1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. Loreaana

    Loreaana Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2022
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    1.Не, не треба да се заверува. 3.Не се пополнува УППИ образец. 4.Не прават проблем ако немаш декларација со оглед на тоа дека не секоја приватна фирма издава декларација доволно е да доставиш само потврда за плата.
     
    На Ketitrim му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunshine000

    Sunshine000 Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2021
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    До кога е вселувањето во Гоце? Дали денес имаше многу гужва како во петокот и во кој блок има поголеми редици?
     
  3. nikolunanana

    nikolunanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Дали некој успеа да ги добие од МОН за резултатите од приговорите ? кога ќе има резултати
     
  4. Just_a_kid

    Just_a_kid Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2021
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    1.406
    Пол:
    Женски
    1.За аплицирање во студентски има под точки за бројот на семестри, сега мојот факултет е 3+2 години, дали треба да пишам помалку од осум семестри или над осум семестри?
    2.Како се прикачуваат документите исто како на iknow секоја страна посебно на дипломата и декларација и прием на плата посебно?
    3. Тие што се со сино документи на страната на мон треба да се преземат и копираат, ако да од каде треба да ги преземам?
     
    Последна измена: 13 септември 2022
  5. Phoenix 1618

    Phoenix 1618 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2019
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Машки
    1. Тоа +2 се однесува за подипломски студии, значи 3 години се шест семестри т.е. треба да пишеш помалку од 8 семестри.
    2. Јас документите посебно ги прикачував.
    3. Документите можеш да ги симнеш кога ќе скролнеш најдолу на самиот оглас на веб страната на МОН.
     
    На Just_a_kid му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Steff12

    Steff12 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2022
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Здраво, дали навистина претставува проблем во однос на учење тоа што во Пелагонија се по 4ца во соба ? А читам дека и читалната секогаш била полна, не можело ни таму да се учи. Некој искуство ? Се мислам за Пелагонија и Стив иако знам дека Пела е колку толку подобра, ама пак во Стив биле по 2ца во соба. Не знам дали вреди да не ја ставам Пелагонија само поради тоа што се 4ца во соба.
    И дали има директна линија од Пелагонија за ФИНКИ ?
     
  7. Michaelalala

    Michaelalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ако си имаш цимерки кои што се помирни и учат нема да имаш проблем што сте 4 во соба затоа што најверојатно и они често ќе учат во собата
     
    На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Steff12

    Steff12 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2022
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    A кој е односот на машки и женски, кои се повеќе ? и дали сите се мешани по собите или ги сместуваат машки со машки, женски со женски ?
     
  9. Michaelalala

    Michaelalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Не се мешани, има машки спратови кај што се во соба 4 машки и женски спратови кај што се по 4 женски во соба.
     
  10. bubbles1313

    bubbles1313 Нов член

    Се зачлени на:
    13 септември 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво, јас сум бруцош и ми треба помош околу аплицирањето.
    И двата мои родители работат и се водат како земјоделци, поради тоа немаат месечни приходи, само годишни. На апликацијата бара да внесам месечна плата за мајка и татко, дали некој има искуство како тоа да се пополни ако единствено се занимаваат со земјоделие? дали може да дополнам таму или да пишам 0 па да доставам годишни приходи? Од МОН не ми се јавуваат или одговараат на мејлови за да прашам..
     
  11. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.151
    Допаѓања:
    5.369
    Пол:
    Женски
    Jac сум во Пела, ако ти се погодат коректни цимери, можеш да учиш во соба.
     
  12. jesusofsuburbia

    jesusofsuburbia Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој ги има уплатниците кои се потребни за вселување во Пелагонија(транскциона)? И доколку може да ми објаснете колку вкупно уплатници треба да однесиме при вселување?(една знам дека треба за станарина, друга за документи, треба ли и за нешто плус?) :D
     
  13. bunnie

    bunnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Мислам дела треба од пензиски фонд да извадите потврди за регистрирани индивидуални земјоделци.
     
  14. Sunshine000

    Sunshine000 Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2021
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Како е во блоковите А и Б? Дали собите се сочувани? Апсолвентските соби делат заедничка кујна или има вц?
     
  15. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.151
    Допаѓања:
    5.369
    Пол:
    Женски
    Влези во групата од Пела на фб, постирани се уплатниците. 4 се, една за станарина и хранарина, една за документи, една за општа штета, и една за КЗЖ.
    Доколку си ослободена од плаќање, уплатница за станарина и хранарина не треба да плаќаш.
     
    На jesusofsuburbia му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AnjaJakimova1

    AnjaJakimova1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Za blok A ne znam no blok b ne e bas super mnogu se stari so toa i mebelot e unisten, podobro biraj vo V ili G.
    Vo a i b ima kujna vo sekoj soba a wc na sprat so sto kujnite ke bidat beskorisni (frizideri i rerni nema da rabotat, se stedi struja) a wc na sprat kade kako na nekoi spratovi se socuvani na nekoi se katastrofa
     
  17. heelana

    heelana Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво јас сум бруцош и сакам да прашам за Идентификационен број од успешно пополнета електронска пријава. Дали тоа е бројот што се пријавувавме на iknow системо?
     
  18. AnjaJakimova1

    AnjaJakimova1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Za kade ti e potreben identifikacionen broj?
     
  19. heelana

    heelana Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    На барањето го има во делот каде се сите документи
     
  20. AnjaJakimova1

    AnjaJakimova1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ja koa aplicirav ne ja popolnuvav tabelata i ne mi pravea problem me primija
    Inaku koga uspesno ke apliciras na konkursot identifikacioniot broj ti izlegnuva vo moi aplikacii taka da nema logika da ti baraat identifikacionen broj vo baranjeto a go doznavas otkako ke apliciras:?:
    Tabelata najcesto ke popolnuva koga apliciras fizicki (lani aplicirav za studentski fizicki i togas ja popolnuvav)
    Se nadevam deka pomognav
     
    На heelana му/ѝ се допаѓа ова.