1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Струга

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Marilyn-Monroe, 10 јули 2011.

  1. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Ајде те молам ако имаш време прати слики. :) Никогаш не сум била преку зима, а ептен би сакала да одам, секогаш само на лето. Порано додека живеевме во Македонија, дури по 2-3 месеци си седевме, со баба ми, дедо ми, братучедите, сестра ми, а преку викенди доаѓаа од Скопје мајка ми и татко ми и чичко ми и стрина ми. :)
     
  2. AquaBlue

    AquaBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    571
    На некои портали пишува дека Струга е најубаво украсен град во Македонија, и со право :D

    [​IMG]
     
  3. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Еве како изгледа струга оваа зима :)
    И да морам да кажам дека си ја обожавам посебно прошетките покрај езеро било дали во лето или во зима. :rofl: Позз до сите стружанки на форумов. :*
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      48,3 KB
      Прегледи:
      359
    • images (3).jpg
      images (3).jpg
      Големина на фајлот:
      10,4 KB
      Прегледи:
      359
    • images (2).jpg
      images (2).jpg
      Големина на фајлот:
      13,5 KB
      Прегледи:
      356
    • struga1.jpg
      struga1.jpg
      Големина на фајлот:
      38,3 KB
      Прегледи:
      354
    На Saricko, Kaylie и jovana03 им се допаѓа ова.
  4. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Море ќе ѓи соберам јас еден ден на кафе Стружанкте од феминава :D .... Од најмало до најголемо никој нема да биде изоставен 8) Местото и средбата накнадо ќе бидат објавени :lol:
     
  5. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Струга убава е само на зима, коа нема албанци шо те замараат. Лето е недај Боже, сама да не можиш да си одиш навечер.
     
  6. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.625
    Допаѓања:
    251.166
    Пол:
    Женски
    Знае некоја линк од кампот кој го поседувал колку што чув Леку во Струга. Сакам да видам како изгледа.
     
  7. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Да не знаете каде има во близина на машка и женска плажа ( оддалечено ете 10-15 мин пешки) приватно сместување докај 300 ден? :$

    Би сакала да одам па ако имате некоја информација споделете :)
     
  8. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    ^
    Абе ќе те сместев кај едни комшии,ама мислам дека повеќе не издаваат соби. :( Иначе познавам и едни луѓе кои дават соби за 300 ден.ама таму секогаш е фул.Pазбарај на интернет особено на пазар 3 сигурно има оглас и ќе се јавиш и ќе прашаш бидејки многу е битно колку души сте.Ако сте повеќе поевтино е а ако сте 2 на пр. можи и 500 да ви побараат.Ке ти пуштам во ЛП линкови што ги најдов на нет па ти јави се и прашај.(дане испадни дека ги рекламирам) :)
     
    На Sarasweet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    На 5,6 или 7-ми август идам во Струга,во Радожда,се сместуваме кај едни исти луѓе,убаво ни е таму :) :D
    Едвај чекам,си фаќаме место каде што сме сами и уживаме,многу е убаво :up: :smirk:
     
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Сега кога ќе одам до Охрид, планирам да скокнам на еден ден и до Струга, да се прошетам низ чаршијата и да седнам негде крај Црн Дрим. Ако може препорака за некој добар кафич, ресторанче и дискотека за вечерта? :)
     
  11. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    За кафичи би ти ги препорачала Грифон, Албум и Ерато (порано Адмирал.)
    Во Грифон можеш да начекаш секаква музика зависи што има викендот.(мн. често има и бендови)
    Во Ерато најчесто има ДЈ и претежно има латино,хип хоп и р&б,диско хаус.(предноста на овој кафич што има голема летна тераса)
    Во Албум најчесто има техно и рок.(исто и таму има дј најчесто но понекогаш се појавува некој бенд)
    Од ресторани би ти ги предложила Св. Никола и Антика.(покрај дримот се ) Таму храната е највкусна и вработените се многу услужливи. Имаат нормални цени. :)
    Дискотеки има само 2 Револушн и Оаза. Доколку си љубител на турбо фолк во Револушн тоа никогаш нема да го најдеш,ама затоа пак има одлични рок бендови :rock:. А во Оаза најчесто сабота има пеач (како Јоце панов, Жаре Бербер, Ѓоко Таневски..сум била на сите и прават топ забава доколку си љубител на таквата музика), а другите денови т.е. четврток и петок има дј.
    Доколку сакаш на подседниш на кафе мафе шема,би ти предложила да одиш на Пливалиште или на Женска плажа. Ќе уживкаш покрај езеро.
    во охрид ако планираш да одиш на кафе би ти предложила да седниш во аквариус или друг кафич само не во тие на плоштад.Нема потреба 3 пати дупло да го платиш кафето :devil: . А и бујрум на кафенце :coffee: :)
     
    На blueeparadise и simonka93 им се допаѓа ова.
  12. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.623
    Јас би ти го препорачала Версус beach bar само што деновиве не работи ради инспекции, па незнам дали ќе е отворено кога ќе си тука :D
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Tirquoise

    Tirquoise Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    69
    Збирно место кај водаркана:)
     
    На m3a3c3a3 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Женски, фала ви многу на препораките, ми помогнавте ептен зошто не ќе знаев на која страна да одам во Струга. Туку, да прашам по дискотекиве и кафичите да не преовладуваат браќата па да не можеме на раат на кафе да седнеме. :worried: Исто и за плаживе. Инаку, благодарам и за поканата на кафе ама со тоа следи и една тура низ Струга, да знаиш. :P :lol:
     
    На m3a3c3a3 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Девојки дали може да ми кажете каде продаваат алкохол после 9 во Струга? фала ви однапреддд
     
  16. Aneto10

    Aneto10 Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    49
    Еххх Струга Струга,таму пораснав,не сум таму родена ама таму живеев 7 години,могу убаво градче толку е релаксирано да си шеташ покрај езеро,покрај дрим да пиеш кафе да ручаш,за жал не сум била таму 3 год и еве конечно сега за една недела ќе одам таму со душа чекам да си го видам градот каде пораснав :D и за прв пат ќе го носам моето синче таму иако е малечко година ипол и не разбира мн ама знам дека ќе ужива тамуу на луна паркот на плажата со песокот ќе си игра,ќе си трчка насекаде ќе ужива покрај дрим и ќе јаде рибаа :D
     
  17. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    Како се движат цените на чадорите и лежалките по плажите во Струга?
     
  18. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    повеќе од 100 сигурно не се :)
     
  19. Tina12

    Tina12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Хахах убаво ме потсети, таму бев на прв одмор со родителите.Беше преубаво.Сместени бевме на голема надморска височина.Селото се викаше Вишна или така нешто.Имаше поток веднаш под куќата.Куќата беше на пријател па не плаќавме сместување.Се возевме по 20 мин до пола саат до плажата.Ама баш си одморивме.Преку ден капење и сончање, после тоа на планина, зеленило, поточе и рај... Одамна беше ама памтам како вчера да беше :D
     
  20. Roxana

    Roxana Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    71
    На машка плажа се бесплатни.
    Во Версус 50 денари. Никаде не е поскапо од 50 денари :)