1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски кредити

Дискусија во 'Образование' започната од askme, 5 март 2010.

 1. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ ЗоШТО УШТЕ НЕМА РАНГ ЛИСТА ОД КОНКУРСОТ ЗА СТУДЕНТСКИ КРЕДИТИ??
  требаше да излезе уште во декември....?? што се случува? :worried:hock:
   
 2. kate-katuska

  kate-katuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  а знае ли некој дали се пуштени студентските кредити за тие што го продолжуваа стариот ???
   
 3. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  сигурно знаете дека ги истакнаа ранг листите за студентите кои имаат право на студентски кредит,ама јас за жал не добив :( а никаде на конкурсот не пишуваше за право на приговор за тие што не добиле.
  Знае ли некој во кој рок имам право да го поднесам тој приговор и дали лично во министерството да одам за да го поднесам....?
   
 4. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  vo rok od 15 dena mozes da podnesis molba
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ајдеее честито на тие што им ги одобрија долгоочекуваните кредитии :clap: :clap:
   
 6. babe

  babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  4
  А кога се аплицира за студентски кредити и која е постапката ? :)
   
 7. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  И јас би сакала да знам :$ :)
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  ^^^ Па вие сигурно оваа година сте бруцоши па затоа не знаете. Ќе ја завршите прва година и ако имате соодветен успех или за стипендија или за кредит, во втора некаде октомври-ноември ќе излезе конкурсот и ќе си аплицирате. Значи уште ви е рано да мислите... ;)
   
 9. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Тенкју :*
   
 10. babe

  babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  4
  Тенкс :*
   
 11. valerijavaneva

  valerijavaneva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  знае ли некој кога ке се истакнат конечните резултати за добивање на студентски кредит за оние студенти кои поднесеа приговор
   
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Цимерката моја лани поднесуваше приговор, па дури оваа година некаде втор семестар и стигна дома писмо дека и е прифатен. Значи чекаше една година и повеќе...се беше и откажала. И немаше никакви резултати на интернет, туку на секому по пошта му праќаа. Белки оваа година ќе бидат поорганизирани.
   
 13. bilebt

  bilebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Студенски кредити

  Здраво :) дали некој знае некаква информација во врска со доделувањето на студенските кредити 2009/2010, и каде и и како да се пополни таа електорнска пријава ја пребарав на страната за конурсите но несупешно.. :( па.. ако може некој да ми даде информација кај да ја надам таа приваја и од каде треба да се земат останати пријави и изјави. Однапред фалаа Поздрав :)
   
 14. Soncenka

  Soncenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Јас слушнав дека оваа година немало да даваат кредити... :worried:
   
 15. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Јас уште чекам да ги дадат парите од ланските кредити. прв пат земав лани кредит и ете таква среќа имам, излегоа ранг листите, а парите никаде ги нема :D
  Има некој што прв пат зема кредит претходната година, а ги добил парите?
   
 16. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  И јас лани за прв пат аплицирав, ама нели нешто даваа на тв дека се укинати више кредитите... врска немам дали ќе ги дадат за нас...баш се надевам на тие паричкиииии :yawn:
  Ако има некој нова информација нека кажувааааааа.
   
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Кредитите стигна оваа недела 2 рати, а дали некој знае до кога можат да се продолжат? СЛушнав дека поминало, а на страната нема никакви информации :(
   
 18. Soncenka

  Soncenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/ ... -stipendii

  Еве ви нова информација...Немало да има повеќе кредити, а наместо тоа ќе имало 3 вида на стипендии...Како што разбрав од утре попчнува конкурсот...
   
 19. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Нека им е честито на тие што зеле кредит, со здравје да си го користат :)
   
 20. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Pа зошто ги тераат да ги продолжуваа кредитите? Jас немам ни право веќе да земам,но знам дека колегите од факултетот го продолжија договорот...