1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сукњи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Hipica, 3 мај 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  И ете, бидејќи имаме тема Фустани, Шалвари и други слични, одлучив да отворам тема Сукњи каде што ќе може секоја да си каже дали ги носи, какви најмногу сака да носи и да постира слика па и оваа тема да ја направиме фото-албум и да си плакниме очи.

  Ќе почнам јас со тоа што ќе кажам дека сукњи носам МНОГУ и дека ги имам во изобилство и во секакви бои и форми. Е сеа во секакви должини баш и ги немам пошо скоро сите ми се кратки, но тоа не значи дека не би купила некоја подолга. Ги носам со се‘ (патики, сандали, чизми, штикли) и за секаде (за излегување, за по дома, за на училиште, за на плажа...). И еве колку за почеток една слика :rofl:
  [​IMG]
   
  На young.lady и milena96 им се допаѓа ова.
 2. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Колку само и ја се навлеков на сукњи, посебно во последно време... а вакви како што постира погоре ги викаат А-линија и се сега посебно шик, и ке бидат нај нај нај нешто летово, еве јас неколку сликички да доловам, значи како првата си купив викендов само црна многууууу ми е прекрасна, а втората е нешто што мора да го најдам по секоја цена :rofl: ок не баш по секоја, ама маст хев е ;) ;) ;) ;)
  [​IMG]
  http://www.forever21.com/product.as...snew_app_bottoms&product_id=2075565501&Page=1

  [​IMG]http://www.forever21.com/product.as...snew_app_bottoms&product_id=2075172696&Page=1

  на таа веб страна има прекрасни фустанчиња, јас најчесто од таму си гледам модни дешавки и барам соодветно нешто по нашиве бутици, па девојки, еве инспирација за сите ;) ;) ;)
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Не носам сукњи,а и немам баш голем интерес за нив,претежно носам фустанчиња :)
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.592
  Допаѓања:
  31.675
  Пол:
  Женски
  Не носам сукњи. Ги носев до крај на основно.
   
 5. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  8.050
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сакам сукњии......... :hai:
   
  На milena96, Mameha, WhiteButterFly5 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Имам само тексасна сукња и неа си ја носам, а и немам многу мерак на сукњи.Повеќе сакам и носам фустанчиња.Иначе ми се допаѓаат оние со висока половина :)
   
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.699
  Допаѓања:
  130.176
  Секој ден сум во сукњи, од едноставна причина, ми стојат многу ппоубаво и од пантолани и од фустанчиња. Главно ми се до колена. Е хулахопките ми се смрт, ама тоа е...
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :clap: Јас си носам сукњички, сукњи, и се што личи на сукња :rofl: . Имам неколку тексасни, кратки ептен :$ и многу си ги сакам за во лето ми се нај. Имам една со висок струк и ми е елегантна, имам две широчки, не ми текнува како се викаа, се шират како чадорче, и тие си ги носам летно време, имам сатенска, таа најмалку ми е ставена :^) . И искрено убаво се чувствувам во сукња. Па жени сме да му се невиди, не само во панталони да одиме ;) :lol: Ќе има и сликички :!: :D
   
 9. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Не носам суќни.
  Последен пат облеков суќна пред година дена.
   
 10. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Ne nosam sukni uste kako detence hehe ama eve nekoi sto gi najdov od net
   

  Прикачени фајлови:

  • 00000410-02.jpg
   00000410-02.jpg
   Големина на фајлот:
   52,9 KB
   Прегледи:
   5.806
  • 62516248-02.jpg
   62516248-02.jpg
   Големина на фајлот:
   61,4 KB
   Прегледи:
   5.806
  • 74949397-01.jpg
   74949397-01.jpg
   Големина на фајлот:
   30,8 KB
   Прегледи:
   5.805
  • t.jpg
   t.jpg
   Големина на фајлот:
   31,4 KB
   Прегледи:
   5.805
  На Devoj4eto_12, young.lady и Stoimenovska им се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 12. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Јас од гардероба најмногу мразам да носам сукњи. И не купувам и не носам и ич не ги сакам.
  Многу поубави ми се кога ги носат други ;)

  Еве некој интересни моделчиња :)
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 14. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
   

  Прикачени фајлови:

  • 0.3.jpg
   0.3.jpg
   Големина на фајлот:
   16,1 KB
   Прегледи:
   642
  • 03.jpg
   03.jpg
   Големина на фајлот:
   44,5 KB
   Прегледи:
   642
  • 68.png
   68.png
   Големина на фајлот:
   296,4 KB
   Прегледи:
   642
  • 58.png
   58.png
   Големина на фајлот:
   247,5 KB
   Прегледи:
   642
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG] [​IMG]-џинс
  [​IMG]-Шкотски килт
   
  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Мразам сукњи а не ги ни носам :geek:
   
 17. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
  сакам сукњички а овие ти се баш супер..дај кажи страница и јас некогаш да гледам сукњички..
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На Queenie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
  ок фала
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Обожавам сукњи да носам и една ваква [​IMG]
  си купив од еуро азиа летото за 300 денари и обожавам кратки сукњучки :)