1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Струга

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Marilyn-Monroe, 10 јули 2011.

  1. Play

    Play Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    69
    *Најдобри плажи:
    -Версус (штета е да појдете во Струга,а да не ја посетете навистина прекрасна плажа, според мене најдобра не само во Струга туку и во цела Македонија, цена на лежалка е 100 денари. Недела секогаш има некој диџеј или група. Има превкусни коктели и одлична храна)
    -Пливалиште (ова не е баш плажа,но навистина е прекрасно место до кафичот е како сплав на кој има лежалки и таму нарачуваш за пиење.)
    -Машка плажа (таму водата од сите овие е најчиста и најдобра, цена на лежалка е 60 денари,а има и дел од плажата каде што можете да поставете само пешкир не мора да плаќате лежалка)

    *Најдобри кафичи и дискотеки за излегување на вечер:
    -Грифон (кафич во кој секогаш има прекрасна музика и атмосфера најчесто има групи или пејачи повеќе има наша или спрска музика отколку англиски, атмосферата навистина е одлична, најмногу одат луѓе кои се околу 20-30 години,а и постари.)
    -Ерато (кафич кој е повеќе како за тинејџери, среда често има латино вечер, четврток има хип хоп вечер најчесто со диџеј Фејс, петок и сабота е различно,но најчесто има поп музика или групи кои свират и српски песни)
    -Револушн (е дискотека во која најмногу има рок или техно музика во неа нема малолетници и е блиску до останатите кафичи)
    -Оаза (е одлична дискотека,но проблемот е што малку е настрана од останатите кафичи и центарот на градот)

    *Најдобри кафичи за преку ден
    -Женска плажа (поделена е на 3 дела: Таверна-ресторан за храна, женска плажа-кафуле и кафе слаткара-женска плажа, се наожа на одлично место кога е многу топло можете да седнете под сенка и крај езерските води каде што има благо ветарче)
    -Пливалиште (прекрасен кафич со опуштена атмосфера, навечер има често и музика + со пиво има и бесплатни пуканки :D се наоѓа на сплав на езерото, погледот е прекрасен)
    -Кингстон (се наоѓа крај реката Црн Дрим тоа е мезе бар има и храна и пијалоци, навечер има и музика,но тоа е рок кафуле и секогаш има таква музика, доколку сакате рок/реге/метал кафичов сигурно ќе ви се допадне, има навистина пријатна атмосфера, преку ден има многу луѓе кои играат табла,карти или шах :D доколку отидете таму мора да ги пробате палачинките.)
    -Галеб (прекрасна местоположба крај самото езеро, пријатна атмосфера и доколку има деца со вас сигурно ќе им се допаднат многуте игри (билјард,хокеј на мраз,кошови,фудбалчиња) кои се наоѓаат таму)

    *Најдобри пицерии:
    -Пицерија Ангела (се наоѓа на кејот и има маси долу крај реката Црн Дрим, местото е прекрасно и е потполно уживање да седиш таму, дефинитивно ми е омилена пицерија поради прекрасното место и се разбира вкусната храна :D )
    -Кастело (се наоѓа на еден од кејовите кај реката Црн Дрим навистина е прекрасно место со одлична атмосфера,ниски цени и превкусна храна.)
    -Убајна (се наоѓа спроти Хотел Дрим и според мене ја има највкусната пица во градот)

    *Најдобри ресторани/кафани
    -Антика (се наоѓа на кејот крај реката Црн Дрим има и маси долу кај реката, храната е превкусна)
    -Св. Никола (традиционална кафана со вкусна храна и добра услуга, се наоѓа на кејот крај Црн Дрим и како и останатите ресторани и пицерии таму можете да јадете крај реката,а така и потполно да уживате во прекрасната гледка.)
     
    На Mayyya и sofijanoka им се допаѓа ова.
  2. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Веќе три години не сум била во Струга, а многу ја сакам, покрај Дрим да си седнеш на муабет со сокче, кафенце, ручоче, вечера, па во чаршијата во некоја слаткарница, а и дуќаните да ги пофалам, барем тогаш кога бев имаа гардероба што никаде ја немам видено. Убава е Струга и околината нејзина. :*
     
  3. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Баш летово бев. Многу го сакам градот. Се ми е познато..Уживам кога сум во Струга :)
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.135
    Допаѓања:
    76.524
    Пол:
    Женски
    Убава е, но некои ја преценуваат. ;) Ми се допаѓа што цените не се превисоки како во Охрид, има убави места, плажи, кафичи, Дрим, околните села.
     
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.075
    Допаѓања:
    11.219
    Бев во Револушн. Убав е градот. Дали доаѓаат туристи Албанци од Албанија? Видов туристи збореа албански ама шамии немаше, баш беа современи семејства. По ништо не личеа на овдешните Албанци освен по јазикот.
     
  6. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Mojata Struga e najubava :l:
     
    На ladyySi и Tanjamm им се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Во Струга сум била 3 пати, на одмор. Убав град е. А и угостителите се услужливи.
     
  8. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    И мојата! Хахааа:P
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    бев последно пред едно 15 год.:D
     
  10. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    И, како? :D :D
     
  11. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    хотелот убав каде што бевме сместени Еуротел се викаше ако не се лажам, а градот онака,ништо посебно..
    btw можи не 15 год. ама 10 секако од кога бев таму:)
     
  12. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ахам. Ами да дојш сега. Знајш шо е убооо.
    Кај шо беа семафорите имат кружен тоП и палми.
     
    На Tanjamm, anakonda88 и PogbaPol им се допаѓа ова.
  13. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    wooww! Ова мора да се види^_^
     
  14. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Даа! Сега ги китат со лампиони и такви ствари а бе сон, шта да ти причам.:inlove:
    Дојди и че прајме селфи ^_^
     
    На Tanjamm и PogbaPol им се допаѓа ова.
  15. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.139
    Допаѓања:
    25.085
    Пол:
    Женски
    I mojata he he
     
    На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.075
    Допаѓања:
    11.219
    Многу ви е убава Струга, само не знам дали за Нова година има организиран дочек и кој пее?
     
  17. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    113
    Феминки да не знаете колку пари е користење на Wellness & Spa во хотел Изгрев ?
     
  18. skorpija123

    skorpija123 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    699
    Допаѓања:
    2.624
    И пола моја хехе
     
  19. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Dobra plaza da izbegame malku od sekojdnevnata guzva, a sepak da ima kade da se proseta prikvecer da mi preporaca nekoj?
    se izvinuvam za latinicava ,ama nemam kirilicna poddrska na pc
     
  20. stela22

    stela22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    E struga stvarno e ubav grad samo e mal...taka da navecer najubo e da si proseta po carsija kej maska plaza i da se sedne vo nekoj kafic na pr galeb ili restoran antika ...a za noken zivot bas vecerva ima zabava vo oaza i toa site pijcki se namaleni po 40-50 den se a utre se kuku lele isto vo oaza bi trebalo i vo grifon da ima nesto