1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стручни средни училишта

Дискусија во 'Образование' започната од Ivanny, 11 ноември 2010.

  1. Viindetta

    Viindetta Нов член

    Се зачлени на:
    23 јули 2021
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво дали има некој искуство како средношколец да се школувал во странство една година ?

    Имам неколку прашања
     
  2. sksks

    sksks Нов член

    Се зачлени на:
    17 септември 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво,моментално сум запишана на компјутетска техника и автоматика...Па сега почнавме со учење и сум многу исплашена за првите отценки.Во основно поминував со сите 5ки но сега не знам имам многу страв.Ако некој завршил или моментално е на овај смер ве молам за мислење.Дали е лесно?и дали може да се помини одлично
     
  3. JasImamPrasanje

    JasImamPrasanje Нов член

    Се зачлени на:
    20 април 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво,моментално сум 9то оделение и се ближи крајот што значи дека треба да одредам средно училиште.Планирам да одам нешто поврзано со информатиката(или предложете нешто подобро),питањето ми е:кој средни училишта нудад информатички смер?
     
  4. JasImamPrasanje

    JasImamPrasanje Нов член

    Се зачлени на:
    20 април 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    во кое училиште учеше и каде има информатички училишта
     
  5. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    А зашто укинувате? Не сум во тек.
     
  6. paradise69

    paradise69 Активен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2021
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    25
    Iskreno, nie sme najoshtetenata generacija od site.
    Koga bevme vtora godina, vo martot fati koronata i nishto ne se vide od taa godina, nemavme ni online nastava.
    Koga bevme 3 godina, celiot septemvri ne odevme shkola, a cela godina bevme online (vetar vo magla).
    Sega 4 godina, vtoroto polugodie ni beshe odlozheno za dve nedeli, a sega koga treba da se spremame i da ni objasnat profesorite shto ni e nejasno, tie ne se dostapni. Tie shtrajkuvaat, nie ne odime na ucilishte.
    I mislam deka najdobro e da ja ukinat za site, t.e. da se vocedat PRIEMNI ISPITI!
     
  7. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.807
    Допаѓања:
    6.313
    Пол:
    Женски
    Што ви е на вас помаливе генерации? Од кога дојде короната секоја генерација петиции за укинување матура. Онлајн биле, многу изгубиле. покасно почнале, штрајк. Доста се лигавите, седнете и учите.
    Со вакво однесување и постапки вие за матура не сте спремни, не па за приемен.
     
  8. Bil123Nas

    Bil123Nas Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2023
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sou Goso Vikentiev nikako katastrofa KTA
     
  9. FireGirl7

    FireGirl7 Нов член

    Се зачлени на:
    25 август 2023
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали знаете некој што дава приватни часови за електро средно, или некој што би се нафатил да реши задача со ПЛЦ (со скалест дијаграм)?
     
  10. Kalina2009s

    Kalina2009s Нов член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2024
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас моментално сум 9одд., минатите години размислував за уметничко средно училиште, но сега се повеќе размислувам за стручно школо,можеби и економско, истотака во план имав и гимназија меѓутоа таму ги има сите предмети, бидејки уште неколку месеци се ближи крајот и уписите а јас немам претстава каде и што, дали имате некаква идеја во врска со стручно или пак економско и кое, меѓутоа да биде во Скопје
     
    На Dinn4e му/ѝ се допаѓа ова.