1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стројници

Дискусија во 'Свадба' започната од cvet957, 24 декември 2010.

  1. cvet957

    cvet957 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    38
    Можеби знаете а можеби не, дека некогаш се мажеле и женели со стројници.Што мислите како е денеска?Ве запознаваат со неа со него и тоа му доаѓа како стрјник нели? |( 8)
     
  2. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    стројници

    ..Да ми кажувала баба ми за тоа,таа и впрочем се омажила на таков начин...хах Јас лично им сум била тн. стројник на мои другарки....,а за самата себе сама сум си била....Денес имамме виртуелен стројник-интернетот..хахахахх Инаку како би се осмелиле некои да си пристапат едни на други...вака можеш да лажиш пари со ретуширани фотографии ,со покажување на голи делови од телото ,скоро откриени во целост ,па машки што покажуваат т.н мажественост со слики по боксерки и слики во купатило со голо торзо..хахахха ....Ајде пошто сум сама ајде некој да ми изиграва стројник па да ме омажи..хахаххаах (Се зезав за последното)....хихихи
     
  3. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Глупосттттт,неможам да замислам така за мене... :lol:
     
  4. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Според мене не се глупости..Не ме сваќајте погрешно и јас несакам за мене кога ке се мажам да биде така со стројници,ама ако се врати времето,времето на баба ми кога се мажела,ако живеам во тоа време сигурно дека би сакала,не би имало др начин...Инаку сега стројник-не благодарам. :)
     
  5. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Еда за времето на баба ми дааа,а за 21 век,поготово за мене-никако...
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Во времето на баба ми да имало стројници.
    Во денешно време не дека нема....и тек како има во некои помали места.

    п.с. ако некоја другарка ве запознала со вашиот партнер, и вие на крај се земете со него-неа можете да си ја сметате за стројник :lol: мала шега
     
  7. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Даааа,а баш тоа да се случи глупо е сноу,поточно се сакаш ама начинот ехехе не е шега така е... ;(
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    И јас се запознав со маж ми преку стројници. :D Една другарка и негов комшија не споија.
     
  9. felisitas

    felisitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    1.144
    Денешните стројници се во модерна варијанта :D
    Она кога ве запознаваат други луѓе (другарки, братучеди, колеги) , па као е демек спонтано и филмови правење дека ни двајцата не знаете за што се работи :wasntme::D;).

    Порано само некој да ми спомнеше "еј да те запознаам со тој и тој" ми се чинеше ќе му ја скршев главата. Но веќе немам толку тврд став кон тоа, сметам дека е сосема ок само да не е апла, со цел, туку да биде по спонтано за да не е непријатно.
    Во денешно време добра среќа е да се запознаеш сам, за она приоѓање во дискотеки и кафичи не сакам ни да коментирам, било кој рандом лик ќе ти се тупне па додека дознаеш нешто за него...женет, верен, со деца.....

    А за оние стројници во времето на нашите баби и порано... Само може да кажам дека среќна сум што не сум живеела во тој период:shake:.
     
    На cresa-jagoda и Angie1432 им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не знам за сега, ама во мое време (ко бабите :D), не познавав девојка, која барем еднаш не добила понуда да ја омажат за некој роднина во странство :lol: