1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентска виза за Канада

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од bebaa, 30 март 2021.

 1. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Здраво. Бидејќи тешко дека ќе можеме да добиеме работна виза за Канада, планираме со студентска виза. Случајно наидов на агенција Future Option агент Елена Симич. Дали има некој искуство со нив?
   
 2. Eat Drink Smile

  Eat Drink Smile Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  И ние сакаме да одиме, токму сега разгледувам опции. Но ние сме со мало дете (4години) и планираме со работна виза. За која област сте заинтересирани, и како ја најдовте агенцијава?
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.218
  Зошто преку агенција?
  Не може да си најдеш школо и да си средиш сам документи?
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Случајно ја најдов, и искрено незнам што да одберам. Агенткава советува да биде нешто поврзано со работата, па као сакам да се надградам... Сепак не ветува многу бодејќи сепак имам 35 год, и немам основа нешто факултет, па да речам да се надградам. Ќе им било сомнително ќе знаеле дека е само начин да останеле. Многу е полесно за работна ако имате барани професии/занаети.
  @WildMk полесно е некој да те упати. За секаква ситница враќаат од амбасада.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.