1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Супер татко (Hayatımın Rolü) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Rama, 18 мај 2018.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Тој е од оние ликови на кои честа и достоинството им се најважни во животот. Што би рекле ние, тој е човек со крст на чело, кој не прави компромиси кога моралот е во прашање. Сето ова прави да биде неразбран од околината, и посебно од неговата сопруга која почнува да ги презира неговите високи морални принципи. Ете тоа е Мурат, познат глумец кој синхронизира детски серии, но не и филмови во кои треба да биде убиец или измамник. А колку Мурат е прекрасен татко за своите деца, потврдуваат самите тие, со љубовта и приврзаноста што постојано му ги покажуваат.
  Уште на самиот почеток на серијата, Мурат ќе биде ставен во ситуација да мора да го напушти домот, и да биде подалеку од децата. И тоа просто ќе го скрши. Но, тој супер татко и глумец, многу брзо ќе најде решение, и ќе почне да ја игра најважната улога во својот живот.
  Како Мурат ќе се претвори во слугинката Јашар, и какви семејни згоди и незгоди претстојат, ќе гледаме и уживаме од понеделник до петок во 17 часот на Канал 5, во „Супер татко“ – нова играна серија препорачана за сите генерации.

  А за ликот на Ела – сопругата на Мурат?
  Таа не е ништо поразлична од сите амбициозни мајки кои сакаат се’ да имаат под своја контрола. Меѓу нас речено, таа е една од оние напорни мајки кои сакајќи им само најдобро на своите деца, буквално ги тероризираат, избирајќи им нај-училиште, нај-другари, нај-дадилка...
  Токму таа потреба од перфекција ги прави овие мајки да бидат уморни, раздразливи, да дофрлуваат дека се’ е на нивен грб. Таква мајка е нашата Ела. За неа нема добра дадилка. Мајка и’ и свекрва и’ не умеат да ги чуваат децата, па дури и сопругот го смета за неспособен да одговори на сите создадени потреби.
  Дали и колку Ела е во право, ќе можете да видите сами од понеделник до петок во 17 часот, во серијата во која сепак нејзиниот сопруг го има насловот.  Што мислите за серијава? Ја гледа ли некој?
  Мене ми се допаѓа,ја гледам редовно,малку е поразлична од другите досега,и на моменти е доста комична.
  Главниот лик т.е таткото Мурат е човек за пофалба,за да биде блиску до децата прави жртва глумејќи стара жена-дадилка за да биде постојано со децата како тетка Јашар.
  Единствена нелогичност во серијава ми е брат и на Ела,човекот е престар за да и биде брат,мислам по тоа што и сопствената мајка дури е помлада од него :D
  Исто и името на серијава е утнато,на турски значи-животна улога,не супер татко.
   
  Последна измена: 18 мај 2018
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Иако не е оригинал, сепак името е на место
  Ја гледам редновно, супер е
  Братот на Ела исто така глумеше во парампарче и и беше татко на Дилара (Ела) хахахах
   
  На cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.928
  Допаѓања:
  75.526
  Пол:
  Женски
  Веќе почна серијава? Ја видов рекламата и ме потсети на филмот со Робин Вилијамс, Mrs.Doubtfire :D Сигурно идејата од таму е преземена па претворена во серија. :D
   
  На tace73 и Rama им се допаѓа ова.
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Актерите нешто не ми се добро одбрани. Ела овде има брат кој во парампарче глумеше дека и е татко, а со бившиов сопруг воопшто не се убав пар. Сепак ми се допадна содржината на серијата и ме потсети на филмот Mrs. Doubtfire кој одамна го немам гледано
   
  На cresa-jagoda, tace73 и Rama им се допаѓа ова.
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Овој е од 2012, а Парампарче 2014 (односно татко и се појавува 2017)
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Не е важно кога е снимен. Воопшто не си одговараат како брат и сестра, освен тоа актеров од неа е постар 30 години што е и пологично во парампарче да и глуми татко. Сепак има убава содржина серијава и тоа е поважно одколку актерската постава.
   
  На cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Крајно нелогично е да и глуми брат тука,не само затоа што во Парампарче и глумел татко,туку бидејќи глумецов е престар,па во серијава постар е и од сопствената мајка(facepalm)
  Мислам,има и други личности што различни улоги глумеле во сериите,ама барем поубаво се вклопиле,биле помладолики и слично,ова е ту мач :D

  Инаку,интересна е серијава и има доста комични моменти со госпоѓа Јашар:D
   
  На cresa-jagoda, tace73 и Polsko им се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.861
  Допаѓања:
  14.218
  Пол:
  Женски
  За занимација во слободно време добра е.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.