1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Суровиот град (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Matea^_^, 4 февруари 2021.

 1. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  На Limpan и Rama им се допаѓа ова.
 2. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Некој ако ја има гледано нека пише во спојлер нешто.
  Јас гледав нешто но не разбрав убаво а и последната епизода ме збуни многу
  Сега за некоја епизода сестра и на медицинската сестра ќе биде бремена но мислам ќе го изгуби бебето
  Недим ќе оздрави
  Некаде ќе биде заминат и ќе се врати на свадбата мислам од медицинската сестра и првиот братучед на Недим (не им ги запаметив имињата сеуште) и тогаш ќе видат сите дека оздравел
  Кон крајот чичкото на Недим ќе умре.
  Како што разбрав серијава се снимала до јуни 2020, актерот ќе ја напушти серијата поради заштита од корона, имал некоја хронична болест и не смеел на ризик да се става па затоа ќе направат дека умрел, но мислам дека жената негова ќе биде замешана во тоа.
   
 3. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.106
  Допаѓања:
  20.922
  Пол:
  Женски
  Ја загледав серијава, баш интересна ми се виде некако на почеток ептен, се надевам нема да го отупат понатаму како што прават со сите турски серии.
   
  На Osamena devojka, Rama, SnowWhite8 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.815
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира што ќе се случува понатаму во серијата.
   
  На Rama и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 5. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  823
  Допаѓања:
  8.871
  Овие од сител не знам дали еднаш ке преведат точно име на серија, или ке измислат некое што вврска нема со точното име на серијата или ке е приближно, точно никогаш :doh:
   
 6. anicka_m

  anicka_m Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2015
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  534
  Пол:
  Женски
  Јас гледав нешто на српски, нешто на турски и во спојлер ќе ви оставам колку што разбрав. Искрено, серијата е многу заплеткана, но и тажна, а крајот е сосема неочекуван.

  Кратко објаснување од минатото: На 8 годишна возраст Џенк ќе го остави да падне својот братучед Недим од прозорецот при што тој останува инвалид, а целиот настан го прикрива Шениз (мајка му на Џенк). Заради тој настан Џенк вели дека цел живот му е црн и го избегнува Недим.
  ...
  Џерен ќе биде бремена од Џенк. Џемре ќе го земе Недим и ќе избегаат некаде за тој да се излечи, а кога ќе ги пронајдат Шениз ќе го намести бебето на Џерен дека е од Недим за да се оженат и ќе ја избркаат Џемре од вилата зашто го "киднапираше" Недим.
  Џенк и Џемре ќе излажат дека се венчани за Џемре да се врати во вилата.
  Недим потполно ќе оздрави и чичко му Аѓах ќе му каже дека целиот имот е негов и дека тој ќе раководи со фирмата.
  Откако Џерен ќе се породи ќе и кажат дека бебето умрело, но всушност Шениз ќе го даде на една жена да го чува бидејќи знае дека детето е на син и.
  Аѓах ќе дознае дека Шениз го изневерувала со брат му и дека Џенк не е негов син, туку е син на брат му (полубрат на Недим) и тогаш ќе умре.
  Речиси во текот на цела серија Џенк и Недим ќе војуваат еден со друг за одземаното детство, богатството, но и за Џемре.
  Понатаму, кога дознаваат дека бебето е живо, Џенк ќе признае дека детето е од него и на денот на нивната венчавка Џерен и Шениз ќе се скараат, ќе паднат од терасата и ќе починат и двете. При крајот на серијата Џенк е болен од некоја неизлечива болест и ќе замине на патување со својот син Умут. Цело време ќе снима клипови за Умут и ќе почине на патувањето.
  После неколку години, Недим и Џемре ќе живеат далеку од Истанбул со нивниот син, Умут, Сехер (мајка и на Џемре), Дамла и Џиван.
  Серијата завршува со роденденот на Умут каде Недим и Џемре ќе му го пуштат видеото од татко му и се присетуваат на спомените.
   
  На tace73, tinka-mace, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  8.831
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав баш ми се виде интересна вака од почеток.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  8.831
  Пол:
  Женски
  Знае некој кога ќе има реприза од вчерашната епизода, не ја гледав?
   
 9. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Џерен нема да го изгуби детето?
  Кога го видов видеово мислев го има изгубено.


  Фала за спојлерот, стварно измешано било
  Очекував среќен крај, Џенк и Џемре заедно мислев ќе бидат
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Серијава е добра, ми се допадна шо завршила и со малку епизоди, не ја тупеле премногу.
  Интересно и заплеткано ќе биде до крај. :)

  Џенк ми е одвратен. Џемре не ми одговара со него. :wasntme:
   
 11. anicka_m

  anicka_m Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2015
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  534
  Пол:
  Женски
  Не, тоа е само сон. Кога ќе го роди сите ќе мислат дека Шениз го убила, но дадено е на друга жена да го чува. Еве во оваа најава на крајот Недим и Џемре дознаваат дека е живо.
   
  На Rama и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  Засега серијата ми се допаѓа, модерна е и заплеткана.
  За Недим ми е многу жал, во синоќешната епизода го преплакав...
  Џерен претерува со опседнатоста со пари, погледнав нешто од крајот и жално е како ќе заврши нејзиниот лик...не ми се допаѓа нејзиниот крај, исто и на Џенк.
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  3.056
  Пол:
  Женски
  Што ќе се случува понатаму во спојлер некој да пише?
   
 14. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.461
  Гледав нешто на нет.. страшно глупо ќе заврши серијава според мене. :^)
  Мајкава со оваа лошава сестра ќе умрат заедно, ќе паднат од тараса. (facepalm) Таква вила картон ограда има, мхм. :D

  Воопшто не ми се допаѓа тоа што Џенк и Џемре нема да бидат заедно на крај. Џенк ќе умре. :doh: И Џемре ќе биде заедно со Недим. :^)


  Одвратно ми е ова со менувањево на мажите помеѓу две сестри. :puke:

  Која глупост е ова што им се дозволува на слугите во вилата да се инатат со газдите. :fubar:
  Серијава можела да биде баш добра, да го немаше ова типичново- две сестри и само да се караат и да ги менуваат истите двајца дечковци. |(
   
  На Limpan, Matea^_^ и Lima24 им се допаѓа ова.
 15. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  8.953
  Џенк е :whew::wasntme:
   
  На Nane2356, Limpan, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  Ух и мене ми е симпатија Џенк:inlove::D
   
  На Nane2356, tinka-mace и BabyStyle им се допаѓа ова.
 17. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  8.953
  Харизма, глума, убав, згоден го задледив на инста :makeup:
   
  На Limpan, tinka-mace и Rama им се допаѓа ова.
 18. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  8.953
  :whew: 20210227_011730.jpg
   
  На Osamena devojka, joci26, Nane2356 и 6 други им се допаѓа ова.
 19. spacegirl92

  spacegirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  485
  Допаѓања:
  2.519
  Пол:
  Женски
  Со Недим што ќе се случи, ќе оздрави ли?
   
 20. Fantasy33

  Fantasy33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  2.024
  Пол:
  Женски
  Да, еве каков ќе биде. :D 637247A6-A3B9-45B8-8E57-E10301DD9565.jpeg 43E9B538-8473-4AA6-BC45-7C8B192F8362.jpeg
   
  На Принцезичка1 и spacegirl92 им се допаѓа ова.