1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентска виза за Канада

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од bebaa, 30 март 2021.

  1. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    4.578
    Пол:
    Женски
    Здраво. Бидејќи тешко дека ќе можеме да добиеме работна виза за Канада, планираме со студентска виза. Случајно наидов на агенција Future Option агент Елена Симич. Дали има некој искуство со нив?
     
  2. Eat Drink Smile

    Eat Drink Smile Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    И ние сакаме да одиме, токму сега разгледувам опции. Но ние сме со мало дете (4години) и планираме со работна виза. За која област сте заинтересирани, и како ја најдовте агенцијава?
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Зошто преку агенција?
    Не може да си најдеш школо и да си средиш сам документи?
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    4.578
    Пол:
    Женски
    Случајно ја најдов, и искрено незнам што да одберам. Агенткава советува да биде нешто поврзано со работата, па као сакам да се надградам... Сепак не ветува многу бодејќи сепак имам 35 год, и немам основа нешто факултет, па да речам да се надградам. Ќе им било сомнително ќе знаеле дека е само начин да останеле. Многу е полесно за работна ако имате барани професии/занаети.
    @WildMk полесно е некој да те упати. За секаква ситница враќаат од амбасада.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.