1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    За него веќе извадивме, и за моите, и за имоти такви работи ........ државјанство, свидетелства, се е спремно :D , само ова ќе мора да го вадам на факултетот ..... Фала ти Мацааааааа :) :*
     
  2. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Нема проблем ;)
    Само оваа потврдата се плаќа, на мојот факс беше без пари, сега е 100ден, а на друг може е и повеќе :)
    Само ќе ја напишеш, даваш индекс, ти ставаат печат и толку :)
     
  3. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Да, толку е 100 денари ........ проверив на економски :)
     
  4. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Devojki prasanje...dokolku si brucos ne treba da se vadi potvrda, neli ? Ili treba... :?:
     
  5. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Треба,треба Еленче.
     
  6. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    a znaete li koga ke ja ima konecnata rang lista za toa koj se primeni a koj ne???
    i dali postoi moznosti spored vas ili vi se slucilo na nekoja da ve ima vo preeliminarniot spisok a vo konecniot da ve nema?
     
  7. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    на 30ти треба да има прелиминарла листа, утре.
    А ако се ти е исто како што си пишала при аплицирањето со документите кои ќе ги однесеш не може да те нема на конечната.
     
  8. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Сега гледав и уште нема резултати за нас, бруцошите :( ..........
     
  9. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Не се секирај, ќе биде до вечер кај и да е :) секогаш каснат.
     
  10. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Абе они каснат и кај и да е до вечер ќе стигнат, ама и мене срце да не ме стрефи до вечер :tmi: :D
     
  11. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    hahah ajde ke izvadat uzivajte :D
    a dali ima nekoja sto ke sedi ovaa godina vo kuzman
     
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Абе што бидна со прелиминарната листа за во студентски, уште нема резултати :envy: Си поигруваат со нашата неизвесност |(
    Инаку си имаме јас и другарка ми една мака. Не ги копиравме свидетелствата и дипломите, ги предадовме на факултетот оригиналите, а сега за во студентски ќе ни требаат, доколку не примаат. Другарка ми прашала на филолошки, и телефонски се јавуваше во Студентски прашања, и денес лично прашала, и и кажале дека нема шанси да и ги дадат :worried:
    Мене на ПМФ ми кажаа дека ќе ми дале потврда за редовен студент, и демек ми била доволна.
    Ептен сме заглавиле или... ?
    МОже ли доколку не ни ги дадат документите да ги копираме, само потврдата да ни заврши работа ?
     
  13. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Lele me zagrizi :worried: i jas isto ne gi fotokopirav nitu pak gi zaveriv na notar svidetelstvata i dipolmata... Ako ne ni gi dadat ne znam sto ke pravime... :yawn:
     
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Епа штом си немаме во главата... ако ни е :D Туку не е за смешки работата. Јас немам вишка пари за стан. Мора да се најде некое чаре :worried:
     
  15. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Леле не видовте пред тоа дека ви требаат и свидетелствата и дипломата? Јас уште пред две недели ги дадов на нотар ги заверија. Ако не ви ги дадат од факултет да ги земете да ги копирате, дај боже да грешам ама мислам нема шанси да ве примат во дом. И двајца мои другари така се зезнаа, и сега утре ќе одат да ги молат овие на факултет, ама тешко.....
     
  16. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Пишува дека требаат копии од сите свидетелства и од дипломата, нели во апликацијата имаше среден успех, па од дипломата нешто оцени, мора со сведителствата и дипломата да го потврдиш тоа што ти е напишано. Јас знам дека натаму во текот на студирањето може да се земат на реверс од студентски, ама за бруцоши не знам како иде тоа.
     
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Па не видев :@ А што ги чини да ни ги дадат на пет минути документите само да ги фотокопираме???
    Вистината е дека тие можат без проблем да ни ги дадат, само не се замараат. Нели отидеш со некој човек, што има познати таму, ништо не правиш :@ Шо да се прави таква ни е државата :|
     
  18. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Абе ако треба и на колена ќе ги молам само да ми ѓи дадат документите. :D тоа ти е 2 мин раб, само од студентски прашања да идеш до книжарата и назад. ептен се идиоти :@ не ми се дават толку пари за стан :lol:
     
  19. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Абе ако се човечни ќе ви ги дадат ;)
    Инаку пишува конечни резултати на оваа страната ама мене ми стои дека се истите од првиот пат т.е. од 2,3 и 4 год ........ ги изброив женските во Стив и се само 370 а треба 522 да примат ........
    Јас не се видов :( , и си се тешам дека ова не се конечни за 1 година ...... Ај видете вие што сте прва дали ќе се најдете негде во Стив?
     
  20. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Не бе ги нема уште резултатите за нас бруцошите, иако е пишано на страната дека ќе ги објават на 30 ти. Ти сигурно си ги гледала оние од 2,3 и 4 та година. Инаку, и јас аплицирав за во Стив :)