1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сунѓерот Боб Панталоновски (SpongeBob SquarePants)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Kiki-Angel, 8 јуни 2016.

 1. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Сунѓерот Боб Панталоновски (англ.
  SpongeBob SquarePants) е
  aмериканска цртана серија и медиумска франшиза, емитувана низ целиот свет.
  Серијата ја има осмислено морскиот биолог и аниматор Стивен Хиленберг и настаната е во неговата продуцентска куќа "Jунајтед планктон пикчерс”.
  Серијата е сместена во Тихиот Океан, во измислениот град Коралово, опкружено со лагуни.

  Сунѓерот Боб е пријателски и оптимистички морски
  сунѓер, кој е веројатно станарот што најмногу фантазира. Живее во ананас на дното на морето со своето куќно милениче, морскиот полжав Гери. Работи во ресторанот кај Красти Краб (Рачко), морскиот рак. Неговата специјалност се плескавиците, чиј таен рецепт вешто го крие од својот најголем непријател - Планктон.
  Најдобар пријател на Сунѓерот Боб е морската ѕвезда Патрик.
  Тие двајца се неразделни другари, полни со интересни идеи.

  Ликови:

  Сунѓерот Боб Панталоновски (англ. SpongeBob SquarePants)

  Патрик морската звезда (англ.
  Patrick Star)

  Сенди Образчич (англ. Sandy Cheeks )

  Лигњослав Пипак (англ. Squidward Tentacles )

  Г-дин Рачко (англ. Mr. Eugene H. Krabs )

  Планктон (англ. Sheldon Plankton )

  Карен (англ. Karen )

  Г-ѓа Пуфна (англ. Mrs. Puff )
   
  Последна измена: 8 јуни 2016
 2. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Дали ги гледате и вие Сунѓерот Боб :D

  Јас го гледам и многу ми е интересно :rofl:

  Го даваат секој ден на:
  b92 ( 08:00-09:00 ; 09:30-10:30; 14:00-15:00)
  Nickelodeon (06:30-07:30; 17:30-18:00; 20:30-21:00)
  Comedy Central Extra (14:00-15:00).
  :party:

  На нашите телевизии македонските, секако не иде.. пошто е побитно турски серии да идат а тоа е поинтересно нели :headbang::drunk:

  Иначе идеше на А1 пред многу години, а и на Македонска пред три години чинам... :?:
   
  Последна измена: 8 јуни 2016
  На kjukli, LittleChili, Lella и 3 други им се допаѓа ова.
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Омилен ми е од цртаните:D
   
  На Kiki-Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Лигњослав е The real deal !! :rofl: :inlove:  :rofl: :lol:
   
  На MiloMalo и Gosh им се допаѓа ова.
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  Со овој цртан растат децава, и ние го гледаме:D
  Тортата за прв роденден беше Боб, играчки еден куп, напамет знаеме епизоди, реплики... (y)
   
  На kjukli, Quuen, MiloMalo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Браво за Вас, тоа е одлично! :D

  Со овој цртан и треба да растат сите деца, ако ништо друго барем ќе се насмеат..
  а и далеку е подобар од сите цртани оние со пукање и насилства што се (y) :!:
   
  На MiloMalo и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  На kjukli, Quuen, eloves и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.613
  Допаѓања:
  34.444
  enhanced-buzz-19288-1427239905-19.jpg 11073501_10153340237506840_4944921849879918770_n.jpg
   
  На kjukli, LittlePinky, ♡BuBaLe♡ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.593
  Допаѓања:
  9.361
  Пол:
  Женски
  Го обожавам цртанов :inlove: :inlove:
  Израснав со него и уште го гледам покрај Dragon Ball. Јас уште си сум детенце во душа :D
   
  На mula и Kiki-Angel им се допаѓа ова.
 11. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Истооо :inlove:
  И јас сум дете у душа ќут тамо! :lol:
  Сите цртани си ги гледам, ако имам 18 ми е гајле :D :party:
   
  На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.303
  Допаѓања:
  28.815
  Пол:
  Женски
  И јас го гледав до пред некое време. Ми беше ставен да се снима на Никелодеон и секој ден го гледав со јадење. :D Ми се смееја по дома дека гледам цртани. :rofl:
  Squidward (Лиглавко на А1) ми е омилен лик. Особено кога ќе се раздере: I DON'T CAREE! :D Spirit animal ми е. :lol:
   
  На Kiki-Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Знае некој кај да си го гледам цртанов на blizoo каналии? Фала однапред:inlove::inlove:
   
 14. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.995
  Нa Nickelodeon. :)
   
 15. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  BF-jGgmG0ge.jpg Се згазив од смеење :rofl:
   
  На Kiki-Angel му/ѝ се допаѓа ова.