1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стрии

Дискусија во 'Тело' започната од eli13, 8 ноември 2009.

  1. Green88

    Green88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Zenski, a znaete kako zborot "Стрии" e на англиски јазик?? :?:
     
  2. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    strech marks ;)
     
  3. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    stretch marks, а може и како striae да најдеш
     
  4. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.819
    Пол:
    Женски
    Јас имам стрии на задникот и многу ме нервираат :@ :devil: Пиј многу вода..мислам дека помага.Имаше и еден крем на авон.Ако сакаш да не ти се познаваат пробај со коректор.Јас така правам :)
     
  5. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457


    АУ радувај се што се уште модри или црвени можи и некако да им се најде спас ако побелат им нема спас !! :envy:
     
  6. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Лелелел моите се бели и грди и ги мразам многу и сакам да ми поминат.А де девојчето што кажуваше за тој третманот нека објасни каде го има.......во сите салони или одредени?
     
  7. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.484
    Допаѓања:
    5.834
    Пол:
    Женски
    Jas imam crveni strii na stomakot bidejki postojano variram so kilaza. Kolku sto sum informirana e deka dodeka se seuste novi t.e. ne pobeleni moze da se proba so krem za luzni no nema 100% da gi snema..E sea po upotreba na kremot kje gi kamuflirate so korektor ili neshto slicno.
     
  8. Maruls

    Maruls Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Imam 15 godini i striite mi se pojavija pred 1 godina. Imav problemi so krvta i bev mnogu slaba. Pocnav naglo da se zdebeluvam i po nekoe vreme zabelezav strii na gradite. :( Naskoro imav imav i na butovite, na zadnikot,na stomakot i na nozete. :worried: Ne im obrnuvav vnimanie se dodeka mojata sestra ne gi zabeleza i me natera da prezemam nesto. Pocnav da go koristam Lea kremot za strii. Zabelezav znacitelni promeni e resiv da prodolzam so tretmanot. No,pred 2 nedeli kupiv nova krema;melemot za strii STRIAMENT koja e na tecna baza. Imam nadez deka pak mojata koza ke bide kako porano i ne se otkazuvam.
    P.S. Imam slusnato deka soncanjeto pomognuva.
    P.P.S. Probaj i ne se otkazuvaj! :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    1. каде ги има кремите ?
    2. нешто повеќе околу ефектот и колку чинат ...? :$ :?:
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Да и јас сакам да знам .......чекаме одговор ...сместа! :P :lol:
     
  11. magnolia

    magnolia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    7
    Аааах не ! Со сончањето се познаваат уште толку,бидејќи се лузни тие немаат пигмент. Како зебра ќе бидеш.
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    имам стрии во пределот на колковите кон задникот не се познаваат многу неколку се и не се упадливи
    да сончањето помага искрено барем во мојот случај незнам како но важно помага
    е сега мој предлог за оние кои се поизразени
    некаде прочитав дека може трајно да се корегираат со лосион за самопотемнување се нанесува со тенко четче во пределот на стриите точно во линија ( нели како во боенка ) :lol: и стриите добиваат тон скоро ист со бојата на кожата - трајно
    сакам и јас да пробам но се плашам дека нема доволно прецизно да го нанесам сепак моите се етен тенки и испрекинати
    ако некој проба би сакала да знам нешто за ефектите од прва рака позз и се надевам дека помогнав :hai: :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    стрииите не можат да се отстранат само може да се ублажат и јсас имам стии на задникои и внатрешниот дел од бутините,имам слушнато дека имало некој чај за стрии го имало во супер тинекс пишувало на самата опаковка дека е за стрии бил околу 80 ден тие што го пробале се задоволни од него
     
  14. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    и јас имам таму ама немам некој комплекс ми се сончаат во лето и не ми се познаваат а за чајт прв пат слушам. И јас мислам дека стриите неможат да се отстранат
     
  15. Smartgirl

    Smartgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    Striite se pojavuvaat ednas i se zasekogas ne mozes da gi otstranis nno mozis da gi napravis po nezabelezitelni i jas iamm vakov problem nz kako ke odam na odmor :worried:
     
  16. Maruls

    Maruls Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Jas gi kupuvam od zegin lea kremata e 162 den a melemot od ment e 320 den :) ne se skapi a dejstvuvaat
     
  17. Maruls

    Maruls Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Jas znam za edna druga sto ja spomnuvaa, kremata od eucerin mislam deka treba da pomogne sepak preporacliva e za trudnici :?:
     
  18. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    И јас го имам овој проблем!!! Додуша ја не ни ги забележував пред да ме види мајка ми!!!
    Кога ми кажа, она се изнервира повеќе од мене (можда затоа што ја немав појма шо ме снашло)!!!
    Да Maruls, еднаш во ,,Поинакви,, рекламираа крема за избледнување на стриите и добро запамтив, беше од фирмата ,,Бореаде,,. Се загреав да ја купам, ја барав насекаде, по сите аптеки и сите креваа раменици!! :(
    Ако некој ја најде, нека пише каде ја нашол и колку кошта!!!
    А да, и дали има ефект!! :)
     
  19. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    кремата се викА КОНТРАТУБЕКС! ама колку што јас знам таа е за лузни не за СТРИИ ама ок ако сте запнале купете си ја што да ви кажам...
     
  20. princezzza

    princezzza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Da vi kazam jas koristev kontarktubeks i kosta 590 den i vrska nema ne pomaga voopsto maslinovoto maslo koe momentalno go koristam pomaga vo izbleduvanjeto na striite :) e toa e toa ednas ke gi dobies za cel zivot:(