1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сува вагина

Дискусија во 'Секс' започната од gabrielka, 6 февруари 2017.

 1. gabrielka

  gabrielka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  6
  Совети лекови за сува вагина
   
 2. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.304
  Poseta na ginikolog
   
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.537
  Бело вино помага. Навечер по една чаша. Помалку лук, кромид, бибер. Никако измивање со топла вода и внимателно со средството за хигиена.
  Надворешно само со бебешки креми.
  Сувата вагина е резултат на стресот на исхраната, на пореметени хормони или ако си пиела некои таблети предходно да си била болна.
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.675
  Допаѓања:
  106.433
  посета на гинеколог од таму ек те изпрати обавезно да се проверат хормоните
  често е во влегување во менопауза кај некои за жал на многу рани години
  нема правила дека на 45+ треба да е или на50+
   
 5. zoroo

  zoroo Нов член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  soveti hahha samo ubavo pluncenje pred stavanje vnatre
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zoran43m.k

  zoran43m.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  1.632
  Пол:
  Машки
  ima lubrikanti po sexshopovite , ama mislam deka ne e toa prasanjeto na temava , tuku dali ima nacin prirodno da se podobri vlaznenjeto
   
 7. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  45.002
  Пол:
  Машки
  најнапрд се извинувам за упадов на темава но морав да ги прашам @zoran43m.k и @zoroo дали биле а гинеколог штом имаат проблеми со суви вагини
   
  На Flower.D, Peanut Butter, GirlVolley и 19 други им се допаѓа ова.
 8. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  3.700
  Пол:
  Женски
  Aма и воведниов пост вришти.
  Од сега не мора да пишувате ништо кога отворате нова тема, само насловот и доста е. Ние после ќе си муабетиме на рандом теми, ќе си нагаѓаме решенија за проблемот.
   
  На КикиМаус и Gosh им се допаѓа ова.
 9. sanjaж

  sanjaж Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки, дали ви се случило да имате сува вагина т.е. многу малку навлажнуване за време на односи. Не се работи за тоа не ме пали бла бла. Би сакала мислене
   
  На Samer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. V.odolija

  V.odolija Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  20.145
  Да не е некој хормонски проблем?
  Тоа ми падна прво на памет иако не сум стручна,друго незнам од што би било.
  Евентуално може да е ако користиш сапун или сл.
   
 11. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
 12. fluffyy

  fluffyy Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Sakam da prasam dali e normalno na sred seks vaginata da mi stane suva i kako da go sprecam toa? Otkako ke se navlaznam povtorno probuvame no po nekolku minuti na sekoe se slucuva istoto.
   
 13. Soyuq

  Soyuq Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Nemam suva vagina no imam prashanje.
  Nemozhev da najdam soodvetna tema pa se reshiv ovde da pisham mozhebi nekoj ke znae da mi odgovori.
  Imam chuden izgled na vaginata, ima mn temna boja i malite usni mi se razvlecheni(barem ednata strana) kako mrtva kozha.
  Dali mislite deka e neshto seriozno, dali moram da odam na pregled za toa?
   
  На didisi и Strapon им се допаѓа ова.
 14. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.194
  Пол:
  Женски
  Секоја вагина изглеа различно, има различна форма, боја, итн. и твојата е сосема нормална.
   
  На piksooki, WildMk, Dekoo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  732
  Допаѓања:
  1.181
  Пол:
  Женски
  Не сум имала никогаш проблем со ова но еве сега за прв пат... реално проблем е
   
  На Arjanit2021 и diskreten32 им се допаѓа ова.
 16. Роки83

  Роки83 Нов член

  Се зачлени на:
  18 јули 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Исто и јас сум нема до сега ама еве два,три месеци дури како болка во јајници чувствувам бе убаво како печење