1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студии во Англија

Дискусија во 'Образование' започната од guitar, 21 јуни 2012.

 1. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Имам во план да студирам во Англија па би сакала да се исконсултирам со вас. Кои униврзитети се најдобри и најценети? Што мислите за сместувањето, подобро е во студентски ом во самиот универзитет (најчесто го имаат) или приватно во некој стан?
  Како оди со плаќањето, колку е прилично цената, ќе можам ли да конкурирам за стипендија, ќе ми треба ли некакви препораки од овдешното училиште?
  Ги признаваат ли воопшто тие нашите училишта, инаку 3 години по ред сум одлична 5.00 и 3 години сум ученик на генерација особено истакната ученичка по психологија и филозофија.
  Колкава сума на пари би требала да издвојам за студии годишно, вкупно сите потреби? Ќе ми дава вујко ми финанскиска помош, моите се во криза моментално како и повеќето луѓе, имаме средства но не до толку сепак...
  Имте ли вие таму познаници или можеби сами учите таму, кои се вашите мислења?
   
 2. Gordi

  Gordi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  интернационалните студенти плакаат од 10 000 фунти па нагоре . зависи што сакаш да студираш. и уписите на некои смерови се до јануари . отвори ucas страната од таму се аплицира за интенатционални студенти.