Студентски стипендии

Дискусија во 'Образование' започната од Em4ence, 25 февруари 2010.

 1. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.045
  Пол:
  Женски
  Комерцијална 3та група има? (Продолжени)
   
 2. Maša8

  Maša8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Нема.
   
 3. lawyermm

  lawyermm Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2019
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  НЛБ продолжени со просек има?
   
 4. macapasha

  macapasha Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  37
  Нема☹
   
  На lawyermm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  8.316
  Пол:
  Женски
  Читав низ темава дека за копија од трансакциска може да се приложи копија од кредитната картичка. Точно е ова? И дали важи за сите банки.
   
 6. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Честитки на сите што добија стипендија :party:
  И мене исто така не ми е јасно што се подразбира под копија од трансакциска сметка? Дали треба картичката да се копира или нешто друго е во прашање? Конкретно за НЛБ ми треба.
   
 7. angel4444

  angel4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  За нлб мене лани ми дадоа посебно ливче со бр на сметката и да го копирам.
  А колешка на комерцијална и дадоа друга картичка со бројот и она тоа го копираше.
   
  На BelieberYeahh, macapasha и lawyermm им се допаѓа ова.
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.770
  Допаѓања:
  19.837
  Пол:
  Женски
  Прва рата за колку месеци се пуштени парите?
   
 9. macapasha

  macapasha Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  37
  Даваат пластифицирано картонче со име и број на сметката
   
  На BelieberYeahh му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Значи во банка треба тоа да го побарам и да го копирам, така?
   
 11. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  13.476
  На две рати ги пуштаат. За тоа кога, види претходно низ темава кога им ги пуштиле.
   
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  2.673
  За копија од трансакциска сметка и мене не ми е јасно. Имам сметка во НЛБ, отидов на шалтер и така си кажав: “копија ми треба од трансакциска сметка” и ми дадоа ливче на кое што го пишува бројот на сметката(тоа ми го заокружија со пенкало) и други општи податоци за мене. ај баш кажете ми вие како правевте? не знам дали е така, веројатно така треба.
   
  Последна измена: 25 јануари 2020
 13. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  2.673
  Фала ти, баш прашав бидејќи како што некои имаа кажано, лани како било и претходни години, првиот дел од парите го добивале пред Нова година, а вториот дел потоа. Сега резултатите доцна излегоа, дури вчера, па затоа прашав, можеби наеднаш сите ќе ги дадат.
   
 14. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.045
  Пол:
  Женски
  16.500 мислам на Стопанска.
  Комерцијална и НЛБ мислам уште немаат пуштено, ако некој добил нека ме поправи.
   
  На Waverly Raven и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.770
  Допаѓања:
  19.837
  Пол:
  Женски
  16.500, месечно по 3.300 (социјалната) значи за 5 месеци.
  За успех, ако е за 5 месеци треба да биде 22.000
   
 16. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.045
  Пол:
  Женски
  За 3та група обични стипендии зборувам.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.770
  Допаѓања:
  19.837
  Пол:
  Женски
  Колку земаат тие месечно?
   
 18. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.045
  Пол:
  Женски
  Не знам. Не сум проверила на МОН.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  13.476
  Тие што земаат прв пат покасно земаат од тие што продолжиле, колку што паметам.
  Можеби грешам, не сум сигурна баш како беше. :)
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Машки
  не знам... и јас сум на комерцијална, така да во исчекување сум да ги пуштат:D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.