1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сѐ уште го сакам

Дискусија во 'Канта' започната од sea-star, 26 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sea-star

    sea-star Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    вака...проблемот е многу голем.имам дечко и во врска сме две години но пред да бидам со него бев многу заљубена во друг со којшто немавме ништо но си пишевме од време на време.во тоа време тој имаше женска и не сакаше ништо да има со мене.сега тој е сам а јас во врска.чувствувам дека се уште го сакам кога ќе го видам неможам да се смирам многу ми е тешко што ми остана само неостварена љубов.незнам што да правам дали да му раскинам на сегашниот....

    ве молам за совет а ако има слична тема како мојава кажете од таму да побарам совет.
     
  2. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    се уште го сакам

    Драга sea star има ваква тема на форумов ljubovni-problemi/bivsiot-ili-segasniot-t3306/
    Инаку мој совет е ако ти е убаво со сегашниот немој да правиш грешка да му раскинуваш и да се смириш со бившиот оти не знаеш како ке ти биде со него и покасно можеби ке се каеш затоа не ризикувај.

    п.с.види на темава бившиот или сегашниот можеби има некое слично искуство како твоето па повеке ке ти помогне.
     
  3. sea-star

    sea-star Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    Се уште го сакам

    фала многу за твојот совет ќе се обидам да не мислам на бившиот бидејќи не вреди за него да уништам врска од две години итн..
    уште еднаш ти благодарам :* :* :*
     
    На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Се уште го сакам

    А зошто би си го комплицирала животот? Ти фали ли нешто со овој дечко? Има девојки плачат за нормални врски да имаат, а вие сте аздисале. Не те напаѓам, ама очигледно ти станало малку досадно со дечко ти и сега си бараш игла во сено за да си ја правиш интересната. После ќе дојдете да барате совет дека сте згрешиле и како да го вратите.
     
    На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Се уште го сакам

    И како две години успеа да издржиш со сегашниот дечко во таква фејк врска?
    Или не е фејк :^)
    Мислам, две години не се малку, што те врзува за него - Љубов ли, страст, разбирање, другарство, што?
    Мислам дека бившиот ти е една опсесија и минуска во животот, затоа што не си успеала да изградиш врска со него.
    Плус, егото ти е малку повредено, зашто си бил со друга девојка.
    Факт: Бившиот не те сака. Сте раскинале и си имал друга.
    Да сакал да биде со тебе, ќе бил.
    Си имаш дечко, немој да ризикуваш да го изгубиш, ако е ок детето.
    Можеш да останеш повредена и без ништо на крајот. Сама.
    Ако пак не го сакаш сегашниот дечко, не мешај баби и жаби и не го користи бившиот како изговор.
    Раскини му и не мачи го, ако си со него, само за да бидеш во статус врска и само за да имаш некого во животот.

    *Ве молам ставете надреден знак врз тоа е, во сѐ уште, ептен брка очи. :^)
     
    На natalina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. natalina

    natalina Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    5
    Се уште го сакам

    Кога имал женска не сакал да има ништо со тебе а сега нема и сака да бидете заедно?Значи тој си прави како му одговара а ти играш на неговата музика ако ја раскинеш сегашната врска ке направиш многу голема грешка покажи му дека и ти имаш свое јас и живот а не дека го чекаш него да се одлучи па он кога ке сака да бидете заедно ако ти е убаво со дечкото со кој си сега во врска продолжи си мислам дека нема да згрешиш како и да е твоја одлука е ама не избрзувај
     
  7. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Се уште го сакам

    Дали заслужува сегашниот дечко што го имаш да му раскинеш?

    И после?!!!
    Ако бившиот ќе те одбие?, каде ќе одиш тогаш?кај некој трет?

    Не никако,
    остани со дечкото што го имаш, сигурно е добар и верувам дека ќе го сакаш повеќе!
    Среќа!
     
  8. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Се уште го сакам

    Ауууу вие уствари сте немале ништо,ти само си била заљубена во него :^) ...арно ама он си имал девојка,не сакал да има ништо со тебе ама сепак ти сфати дека те сака оти ти пишал порака. :x

    Епа аман де. Што треба сега да правиш ти? Да собираш нечии трошки? Што правеше две години со твојов сегашен дечко? Мислеше дека го правиш љубоморен овој симпатијава,му докажуваше дека има некој што сака да биде со тебе и чекаше да се скараат за да му притрчаш во скут? :?: :?: :?: ....ете се мислев и не можам да разберам.

    Ако не го сакаш дечко ти разделете се,не прави дебил од него,што мислиш дека е најдобро прави,само пази по некое време да не сфатиш дека единствениот дебил во приказната ќе останеш ти ;)
     
  9. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Се уште го сакам

    Срцка какво раскинување!? Ако ти е убаво со сегашниов дечко, ако те сака и те почитува не ни помислувај да му раскинеш. Зошто??? Тој другиот можеби повторно нема да те погледне а ти ќе изгубиш некој што те заслужува.. Пробај да го засакаш и да не мислиш на твојата бифша љубов!
    Среќно :*
     
  10. sea-star

    sea-star Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    леле оддамна не сум влегла на форумов и заборавив воопшто дека сум ја отворила темава...
    иначе да ви кажам дека сега ги прочитав вашите мислења и сфатив дека сте во право дека не треба да му раскинам на сегашниов...тоа што ми се случува кога ќе го видам бившиот е само навраќање на старите спомени и само во тој момент мислам на него а потоа заборавам се.фала ви на добрите совети :*
     
  11. sea-star

    sea-star Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    п.с сфатив дека го сакам сегашниот... :!:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.