
  Ама ако си подебел или неправилни имаш само спојлери или дебели нозе се тоа си го истакнува овој фустан.
  Иначе ист ко овој oд Herve Leger ти се по 1500 долари :D
  Слични апла тесни сум пробала и кај нас и по тоа што пробав се мноооооогу неудобни, зашто те стегаат, не можеш да дишиш. Така да не ми се по мерак освен за да ги гледам на слики.
  Јес да луда женска глава за убавина многу работи трпи :)
   
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Не дека мразам ваква облека, ама едноставно не ја сакам. Не ми личи мене, а и реално носи многу неудобност.
  Да ја носам на мене ке мора да си ги покажам реално малите гради, кои секогаш се замаскирани со добар пуш-ап (ова пример само, иначе совршена сум си јас, се совршено таласа на мене :wasntme: ).
  А и не само кај мене, туку кај секоја ги покажува несовршеностите до максимум (освен кај оние кои живеат од своето тело). А нас девојките, верувам дека не ни е тоа поентата. :wasntme:
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Баш сакам да имам барем еден ваков фустан во мојов плакар.Ако се неудобни,ама убави се :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 5. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  :inlove: :x
   

  Прикачени фајлови:

 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јас ги обожавам овие фустани од Herve Leger би сакала да имам еден ваков, не знам како ги прават ќе треба јас да си се консултирам со шивачката :lol:

  [​IMG]
   
  На XstrongerX и starfish им се допаѓа ова.
 8. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  искрено не ми се допаѓа стреч облеката од проста причина што немам идеално тело и никогаш не сум носела ваква облека и нема да носам ги истакнува сите недостатоци и затоа ја избегнувам.блазе на послабичките девојки можат да си дозволат ваква облека на нив прекрасно ке им стои додека јас ке си се држам до комотноста така ми е најубаво.
   
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ептен секси ми изгледаат, ама секако убаво стојат на оние со вајано тело. Не може на некоја со вишок килограми да и‘ стои секси.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 11. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Јас имам створено аверзија кон вакви фустани, од проста причина што кај нас најчесто ги носат девојки што треба да си ги прикријат недостатоците (најчесто вишокот) на телото, па честа глетка се стегнати бутови што се тријат под некое тесно кратко фустанче, гради што излегуваат до врат и се преполовуваат и спојлери позади под рамењата.

  Не може секој да носи ваков тип облека, а на убаво тело изгледа совршено. Само ретко кој го има. :)
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ја делам со Сеси љубовта ко фустаните на Herve Leger. Многу, многу ми се допаѓаат.
  Е смачено ми е од Кардашијан, зошто мислам дека веќе ја надмина линијата и дека веќе не изгледа привлечно во нив, туку вулгарно.
  Инаку имам еден фустан, ми до донесоа од Холандија, не е баш како фустаните на Leger, ама сепак е стреч и добро изгледа. Е сега работата е што јас ослабнав, и веќе не изгледам убаво во него како претходно кога имав плус 3-4 килца на мене.
  Значи за да се носат вакви фустани треба многу добро обликувано тело, не премногу делбело, а и не премногу слабо. И висина треба.
   
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Значи фустаниве ми се преубави, колку повеќе ги гледам толку повеќе ги сакам, сакам да имам еден од нив, па макар Старфиш ме тепала дека немам висина за него ]:) :lol:

  Не знам дали знаете дека оваа компанија има креирано парфеми за Авон
  [​IMG]
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  убаво изгледаат,баш секси,но не стои на секој :?: ама ми изгледаат неудобни за носење,како воздух да не можеш да земеш :rofl: можеби грешам,незнам-не сум носела :wasntme:
   
 15. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.077
  Допаѓања:
  20.830
  Пол:
  Женски
  Мнооооооогу ми се убави :inlove: :inlove: :inlove: имам 2-3 фустанчиња стреч не се како овие на Herve Leger (би сакала барем едно такво) али се Уз тело со ги викат постариве ;)
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Преубави се, ги обожавам овие фустани :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Ги обожавам фустаните на Herve Leger. Би сакала да имам бар еден од нив и нормално да ми стои во плакар затоа што си имам вишок кг за ваквите фустани :$
   
 18. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Сакам да се стегнам во фустаниве!!!!
  Да ми кажат да изберам , не би можела, искрено, сите ми се убави на свој начин.
  Инаку Сеси, нема проблем со висината што јака, висока штикла не би го средила ;)

  Уживајте!
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На BeYourself, Strumfeta93, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Старфиш под казна за сликиве праќај 36ки од фустаните под број 2, 7, 8, 11, 12, 15, 19, 24, 25, 29.
  Абе овие од Леџер фустаниве нема шанси да стегаат како нискобуџетните стреч фустани нели??? :D
  Па над 1500 долари се, не смејат да стегаат :lol:
  Апла стреч фустанот што јас го пробав беше едно материјалче, ептен тесно стега, овие на Леџер се ленти спојувани, совршенство да не речам.

  Иначе еве го омилениот мој фустан од Леџер. Умиииииииииирам за него!!!! :inlove:
  [​IMG]

  И имам второ пласиран фустан од типов. За жал пак го носи истата цура, која не ја сакам, али искрено преубаво и стои :wasntme:
  [​IMG]

  Па после овие 2 фустани следи моделот од погоре оние што си ги нарачав од Старфиш :D
   
  На BeYourself и starfish им се допаѓа ова.