1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. Anastasija2001

    Anastasija2001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2020
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Дечки дали можит некој да ми кажит како се условите во Пелагонија, по колку се во соба, дали можит да се аплицират за апсолвентска соба, и дали имат посебна процедура за тоа?
     
  2. Demon11

    Demon11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2021
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    62
    Zdravo!
    Sakam da se zapisham na Arhitektonski, pa ke ve zamolam da mi kazhete koj studentski e najdobar vo blizina.
    Ve molam pishete mi!
    Vi blagodaram!
     
  3. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    По 4 во соба, wc во секоја соба, за апсолвентска соба да си прашаш таму кога ќе земаш соба, ама најверојатно ќе те стават со цимерки. Машка зграда е подобра од женска зграда според мене. Храната е океј, секаде е иста по студентските домови и имаш 2 оброци во денот.
     
  4. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Здр има ли некој што сака да оди у студентскиот дом Стив, доколку има може слободно да ми пишетее, имам неколкуу прашања во врска со аплицирањето:*:inlove:
     
  5. Miya

    Miya Нов член

    Се зачлени на:
    22 август 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Мислење за Пелагонија? Како се условите таму?
     
  6. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.151
    Допаѓања:
    5.369
    Пол:
    Женски
    Супер е, според мене единствена маана е што сте по 4 во соба, а инаку храната е океј, собите се добри, лани ја реновираа и женската зграда, мебелот е нов, си имаш свое ВЦ во соба и така.. Еве јас по 4ти пат аплицирам за Пела, задоволна сум.
     
    На Miya му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Stea

    Stea Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво!
    Мислење за студентските домови во Штип, кој е најдобар, која е цената. Ве молам за мислење, многу ќе ми значи
     
  8. Kind girl

    Kind girl Нов член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dobar den!Da prasam,dali znaete koga zapocnuvaat konkursite za vo studentskite domovi vo Stip za brucosi?
     
  9. Tiki0909

    Tiki0909 Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2022
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Koi dokumenti treba da gi prikacime za apliciranje vo studentski nie sto sega sme prva godina na fakultet?
     
    На KikiBee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Anna33

    Anna33 Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2021
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Пишува на конкурсот.
     
  11. bunnie

    bunnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Na konkursot ima staveno link za elektronskata najava ,otvoriv i se registrirav pa mi izleguvaat samo 3 konkursi za stipendii nekoi za 3 ciklus studii .. ,no ne izleguva nisto za prijavuvanje za studenstki dom ? Dali mozebi ke objavat na 05.09 za nas,koi odime prva godina ?
     
  12. Bubbles02

    Bubbles02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2021
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    студентите од I година документите ги прикачуваат почнувајќи од 05.09.2022 година до 16.09.2022 година.
     
  13. avefemına

    avefemına Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2022
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki,

    Jas se prijaviv na ukim i denes e objavena preliminarnata rang lista poradi sto mislam deka imam sansi da bidam prifatena.

    Prethodno ne razgleduvav nisto za studentskite domovi bidejki si mislev deka nema poenta od porano da se spremam ako ne znam seuste dali kje bidam primena.

    Denes go otvoriv konkursot i procitav deka vo dokumentacijata potrebna e i kopija od diplomata.

    Jas diplomata i sveditelstvata vekje gi poddadov na fakultetot i nema da mi gi vratat najmalku 3 meseci.

    Se razbira, ova e propust od moja strana. Duri i na stranata na fakultetot stoi deka potrebnite dokumenti e preporaclivo da gi iskopirame.

    Prasanjeto mi e dali e mozno da se prijavam za studentski bez diploma, dali bi mi gi dale dokumentite od fakultet(mi ja vratija izjavata za nepodiganje na dokumentite 3 meseci? od nekoja pricina), dali mozebi vo srednite ucilista se cuvaat diplomi/sveditelstva vo elektronska forma ili da se otkazam od studentski i da baram drugo prestojuvaliste.

    TL;DR: diplomata mi e vekje dadena na fakultet a ne napraviv kopija. Sovet?
     
    Последна измена: 2 септември 2022
  14. med@girl

    med@girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2022
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    На е-услуги, каде што прикачувавме документи, во статус кај некои пишува „прифатено“, а кај некои „одбиено“. Дали тоа покажува дали си примен или не?
     
  15. Bubbles02

    Bubbles02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2021
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Ако испратиш без диплома мислам дека ке ти пишува некомплетна документација бидејќи ќе ти фалат документи. Можеш да пробаш за секој случај.
     
    На avefemına му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Steff12

    Steff12 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2022
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Дали ќе ми пишува некомплетна документација ако не прикачам потврда за запишани редовни студии на е-услуги ? Потврда можам да земам после 13.09 само а конкурсот за пријавување е до 16.09 тогаш да не е касно, можеби местата ќе бидат пополнени. Не знам што да правам.
     
  17. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.151
    Допаѓања:
    5.369
    Пол:
    Женски
    Во 2019, кога бев прва година, се сеќавам дека и јас не можев да земам потврда, и однесов нахнадно во МОН ( ме примија без неа колку што памтам, ама мене ми беше страв, и си однесов во МОН веднаш штом можев ).
    Сепак не знам дали и сега е така, најдобро јави се во МОН и прашај, бар сигурно ќе знаеш.
     
    На Bubbles02 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Emigra

    Emigra Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво, бидејќи до 16-ти треба да се аплицира за студентски дом, а јас на факс ќе се запишувам на втор уписен рок, и нема да имам потврда за редовен студент. Дали има втор уписен рок за студентски или како оди тоа?
     
  19. Michaelalala

    Michaelalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ima, ako ima ostanato slobodni mesta
     
  20. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.151
    Допаѓања:
    5.369
    Пол:
    Женски