1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стреч облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од BBojana, 26 март 2011.

  1. BBojana

    BBojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    5
    Носите ли стреч облека?? Сте виделе ли некаде тука кај нас стреч фустанчиња? Многу сакам да си најдам :) Башка каква ја прават силуетата.. мерак :D :D :D

    http://www.stylebistro.com/lookbook/Iri ... 8EClL/Hair

    Ова ми е фаворит :)
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    За кого како или мерак или тоталка да се разочараш од себе :)
    Ако си слаб коски и кожа како Ирина ќе ти стои и ќе те истенчува бетер. Ако имаш облини пример ко Ким Кардашиан ќе ти ги истакнува.
    Ама ако си подебел или неправилни имаш само спојлери или дебели нозе се тоа си го истакнува овој фустан.
    Иначе ист ко овој oд Herve Leger ти се по 1500 долари :D
    Слични апла тесни сум пробала и кај нас и по тоа што пробав се мноооооогу неудобни, зашто те стегаат, не можеш да дишиш. Така да не ми се по мерак освен за да ги гледам на слики.
    Јес да луда женска глава за убавина многу работи трпи :)
     
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Не дека мразам ваква облека, ама едноставно не ја сакам. Не ми личи мене, а и реално носи многу неудобност.
    Да ја носам на мене ке мора да си ги покажам реално малите гради, кои секогаш се замаскирани со добар пуш-ап (ова пример само, иначе совршена сум си јас, се совршено таласа на мене :wasntme: ).
    А и не само кај мене, туку кај секоја ги покажува несовршеностите до максимум (освен кај оние кои живеат од своето тело). А нас девојките, верувам дека не ни е тоа поентата. :wasntme:
     
  4. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Баш сакам да имам барем еден ваков фустан во мојов плакар.Ако се неудобни,ама убави се :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

  5. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    :inlove: :x
     

    Прикачени фајлови:

  6. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас ги обожавам овие фустани од Herve Leger би сакала да имам еден ваков, не знам како ги прават ќе треба јас да си се консултирам со шивачката :lol:

    [​IMG]
     
    На XstrongerX и starfish им се допаѓа ова.
  8. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    искрено не ми се допаѓа стреч облеката од проста причина што немам идеално тело и никогаш не сум носела ваква облека и нема да носам ги истакнува сите недостатоци и затоа ја избегнувам.блазе на послабичките девојки можат да си дозволат ваква облека на нив прекрасно ке им стои додека јас ке си се држам до комотноста така ми е најубаво.
     
  9. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ептен секси ми изгледаат, ама секако убаво стојат на оние со вајано тело. Не може на некоја со вишок килограми да и‘ стои секси.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас имам створено аверзија кон вакви фустани, од проста причина што кај нас најчесто ги носат девојки што треба да си ги прикријат недостатоците (најчесто вишокот) на телото, па честа глетка се стегнати бутови што се тријат под некое тесно кратко фустанче, гради што излегуваат до врат и се преполовуваат и спојлери позади под рамењата.

    Не може секој да носи ваков тип облека, а на убаво тело изгледа совршено. Само ретко кој го има. :)
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ја делам со Сеси љубовта ко фустаните на Herve Leger. Многу, многу ми се допаѓаат.
    Е смачено ми е од Кардашијан, зошто мислам дека веќе ја надмина линијата и дека веќе не изгледа привлечно во нив, туку вулгарно.
    Инаку имам еден фустан, ми до донесоа од Холандија, не е баш како фустаните на Leger, ама сепак е стреч и добро изгледа. Е сега работата е што јас ослабнав, и веќе не изгледам убаво во него како претходно кога имав плус 3-4 килца на мене.
    Значи за да се носат вакви фустани треба многу добро обликувано тело, не премногу делбело, а и не премногу слабо. И висина треба.
     
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Значи фустаниве ми се преубави, колку повеќе ги гледам толку повеќе ги сакам, сакам да имам еден од нив, па макар Старфиш ме тепала дека немам висина за него ]:) :lol:

    Не знам дали знаете дека оваа компанија има креирано парфеми за Авон
    [​IMG]
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  14. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    убаво изгледаат,баш секси,но не стои на секој :?: ама ми изгледаат неудобни за носење,како воздух да не можеш да земеш :rofl: можеби грешам,незнам-не сум носела :wasntme:
     
  15. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.085
    Допаѓања:
    20.856
    Пол:
    Женски
    Мнооооооогу ми се убави :inlove: :inlove: :inlove: имам 2-3 фустанчиња стреч не се како овие на Herve Leger (би сакала барем едно такво) али се Уз тело со ги викат постариве ;)
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Преубави се, ги обожавам овие фустани :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Ги обожавам фустаните на Herve Leger. Би сакала да имам бар еден од нив и нормално да ми стои во плакар затоа што си имам вишок кг за ваквите фустани :$
     
  18. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Сакам да се стегнам во фустаниве!!!!
    Да ми кажат да изберам , не би можела, искрено, сите ми се убави на свој начин.
    Инаку Сеси, нема проблем со висината што јака, висока штикла не би го средила ;)

    Уживајте!
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    На BeYourself, Strumfeta93, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Старфиш под казна за сликиве праќај 36ки од фустаните под број 2, 7, 8, 11, 12, 15, 19, 24, 25, 29.
    Абе овие од Леџер фустаниве нема шанси да стегаат како нискобуџетните стреч фустани нели??? :D
    Па над 1500 долари се, не смејат да стегаат :lol:
    Апла стреч фустанот што јас го пробав беше едно материјалче, ептен тесно стега, овие на Леџер се ленти спојувани, совршенство да не речам.

    Иначе еве го омилениот мој фустан од Леџер. Умиииииииииирам за него!!!! :inlove:
    [​IMG]

    И имам второ пласиран фустан од типов. За жал пак го носи истата цура, која не ја сакам, али искрено преубаво и стои :wasntme:
    [​IMG]

    Па после овие 2 фустани следи моделот од погоре оние што си ги нарачав од Старфиш :D
     
    На BeYourself и starfish им се допаѓа ова.