1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски попусти

Дискусија во 'Образование' започната од LadyGaga7, 7 ноември 2013.

  1. LadyGaga7

    LadyGaga7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    23
    Здраво форумџии и форумџики.
    Како студенти, каде ce' би сакале да имате попусти? :)
     
  2. historian

    historian Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Јас најмногу би сакала да имам попусти во книжарница :D. Не би било лошо и на други места нормално, но еве гледам дека во Македонија тоа не е многу застапено. Досега имам искористено студентски попуст во Музејот на вода во Охрид (од 100 денари на 30 денари :D) и во Синеплекс за филмче. На други места не сум ни сретнала.
     
  3. LadyGaga7

    LadyGaga7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    23


    Ќе добиеш :D
     
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Леле јас сирота не знаев дека имало попуст во синеплекс :( Како тоа? Со легитимација или со индекс оди? Во сите денови е?
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.579
    Пол:
    Женски
    Едно големо браво за попустите за студентите :clap: Тоа е една од ретките добри нешта од страна на власта. Би било добро да има малку повеќе попуст за пат, односно да ја намалат цената на автобускиот билет. Ова со бесплатниот железнички превоз е супер но има проблем што возовите не сообраќаат редовно и има линии во прекин па заради тоа треба со автобуси да се патува а билетите не се баш евтини. Всушност, некои автобуски компании имаат попуст за студенти но е минимален. Не сум информирана дали има попуст за книги. Ако нема, и тоа е потребно.
     
  6. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Јас не купувам книги, ама зачленета сум во библиотека и би било убаво таму да има некои попусти пример секоја 2ра зајмена книга да биди бесплатна. И плус така ќе се побуди и свеста за читање кај младите оти не секој можи да се созволи членарина годишна 200 за секоја книга 7 ден, секое каснење на ден по 10 ден. вака не изгледаат многу ама со моеточитање месечно бегаат по 200 ден. Зборувам конкретно за во мојата библиотека. :P
     
  7. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    дали може да ми пратите линк или негде кај што пишува каде сегде има студентски попусти?
     
  8. NOVAVON

    NOVAVON Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    440
    Пол:
    Женски
    http://www.isicmacedonia.com/
     
  9. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    а оние што се ако си студент, на пр со десетка да можеш да јадеш ројал?
    со воз да одиш бесплатно, кино и театар 50% попуст
     
  10. NOVAVON

    NOVAVON Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    440
    Пол:
    Женски
    Со картицава видов театар дека има 50%, возот е 50%, на кино само милениум 30%(не знам од кај претходниве форумки виделе дека и во Сити мол киното е на попуст за студенти кога не е). Инаку со вадење скопска.мк картичка имаш бесплатно ЈСП, а за воз секој 1 и 3 викенд со индекс мислам бесплатна карта да си извадиш. А за РОЈАЛ тоа не знам како е?
     
  11. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    ако добиеш 10ка на факс имаш бесплатен оброк во ројал