1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски прашања

Дискусија во 'Образование' започната од RainBow, 9 јануари 2011.

  1. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Додека студирав на економскиот факултет студентските прашања ба за никаде. Ниту персоналот, ниту просторијата каде беа студентските прашања не личеа на установа каде учат студенти. Затоа подоцна се запишав на приватен факултет и таму навистина беа супер, не дека плаќаш, туку на тој начин те привлекуваат. И на државниот ги даваат истите пари, па ни професор можеш да најдеш ни ништо. Така да, во нашава држава ништо не функционира.
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    Се сретнав со ова суштество, ниско и бесно, на денот на уписите.
    Кога ми списка, ми се одмили и факултет и уписи, желбата за студирање ми ја снема за еден миг. Па се става ли таква жена таму? Да ги плаши првачињата :$
    За среќа, веќе не смее така да ми прави, познанства ово-оно....ама тоа нема да и го заборавам, и сеуште си бегам од студентски како вампир од лук
     
    На bubuu му/ѝ се допаѓа ова.
  3. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.425
    ај на 20ти ке видам какви се вработените во студентски прашања на мојов факултет..
    иначе еве една колумна во врска со нив

    http://www.kolumnist.mk/kolumna.php?kolumna=39
     
    На sonce777, 2012 и bubuu им се допаѓа ова.
  4. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Познато ви е дека сум на правен :wasntme:
    Прво влегување на студентски, пред нос ми прелета нечиј индекс... Оу мај Гад, страв да те фати!!!
    И после некоја година таму, ДОНКА се дере, се црвенее :@ , зеленее :envy: , чуда прави, ни криви ни должни го кркаме ручекот, и си дремеме ко глупави, додека таа на керка и или снаа и, или што и да е, им диктира рецепти |(
    Ма нека се живи и здрави, и нив не им е лесно |(
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Па што знам..Кај нас,на економски,ги има некои ( |( :puke: :envy: ),ама јас не сум имала проблеми до сега.. Нас на е - бизнис,фина е женичката... Јас еднаш на сред јадење и отидов,па ништо,фино ми објасна се... :) Е,сега,мислам дека таа на менаџмент е малку АУУУ!

    Не сум имала до сега проблем со тетките,па ќе видиме.
     
  6. PetiteCherry

    PetiteCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    35
    Ај за да не се јавувам на Студентски прашања, тука ќе си прашам. За упис требаат оригинални документи (извод, државјанство), ама прашањето ми е дали може да се постари од 6 месеци?
     
  7. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Извади си нови документи на време оти на некои факултети знаат да прават проблем. Ако е негде кај што има помалку студенти ке поминеш и со малку постари ама на некои факултети со душа чекаат таков кикс за да те дисквалификуваат.(инаку јас го сметам за глупост вадењето нови докумети имав срека со постаро државјанство се запишав)
     
  8. PetiteCherry

    PetiteCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    35
    На машински ќе идам, нема голема конкуренција. Ај како и да е, ќе прашам таму за сигурно :D
     
  9. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723

    Истата е на финансиски менаџмент и менаџмент, и не е баш АУУ, бар јас не сум ја фатила во такво расположение :D . Али имам време, ќе ја начекам сигурно :lol: .
    На е-биз, мислам дека е најфина жената, од мое искуство, оти некад и таму имам завршувано работа, кога имало мн гужва на финансиски. Така да, не сум имала непријатни моменти со тетките на факултетов (до сега :rofl: )
     
  10. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Same here, и јас сум на финансиски менаџмент и стварно е фина жената, барем мене никогаш не ми повишила ни тон ни ништо, а и за тетката на е-бизнис, се согласувам, и мене ми има завршено работа кога имало многу гужва на финансиски(што е секогаш случај, јас мислам на економски најголема гужва има таму :devil: )... Ама се на се не се толку за никаде... незнам може не сум ги фатила на будалите :D
     
  11. Atman

    Atman Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Можам да кажам само една работа што треба на сите студенти да ни биде јасна. На кратко-Над вратата ви пишува "Студентски прашања", а не "Студентски одговори" :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На LittlePinky, senza.parole, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Mila992

    Mila992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    А мене да ми кажете за тетката од надворешна трг. :D . Прваче сум и сакам да знам што ме очекува :D .
     
  13. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Ние ги викавме студентски дерења,оти повеќе беа тоа,отколку студентски прашања.
    Сите фрустрации и нервози од дома и од работа ги исфрлуваа на нас.Зборам за филолошкиот факултет во Скопје,кој пробал знае :D
     
    На senza.parole и Hipica им се допаѓа ова.
  14. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Мене па Јулијана Мешковска од филолошки многу ми помогна минатиот пат. Таа е на студентски прашања, така ? :?: Ни ме знае, ни па јас ја знам која е. Битно ми заврши работа. И беше љубезна и ми се насмеа, и индексот преку ред ми го даде. :rofl:

    Ја користам приликава да го обелам образот на Филолошки и воедно да и упатам јавна благодарност, ми спаси 45 мин чекање. :D
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ауу студентски бррр морници ме лазат :D :D :D

    Тоа нашите на филолошки... влегуваш на студентски и се наведнуваш со брзина на светлината затоа што ќе те стрела индекс од кај шалтерите. Па мораш мајката некако жива глава да спасиш :D
    Се имам се‘ и свашта изнагледано, како ги третираат студентите, чиниш и за глобалното затоплување се криви, Боже сачувај |(
    Ама сите мои колеги тука од Филолошки, мора да признаете дека кај нас, на шалтерот за Англиски јазик и книжевност има најмногу гужва. Па тоа бре не е хумано колку гужва се ствара. На другите шалтери по еден-двајца, кај нас 30 души, ред се чека до бифе :D

    Јас, за мене ЛИЧНО да си кажам, никогаш сум немала мака на студентски. Тоа Стојчето наше, не знам дал му се бендисвам, дал има некој внук вака ко за мене, ама секогаш убаво се однесува со мене, ќе ми се насмевне, Добар ден, како си? - муабет, а еднаш дури и стана од шалтер врата да ми отворел за да излезам :D :D :D
     
    На Anaxandra и eli25 им се допаѓа ова.
  16. mackica-1

    mackica-1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Idam na filoloski na studentski, i gledam ja nema Julijana :lol:e koa vidov ama epten mu se izraduvav]:) vaka ko za cetvrta da ne m drvi mnogu, staile edna zenska mlada, od fina pofina :clap:, se nadevam deka ne e samo privremeno taka. :)
     
  17. FairyGirl

    FairyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Девојки знаете дали во овој период работат студентски прашања на филозофски??
     
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Многу се бавни, а кога ќе почне да им вика на студентите таа на шалтерот, денот моментално ми е сјебан. Јас се трудам да бидам фина и културна со неа за да не ми вика и мене па да ми пукне филмот.
     
  19. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
  20. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    26.129
    Пол:
    Женски
    @kajl
    Мораш да се најавиш