1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентите и враќање дома!

Дискусија во 'Образование' започната од Moni-32, 25 октомври 2011.

  1. Moni-32

    Moni-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ме интересира колку студентите кои не се од Скопје, а студиират таму, се враќаат дома? Секој викенд, за празници или пак.. Јас сум сега прва година и сум од Охрид ама никако да најдам погоден шаблон и поредовно да се враќам, па ако може некој совет.

    Фала ви!
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Јас три години студирам и престојувам во Скопје и обично се враќам дома секој втор викенд. Некогаш и почесто, но мислам дека немам останато повеќе од две недели. Кога бев прва година можеби имам останато три недели но не сум сигурна.
     
  3. Cheryll

    Cheryll Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    36
    Многу ретко ,само за распуст и празници. Факултетот и обврските не ми го дозволуват тоа.Жалам што другарките немаат разбирање за мене,а имам тотална подршка од семејството.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  4. FotoLina3

    FotoLina3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    43
    Не сакам да звучам грубо, ама штом твоите другарки немаат разбирање, не се баш другарки во вистинската смисла на зборот. Едно е да им недостасуваш, друго е да префрлаат вина на тебе секогаш кога нема да имате можност да се видите.

    Инаку, што студираш?
     
    На eliesaab и Cheryll им се допаѓа ова.
  5. Cheryll

    Cheryll Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    36
    @FotoLina3 Па очигледно дека не се за жал и така останав без другарки...вистина е дека и јас сум крива што неколку пати ги одбив, но секогаш со образложение дека не е дека не сакам,или дека е до нив. Најискрено си кажав,дека тешко ми оди на факс морам да се посветам и секогаш го добивам истиот одговор а ти ли 24 h ли ќе учиш.Потешко ми е тоа што ме знаат,знаат кои се моите цели и амбиции и од секогаш сум била истата-давам предност на студиите. Инаку студирам на ФИНКИ.
     
    На FotoLina3 и eliesaab им се допаѓа ова.
  6. FotoLina3

    FotoLina3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    43
    Нека ти е со среќа, ти пожелувам многу успех.
    Еве да ти кажам, мојата најдобра другарка заради Х причини цела година ми нема направено муабет, а камо ли да се видиме (се скаравме едно време), ама јас не заборавив се што таа има направено за мене и сеуште ми е најдобра другарка. И знам дека за скоро време јас ќе се иселам па многу поретко ќе се гледаме, ама сепак ќе ми биде како сестра и ќе биде тука за сите важни настани.

    Дури и да си делумно крива, добро е што си признаваш. Ни треба тоа денес, во нашиот свет. ТИ благодарам на вниманието и ти пожелувам да си најдеш супер другарки и другари. :dance:
     
  7. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ако се сака за се се наоѓа време. И за шетање, и за дома одење, и за учење и работа, и за семејство, и другари/дечковци/девојки. Ама ако не сакаш нормално ќе си најдеш изговори за се.