1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентите и враќање дома!

Дискусија во 'Образование' започната од Moni-32, 25 октомври 2011.

 1. Moni-32

  Moni-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира колку студентите кои не се од Скопје, а студиират таму, се враќаат дома? Секој викенд, за празници или пак.. Јас сум сега прва година и сум од Охрид ама никако да најдам погоден шаблон и поредовно да се враќам, па ако може некој совет.

  Фала ви!
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.328
  Допаѓања:
  58.253
  Пол:
  Женски
  Јас три години студирам и престојувам во Скопје и обично се враќам дома секој втор викенд. Некогаш и почесто, но мислам дека немам останато повеќе од две недели. Кога бев прва година можеби имам останато три недели но не сум сигурна.
   
 3. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Многу ретко ,само за распуст и празници. Факултетот и обврските не ми го дозволуват тоа.Жалам што другарките немаат разбирање за мене,а имам тотална подршка од семејството.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FotoLina3

  FotoLina3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2014
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Не сакам да звучам грубо, ама штом твоите другарки немаат разбирање, не се баш другарки во вистинската смисла на зборот. Едно е да им недостасуваш, друго е да префрлаат вина на тебе секогаш кога нема да имате можност да се видите.

  Инаку, што студираш?
   
  На eliesaab и Cheryll им се допаѓа ова.
 5. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  @FotoLina3 Па очигледно дека не се за жал и така останав без другарки...вистина е дека и јас сум крива што неколку пати ги одбив, но секогаш со образложение дека не е дека не сакам,или дека е до нив. Најискрено си кажав,дека тешко ми оди на факс морам да се посветам и секогаш го добивам истиот одговор а ти ли 24 h ли ќе учиш.Потешко ми е тоа што ме знаат,знаат кои се моите цели и амбиции и од секогаш сум била истата-давам предност на студиите. Инаку студирам на ФИНКИ.
   
  На FotoLina3 и eliesaab им се допаѓа ова.
 6. FotoLina3

  FotoLina3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2014
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Нека ти е со среќа, ти пожелувам многу успех.
  Еве да ти кажам, мојата најдобра другарка заради Х причини цела година ми нема направено муабет, а камо ли да се видиме (се скаравме едно време), ама јас не заборавив се што таа има направено за мене и сеуште ми е најдобра другарка. И знам дека за скоро време јас ќе се иселам па многу поретко ќе се гледаме, ама сепак ќе ми биде како сестра и ќе биде тука за сите важни настани.

  Дури и да си делумно крива, добро е што си признаваш. Ни треба тоа денес, во нашиот свет. ТИ благодарам на вниманието и ти пожелувам да си најдеш супер другарки и другари. :dance:
   
 7. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Ако се сака за се се наоѓа време. И за шетање, и за дома одење, и за учење и работа, и за семејство, и другари/дечковци/девојки. Ама ако не сакаш нормално ќе си најдеш изговори за се.