Студентски кредити

Дискусија во 'Образование' започната од askme, 5 март 2010.

 1. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ ЗоШТО УШТЕ НЕМА РАНГ ЛИСТА ОД КОНКУРСОТ ЗА СТУДЕНТСКИ КРЕДИТИ??
  требаше да излезе уште во декември....?? што се случува? :worried:hock:
   
 2. kate-katuska

  kate-katuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  а знае ли некој дали се пуштени студентските кредити за тие што го продолжуваа стариот ???
   
 3. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  805
  Пол:
  Женски
  сигурно знаете дека ги истакнаа ранг листите за студентите кои имаат право на студентски кредит,ама јас за жал не добив :( а никаде на конкурсот не пишуваше за право на приговор за тие што не добиле.
  Знае ли некој во кој рок имам право да го поднесам тој приговор и дали лично во министерството да одам за да го поднесам....?
   
 4. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  231
  vo rok od 15 dena mozes da podnesis molba
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  ајдеее честито на тие што им ги одобрија долгоочекуваните кредитии :clap: :clap:
   
 6. babe

  babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  4
  А кога се аплицира за студентски кредити и која е постапката ? :)
   
 7. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  240
  И јас би сакала да знам :$ :)
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.502
  Допаѓања:
  27.050
  Пол:
  Женски
  ^^^ Па вие сигурно оваа година сте бруцоши па затоа не знаете. Ќе ја завршите прва година и ако имате соодветен успех или за стипендија или за кредит, во втора некаде октомври-ноември ќе излезе конкурсот и ќе си аплицирате. Значи уште ви е рано да мислите... ;)
   
 9. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  240
  Тенкју :*
   
 10. babe

  babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  4
  Тенкс :*
   
 11. valerijavaneva

  valerijavaneva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  знае ли некој кога ке се истакнат конечните резултати за добивање на студентски кредит за оние студенти кои поднесеа приговор
   
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.502
  Допаѓања:
  27.050
  Пол:
  Женски
  Цимерката моја лани поднесуваше приговор, па дури оваа година некаде втор семестар и стигна дома писмо дека и е прифатен. Значи чекаше една година и повеќе...се беше и откажала. И немаше никакви резултати на интернет, туку на секому по пошта му праќаа. Белки оваа година ќе бидат поорганизирани.
   
 13. bilebt

  bilebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Студенски кредити

  Здраво :) дали некој знае некаква информација во врска со доделувањето на студенските кредити 2009/2010, и каде и и како да се пополни таа електорнска пријава ја пребарав на страната за конурсите но несупешно.. :( па.. ако може некој да ми даде информација кај да ја надам таа приваја и од каде треба да се земат останати пријави и изјави. Однапред фалаа Поздрав :)
   
 14. Soncenka

  Soncenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Јас слушнав дека оваа година немало да даваат кредити... :worried:
   
 15. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.686
  Јас уште чекам да ги дадат парите од ланските кредити. прв пат земав лани кредит и ете таква среќа имам, излегоа ранг листите, а парите никаде ги нема :D
  Има некој што прв пат зема кредит претходната година, а ги добил парите?
   
 16. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  И јас лани за прв пат аплицирав, ама нели нешто даваа на тв дека се укинати више кредитите... врска немам дали ќе ги дадат за нас...баш се надевам на тие паричкиииии :yawn:
  Ако има некој нова информација нека кажувааааааа.
   
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  Кредитите стигна оваа недела 2 рати, а дали некој знае до кога можат да се продолжат? СЛушнав дека поминало, а на страната нема никакви информации :(
   
 18. Soncenka

  Soncenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/ ... -stipendii

  Еве ви нова информација...Немало да има повеќе кредити, а наместо тоа ќе имало 3 вида на стипендии...Како што разбрав од утре попчнува конкурсот...
   
 19. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Нека им е честито на тие што зеле кредит, со здравје да си го користат :)
   
 20. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  Pа зошто ги тераат да ги продолжуваа кредитите? Jас немам ни право веќе да земам,но знам дека колегите од факултетот го продолжија договорот...