1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Струшки вечери на поезијата

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од monalisa, 1 јули 2012.

 1. monalisa

  monalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  12
  Многу сакам да учествувам, па сакам да се распрашам...
   
 2. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Јас можам слободно да ти кажам,па распрашајме се штоо ти треба... ;)
   
 3. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.111
  Допаѓања:
  1.609
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира ...
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.084
  Допаѓања:
  7.613
  Порано ги следев. Не излегував во август кога се одржуваат за да го следам преносот на тв. Пишувам поезија и од многу поети слушнав дека е наместено кој од нашите автори ќе чита поезија. Тогаш и во библиотека зајмував книги со поезија од лауреатите.
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.084
  Допаѓања:
  7.613
  КаTE="tea4e, post: 1200248, member: 61544"]Јас можам слободно да ти кажам,па распрашајме се штоо ти треба... ;)[/QUOTE]
  Како можам да конкурирам за најдобра дебитантска книга? Колку што знам на СВП доделуваат таква награда или ако има и друго место пиши.
   
 6. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.995
  Допаѓања:
  92.331
  Дарко Лешоски. Поарно клуч на темава.
   
  На Briar Rose, orevokrsacka, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.