С.А.Р.С. (S.A.R.S.)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Doberman, 4 јуни 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  513
  [​IMG]

  [​IMG]

  S.A.R.S. (Sveže Amputirana Ruka Satrijanija) е Српски бенд од Белград формиран во март 2006 година и е составен од 8 членови.
  Познати се по нивната необична и интересна музика која лесно влегува во уво и е комбинација од: поп, рок, реге, блуз, џез и хип хоп.
  Нивниот прв албум е објавен во март 2009 и стануваат познати со песната „Буѓав лебац“
  Исто така S.A.R.S учествуваа на „Скопје гори“.

  Еве неколку нивни хитови:

  Debeli lad - според мене најубавата песна :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=AyacAhCt ... re=related

  Ratujemo ti i ja
  http://www.youtube.com/watch?v=LeBQ3IQv ... re=related

  Budjav labac
  http://www.youtube.com/watch?v=10TfxcE1 ... re=related

  Mir i Ljubav
  http://www.youtube.com/watch?v=f7ow-wsx ... re=related
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.238
  S.A.R.S.

  Топ група, навистина необична но многу заразна музика. Барем за мене, внесуваат многу свежина во музичката понуда на Балканот
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  S.A.R.S.

  Едноставно кажано Сарс ми се штосни чоечиња.
  Како првото името на групата..кои лудаци.. :D
  Ми се допаѓа тоа што песните им се реални.Уникатни.
  Самата испреплетеност на повеќе стилови ги прави интересни и едни од подобрите..според мене..на нашите простори.
  Ете едно песниче и од мене.
  http://www.youtube.com/watch?v=qh_90zZmNcw
   
  На Beauchamp и EleMental им се допаѓа ова.
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.415
  Допаѓања:
  9.113
  S.A.R.S.

  А што значеше името? знам еднаш дечко ми ми кажуваше ама заборавив....:) Инаку јас покрај него ги знам Ракија и Буџав лебац и толку. Стварно ми се супер овие песнички ама тоа е се, не сум се заинтересирала за повеќе
   
 5. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Бендов го знам само по Буѓав лебац и последнава,То раде,која баш ми се допаѓа.Интересни се момциве,различни од она што е денес на естрадата.
   
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.935
  Допаѓања:
  52.324

  Sveže amputirana ruka Satrianija

  Навистина ги сакам дечките. Нешто ново, доста поразлично од она што го нуди денешната комерцијала на екс-ју просторите.

  http://www.youtube.com/watch?v=AyacAhCt_aQ


  Pitanje mi jedno davno na um pade,
  moj debeli lade, zasto ljudi rade.
  Jedni grade vlade da se lakse krade,
  drugi biljke sade, a treci ih vade.
  Ljudi su bez nade nikako da shvate,
  dok se gazde slade, ostali se pate.
  Ovde nema pravde za stomake gladne,
  ne gubite dane, nek vam gazde rade.
   
 7. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.568
  Им го преслушав "Перспектива".
  Дефинитивно се во еден од моите поомилени бендови.
   
 8. CocoSumner

  CocoSumner Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  Ги обожавам :) Песните после прво слушање ми се вртат во глава. Омилени ми се Rakija, Debeli lad i Ratujemo ti i ja :lol:
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.490
  Прв пат во живо ги слушав на Скопје Гори 2011 и навистина знаат да пренесат енергија! Луди, откачени, уникатни, весели, разиграни :dance: Ми се допаѓаат и текстовите на некои песни, преку сатиричен начин го исмејуваат општеството, неговите мани.

  Сите песни што погоре сте ги постирале погоре се прејаки!

  http://www.youtube.com/watch?v=uAL2CN8gVCI
  Оваа им е баш смешна :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=91CGA_Js7SU
  A oваа им е.. прејака.. светска!
   
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  Едвај чекам да дојдат во Хавана! Ги обожавам!
   
 11. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  И некој да пише , да каже како поминал на ѕверовиве ? :)
   
 12. hey.you

  hey.you Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  18
 13. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.568
 14. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  513
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 15. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  9.617
 16. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  Поразлични и подобри од се друго ! Се очекуваат нови песни,албуми, настапи ;)
   
 17. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  167
  Се чудев брат ми кога ги слушаше кога ќе влезев во соба.. си викам што слуша човеков не го разбирам :)))
  По некое време ми влагоа во уво песниве, им мавам лајк :Р
   
 18. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  и јас давам едно големо лајкче, ги сакам, супер се супер музика.... да не постирам песни пак и пак:):))))
   
 19. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  Ги слушам одвреме-навреме,интересни чоечињава ми се :) Песните...хахахаахаххахаа :D :D :D
  Еве ја мојата интересна,и никогаш НЕздосадена песна :
  http://www.youtube.com/watch?v=fOg7mj1_ ... r_embedded
   
 20. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
  Ова е прва песна што ја слушнав од S.A.R.S.

  http://www.youtube.com/watch?v=10TfxcE1K4I

  и дефинитивно ме потцетува на студентските денови :)


  Имаат многу добри песни

  http://www.youtube.com/watch?v=fOg7mj1_ ... re=related

  И девојки ај ве молам кажете ми која е песната што ја испаа првата на златна бубамара на популарноста никако неможам да ја најдам

  http://www.youtube.com/watch?v=i2CZuQ_vUws