1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Струмица

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од N.A.T.A.S.A, 10 мај 2011.

 1. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Јас сум од Струмица и баш ме интересира што мислете за Струмица!
   
  На Angelinkka и I.R.E.N.A им се допаѓа ова.
 2. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Прекрасен град. Се е добро тама! Карневалите ауууу убавина!
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 3. s.u.n.s.h.i.n.e

  s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  32
  Одам во Струмица секоја недела,навистина прекрасен град за опуштање и шопинг се разбира! :D
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  202
  имам кука таму и одам секое лето и за мнгоу празници и многу ми се свиѓа...посебно центарот, дека е такво мало слатко градче , без многу градби, повеке природна убавина има ( мислев ко за разлика од плоштадот во скопје) и има убава атмосвера навечер...секогаш си се шетам и си купувам пуканки или крофнички и си купувам по нешто од тие уличните продавачи :) и многу убаво паркче има со зеленило и жива ограда....а и лето и за празници имате кај да одите, ние обавезно одиме на некој од водопадите и во Дојран :)
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  И јас сум од Струмица :)
  Прекрасен град :)
  ПС:Ставете слики,напишете некои интересни кафулиња или шопинг центри за да има поголема дискусија :!:
  Еве од мене нешто :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG]


  И секако да не го заборавиме :) [​IMG]
   
  На Love86, huckleberry и Tanny им се допаѓа ова.
 6. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Абе Струмичанки ќе ме примите на гостии :$ е многу ви го сакам градот, пуста желба имам голема да дојдам ама никоја од другаркиве не се нафаќа...ама ова лето мора барем на еден ден да дојдам макар и сама :) :)
   
  На ViKtOrIjA21 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Секако ти само најави се :D
   
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.714
  И јас сум од Струмица ^_^
  Не сакам да го фалам градот, повелеЈте на гости, па вие кажеЈте некој добар збор за градот. :)
   
 9. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Бев зимоска во Струмица (службено) и спиев во 404 хотелот...Градот е прекрасен, а посебно ТЦ Глобал, кој потсеќа на европските трговски центри...Морам да се пофалам дека во Струмица ја јадев највкусната пица до сега (само заборавив пицеријата како се викаше) - се наоѓа карши Дом на АРМ во Струмица...Секоја чест на г-н Заев - градот е среден тип-топ... :up: :up: :up:
   
 10. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Убав град е, а и плоштадот некако ми е поголем од овој во Скопје,а и убави спомени имам од таму така да радо би отишла паак :$
   
 11. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Ресторантот да не се викаше ДИОН-таму се најубавите пици :P
   
 12. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  2.550
  Пол:
  Женски
  Последен пат бев за карневалот и се воодушевив од тоа како е среден градот и чист.. едвај чекам наредна прилика и да одам пак да се изнашетам,би го вброила во еден од најубавите и најсредени градови во нашава мала македонија :)
   
 13. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  и јас сум од Струмица....си го сакам доста градчето...па Струмичанки може да направиме некоја збиренка кафе ово оно оваа лето...секако и од другите градови ако сакате повелете....
   
 14. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  струмица е мало градче личи на лондон, во него има триста чуда како и ловен дом :lol:
  има една таква песничка :rofl:
  иначе и јас сум од струмица и градот е ПРЕКРАСЕН ! И многу си го сакаам :inlove:
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Во Струмица сум била еднаш во животов, на екскурзија во седмо одделение и како што претпоставувате, многу од градот не видов :D Впрочем, не не‘ ни однесоа некаде. Седнавме во едно кафуле бидејќи времето беше никакво, а потоа заминавме за Цар Самоил хотелот, како што преспавме.
  Тогаш беше со лоши услови, сега каков е не знам. Сепак, ексурзијата беше пред 6 години.
  Е нешто што многу ми се допадна беше еден водопад во близина на Струмица. Прекрасно беше....
  За жал, ниту една едина слика немам од тогаш.

  Луѓето... имам неколку пријатели од таму и да ви кажам Струмичани, многу арни луѓе сте.
  Малееее!!!!!! :D :D :D
   
 16. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546

  Сега е реновиран плоштадот :) И од горната страна одат луѓе а од долната коли и има паркикнг :D
  А и Глобал е нов,незнам дали си го видела :) Мотелите и хотелите се реновирани и сега се многу поубави :) А водопадот да не бил Колешински водопад? А луѓето се добри човеци :lol:
   
 17. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  па Цар Самоил не е кој знае каков хотел да ве однесат во Сириус па да видите хотел
   
 18. ViKtOrIjA21

  ViKtOrIjA21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  148
  И ЈАС СУМ ОД СТРУМИЦА!!! И многу си го сакам градот. Кој не дошол нека повели :D
  Имаме прекрасен ноќен живот, градот е среден- плоштадот е реновиран, новиот трговски центар е преубав а за околината да не ни зборувам- колешинските и смоларските водопади се прекрасни. :!:
  Денска шема низ кафичи -преполно народ..убавина да тие да излезеш да прошеташ.
  И НАЈМНОГУ што ми се допаѓа е што за разлика од некои други градови кои често се спомуваат на вести во црна хроника во нашиот град слободно можеш да шеташ и доцна навечер со една другарка, макар и сама без страв дека нешто ке ти се случи. Тоа најмногу ми се допаѓа. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • smolarewat01.jpg
   smolarewat01.jpg
   Големина на фајлот:
   81 KB
   Прегледи:
   304
  • kolesinski.jpg
   kolesinski.jpg
   Големина на фајлот:
   12,8 KB
   Прегледи:
   304
 19. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Не дека имам струмичко потекло ама стварно го обожавам градов. Среќа имам фамилија таму па можам да одам кога сакам. Преубав град, искулиран народ, има кај да се прошета, има забава, има се што треба. Кој не бил дефинитивно да оди да го посети градов и одма ќе се заљуби :D
   
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.806
  Струмица. Не сум била, не помнам. И морам да си удрам една воспитна за тоа. Се надевам наскоро ќе си ја поправам оценката.

  Спомените ми велат - убав град. Но она што ми било отсекогаш посимпатично се луѓето, или барем оние кои ги познавам од таму. Наши блиски семејни пријатели се од Струмица и ќерките им се навистина прекрасни суштества, заедно со нивните мажи, дечковци, нивните другари.
  Ма нема струмичанец кој сум го запознала да не ми бил симпатичен. Само една бариера имам - дијалектот. Ау, седам со зината уста кога ќе се заборават и се трудам да фатам целина ама тешко оди, поготово кога брзо се зборува :)

  Така да девојки струмичанки, ајде сите на темата за дијалект, да ви го научам дијалектот да не седам со зината уста некој нареден пат, и доаѓам да ви го нападнам градот наскоро...се надевам! :!: :)