Студентски стипендии

Дискусија во 'Образование' започната од Em4ence, 25 февруари 2010.

 1. Vodolijata

  Vodolijata Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  683
  Уште ништо за стипендииве а? Лелеeee се изначекавме.... :D
   
 2. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Јас слушнав нешто дека од понеделник ќе го има конкорсот на страната на министерство за образование :)
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.183
  Допаѓања:
  24.633
  Пол:
  Женски
  Стрпете се бре луѓе, прво да заврши продолжувањето на договорите за постарите студенти, па потоа ќе ви дојде ред и на вас :lol:
  BTW сакам да прашам дали знаете до кога е продолжувањето, конечно до 30ти или??
   
 4. ma4o4female

  ma4o4female Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  349
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  1.619

  30 е краен рок за продолжување на стипендиите
   
 6. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  а бе што направија со овие стипендиите?некој има информација??? ајде неможам да чекам сакам да поднесам документи, па дај боже да се израдувам малку од малку
   
 7. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  очекувајте го конкурсот во понеделник треба да излезе, така слушнав :!: па ајде да си добиеме сите ;)
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Vodolijata

  Vodolijata Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  683
  Дојде понеделник и пројде, а и друг ке дојде а од конкурсот ниту трага ниту глас....
   
 9. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  298
  Изгледа ќе чекаат да заврши годината :lol:
   
 10. eli.vaga89

  eli.vaga89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Јас слушнав дека оваа година ќе нема ни кредити ни стипендии. Не знам ова колку е точно меѓутоа...... со оваа наша Влада се е можно. Слушнав и дека и тие што продолжувале и за нив ќе нема. Државата немала пари....... треба споменици да се прават :@
  А да, заборавив :lol: мислам дека минатата година конкурсот излезе на 25 ноември. Епа ако има оваа година |( good luck everyone :)
   
 11. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  минатата година беше на 6 ноември конкурсот за стипендии,а за оваа година немам слушнато дека нема да даваат, мислам дека нема да даваат кредите.. ајде ни останува да си почекаме па ќе видиме потоа што како, дај боже да даваат
   
 12. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Кредити нема да даваат и на вести кажаа, а стипендии да, кај и да е ќе го пуштат конкурсот.. само трпение
   
 13. t.a.m.a.r.a

  t.a.m.a.r.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  5
  ? како нема да даваат кредити? кога, кој кажа?
   
 14. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Па уште пред месец дена слушнав на вести дека студенски кредити нема повеќе да се даваат затоа што никој од студентите не ги враќа
   
 15. Olenka

  Olenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  14
  Да, да , кажаа пред месец дена, нема кредити годинава. Иначе сакав да го постирам видеото, да видите како се движат платите на професорите ! :devil:
  http://www.youtube.com/watch?v=elUp5OcWIXQ
   
 16. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Кредити за тие што аплициравме лани ќе пуштат најдолго до декември,,, тоа е најновата информација, а тие што сакаат и да го продолжат кредитот најдоцна до 20 ноември...А од годинава како што кажаа на вестите студентските кредити се укинуваат, изгледа последна генерација сум што фативме |(
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Еве гледам пуштен е конкурсот за информатичари http://www.mon.gov.mk/index.php?option= ... Itemid=128
  Може некој да ми објасни зошто е само за нив пуштен? Другиот ќе го пуштат подоцна или? И прочитав дека просекот е над 9.00, отсекогаш беше така за информатичари или покачен е?
  И висината на стипендијата како малку ми гледа. :?: Ај ако може некој да ме “просветли“?
   
 18. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Конкурсот за информатичари секогаш излегува порано од другиот, 2-3 недели одприлика. Отсекогаш бил толку просекот за оваа стипендија - минимум 9, а висината на стипендијата е 5500 ден. месечно, за 9 месеци. Не се секирај и другиот ќе излезе за некое време, проверувај. :*
   
  На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  1.619
  Прв пат слушам за ова дека ќе ги дадат и дека ќе можат да се продолжат, баш ќе ги известам колегиве за ова
   
 20. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  1.619

  Lady n сигурна си дека до 20 може да се продолжат, од каде ти е оваа информација?