1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

 1. ivana-milanovska

  ivana-milanovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Некоја информација во врска со средното училиште Васли Антевски Дрен -Правен смер.Дали е тешко,има ли многу за бубање и учење?
   
 2. TammixD

  TammixD Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Правен смер.

  на економски е многу потешко втора година, а у прва и на двата смера е исто.. само многу бараат така да ако си поминала основно одлична без врски и без 4ки слободно иди.. ако не.. мисли му ја.. многу е тешко ако не учиш редовно и ако не ти идат јазици....
   
  На smosh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Правен смер.

  Нема врска дека бараат јазици, зависи од професорките. Единствено сто ти треба е јак успех од основно зошто има јака конкуренција, за учење па не е сега дека можеш туку-така да поминеш треба да учиш али не и да се притресуваш над книга секојдневно (барем јас имам такво искуство).
  Инаку професрите а општо и предметите на правниот смер се многу полесни одколку на економски, јас учев кампањски (пред тест/испрашување, на полугодие и на крај) и секогаш поминував одлична, само кажав треба да се учи али не е нешто претерано.
   
 4. Tonka

  Tonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Може ли да ми ги кажете лектирите за прва година на правен смер ?!
  Однапред благодарам :)

  п.с. не се истакнати :/
   
 5. LuisRoyo

  LuisRoyo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  12
  правен смер мене најискрено прва воооопшто не ми беше тешко..втора ПА НИ НАЈМАЛКУ..дали беше поради тоа што имавме ѕвер класна или не не знам..си учев редовно многу ценат тоа а и добри професори ми се паднаа! сега од многу ке слушнете алкатраз ау..а нема врска тоа се оние што книга не пипкаат па сепак имаат 2-3ка а сакаат петка со научена 1 лекција! а и врски ФУЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕ брате..од 2ка на 5ка ајдее..како кај мене у клас по ниеден предмет никој не остана на полагање а на тестови по 15 единици..еххххххх борисе борисе или василчо по ново..сепак се на се не е така тешко иако зависи од професорите мнооогу а има широк спекар на наставен кадар..па треба среќа да имаш:) а економски смер..другарка имам од таму најдобра..со најголеми маки помина..не дека многу учеше ама и едни професори шо и се падна..како што реков имаат голема улога и проф..и класната а богами и врските..учењето..ако си чесен без врски има голема улога :*
   
 6. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  399
  Јас завршив на економски смер, ама втора година од другарки кои беа на правен, и мене на економски ни беше НАЈЛЕСНА, со нозе у вис се поминува, какава втора најтешка... А за врски...ооооо ако има поврскаџиско школо, јас ќе се утепам одма, му даваш пари на еден професор и ако претходно не си го знаел, зависи од тарифа, ти поправа единици се живо... А инаку не е лесно ич стварно, ако сакаш 5,00 да завршуваш, а за со 2ки е сосема ок, јас мое дете никогаш не би запишала таму, од причина што можеш мн полесно да поминеш во средно и да си зачуваш нерви за на факс, а во Василчо ќе треба и таму да ти отпаднат нервите, мое мислење :D Јас поминував 5,00 секоја година, не се скапував од учење, баш кампањски, ама психичко малтретирање е тоа таму, хафуфени фуфици и мачомени, аххх... не е тешка материјата професорите се БЉАК!!! :puke:
   
 7. LuisRoyo

  LuisRoyo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  12
  карактерите во школово и мене би ми претставувале психичко малтретирање.. доколку имав многу такви у клас..сепак фини луѓе ми се паднаа..иако се преокупирани со скршениот нокт..со врските на тато.. што ќе се носи у сабота у колосеум..сепак добри души ми се :) да не беше така оддамна ќе беше кидавела од школово..се на се според мене ок е :) иако според тип на деца најрадо би отишла у рјк или орце..
  а за 5.00 зависи од мнооогу фактори дали ќе се убиеш од учење или не..според мене многу е лесно, ама ете зборам за моиве професори и мојата ситуација..за професориве душа се моиве..така да не се исплашат сите дека е такааааа опасно:) колку среќа имаш..и верувам дека уште ми се на место нервиве:) за врските ехехехее..е за тоа нема кој не би се согласил :D
   
 8. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  399
  Е вистина е мнооооооооогу битно да имаш среќа, абе тие добри душички се, ама иритира ахххххх... 15 кеца и на крај не иде ни на полагање илииии имаш ти 4ка, ама не па не е страшно 4ка, сеа он има 1 он треба предност да има... хммм... Не е така тешко, материјата е боза, ама професорите, зависи од комбинацијата што ќе ти се падне...Многу фактори имаат удел :)
   
  На LuisRoyo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Јас учам тука правен смер сум ако ви треба информација лп .. :)
   
  На Localli, misperfekt и petkovska97 им се допаѓа ова.
 10. la.chocolada

  la.chocolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Борис е доста солидно училиште и ти нуди квалитетно образование за разлика од некои други средни училишта низ градов.Поделено е на два смера, правен и економски и според мене правниот и те каде каде е полесен од економскиот, но проблемот е што има многу правници во државава и кога се запишував, не се запишав на правен баш поради таа причина. Јас не сум учела правен па да знам, но многу од правниците ми кажале дека третата година кај нив е проблематична, додека пак на економски, со сигурност можам да кажам дека втората година си бара најмногу учење и посветување на материјалот.За дисциплина е прилично строго и професорите зависно од тоа кои ќе ти се паднат, но повеќето бараат знаење.За упис не е дека мора да бидеш со сите 5ки...важно е да си одлична, а имам во клас и такви што се запишале,а биле многу добри, но секако со врски. Како и да е изборот за средно мислам дека ти е одличен :)
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Знаете ли кога ќе бидат објавени листите за класови ?
   
 12. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Од понеделник натака би требало да се објавени.
   
 13. Gicca

  Gicca Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Се би дала да се вратам назад у Борис :/ ПРЕУБАВО ЌЕ ВИ БИДЕ НА СИТЕ !!!
   
  На QueenDelRey му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Aј нека ме просветли некој што му предавала Кушовска Трајанка - Економија шо професорка е , мене оваа година ќе ми предава ама не ќе да е добра (слушам муабети) .. :worried:
   
 15. Butterfly77

  Butterfly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Сакам да прашам дали ќе ме примат у Борис ако три години сум поминала со петка,е една година со тројка? :)
   
 16. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Ќе те примат,бар мислам,ако ти е само тоа исклучок од петките.

  Иначе ајде поискусни кажете ми нешто за професоркиве,немора за сите за некој од нив,да си знам.

  Мери - Информатика
  Мене ми се чини така фина,ма да не знае да објаснува,ама на Кајгана читав дека била Ѓавол.Демек фина,фина и на крај ќе те заебе.Не знам што да очекувам од женава :worried:
  Рајна Шопова - Македонски
  Многу ми е мила,само што многу ја нервираме и на пола час ќе си седне и толку е,научете си дома.Нас не кара немојте мастики,она секој час ама многу мила фаца има.
  Анастасија - Бизнис
  Многу е смешна,од се си вади по нешто смешно,саркастично,иронично.Закон ми е вака,али ќе видиме дали ќе биде закон за оцени,бидејки лоши муаеби кружат низ Борис за неа :worried:
  Викторија Миланова - Право
  Лелеееее женава,криво засадена,направена да ги измачува првачињата а богами и тие поголемите :worried: Не знам,страв и трепет ми е :x
  Кристина - Историја
  Мноогу е убава,убаво се облекува,убаво објаснува.Мене ми е супер,ама читав на кајгана и таа била нешто слично ко Мери,ако те фати на пик готов си.
  Ирена Стрејкич-Англиски
  Добра е,не знам каква е за оцени,али онака просечно објаснува,можеби зашто јас и предтоа знаев англиски,не знам.Сите поголеми викаат дека била срце,не знам ќе видиме.
  Лилјана Темелкова - Математика
  Не знам друго,ама знам никако не објаснува и знам дека уште повеќе ќе дозатупам кај неа :x
  Е по устав не знам како се вика,мислам Кристина,висока,слаба,со плава,права коса.
  Добра е вака,не знам на почеток.Само мораш да бидеш секој час спремен,секој час не испрашува.Ама па кај неа ја добив првата петка :wasntme: А,на кајгана викаат ужас дека била не знам,ајде вие ќе ми кажете најдобро.
  Германски-не знам како се вика,знам дека е стара,става исклучиво плава сенка и горе и доле и плави нокти :!: Не знам каква е,јас сум и така ТАПА германски,не знам ќе видиме..Кажете ми вие поарно,да знам да се спремам.Викаат дека била мрдната,мене сега за сега не ми личи така.
  Дијана-Социјологија
  Па освен што само ќе си дојде на час,ќе си издиктира и ќе си отиде без објаснување,голем нарцис е.
  Киселичка-Ликовно
  Секој час само се дере - па престанете деца,доста коментари,немојте да сте ми дошле без прибор,ама не ми се чини лоша.
  Музичко не знам како се вика ама овие од втора викаат дека била ептен забегана цел
   
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Ќе те примат,бар мислам,ако ти е само тоа исклучок од петките.

  Иначе ајде поискусни кажете ми нешто за професоркиве,немора за сите за некој од нив,да си знам.

  Мери - Информатика
  Мене ми се чини така фина,ма да не знае да објаснува,ама на Кајгана читав дека била Ѓавол.Демек фина,фина и на крај ќе те заебе.Не знам што да очекувам од женава :worried:
  Рајна Шопова - Македонски
  Многу ми е мила,само што многу ја нервираме и на пола час ќе си седне и толку е,научете си дома.Нас не кара немојте мастики,она секој час ама многу мила фаца има.
  Анастасија - Бизнис
  Многу е смешна,од се си вади по нешто смешно,саркастично,иронично.Закон ми е вака,али ќе видиме дали ќе биде закон за оцени,бидејки лоши муаеби кружат низ Борис за неа :worried:
  Викторија Миланова - Право
  Лелеееее женава,криво засадена,направена да ги измачува првачињата а богами и тие поголемите :worried: Не знам,страв и трепет ми е :x
  Кристина - Историја
  Мноогу е убава,убаво се облекува,убаво објаснува.Мене ми е супер,ама читав на кајгана и таа била нешто слично ко Мери,ако те фати на пик готов си.
  Ирена Стрејкич-Англиски
  Добра е,не знам каква е за оцени,али онака просечно објаснува,можеби зашто јас и предтоа знаев англиски,не знам.Сите поголеми викаат дека била срце,не знам ќе видиме.
  Лилјана Темелкова - Математика
  Не знам друго,ама знам никако не објаснува и знам дека уште повеќе ќе дозатупам кај неа :x
  Е по устав не знам како се вика,мислам Кристина,висока,слаба,со плава,права коса.
  Добра е вака,не знам на почеток.Само мораш да бидеш секој час спремен,секој час не испрашува.Ама па кај неа ја добив првата петка :wasntme: А,на кајгана викаат ужас дека била не знам,ајде вие ќе ми кажете најдобро.
  Германски-не знам како се вика,знам дека е стара,става исклучиво плава сенка и горе и доле и плави нокти :!: Не знам каква е,јас сум и така ТАПА германски,не знам ќе видиме..Кажете ми вие поарно,да знам да се спремам.Викаат дека била мрдната,мене сега за сега не ми личи така.
  Дијана-Социјологија
  Па освен што само ќе си дојде на час,ќе си издиктира и ќе си отиде без објаснување,голем нарцис е.
  Киселичка-Ликовно
  Секој час само се дере - па престанете деца,доста коментари,немојте да сте ми дошле без прибор,ама не ми се чини лоша.
  Музичко не знам како се вика ама овие од втора викаат дека била ептен забегана цело време 5-ки 4-ки на крај може и 3-ка да ти стави :o :x

  Ајде,може сега некое коментарче од вас :wasntme:
   
 18. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.065
  Допаѓања:
  72.335
  Пол:
  Женски
  Леле, една од светото тројство на времето, Кушевска, Рилкова и Луиза... Од сите три она ми беше најдобра... Ама вие сега ја немате Богде, така да оваа лоша ќе ви се види...
  Мене ми беше срцка, ама како за кого беше добра... Најчесто и подчитнував кога одговарав...
   
 19. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  некои ми имаат предавано :)
  Вака:
  Анастасија - Бизнис (претпоставувам зборуваш за опарова?)
  - една од најдобрите професорки што ми предавале,ми предаваше во 2ра,и воопшто не е строга или лоша за оцени,најлесно можеш да добиеш оцена кај неа,кажи и пола лекција и 5ка х) и гледај да ДИСКУТИРАШ повеќе на општи теми со неа,зошто највеќе бара она тоа,валда си приметила ако ти предава :lol:
  Викторија Миланова - Право
  - ми нема мене предавано,али на сестра ми да,и ќе те разочарам,и да ти е страв од таа :worried: сестра ми секој ден ми се жалеше од неа :^) што жена ќе беше.боже.. х)
  Киселичка-Ликовно
  - :rofl: :rofl: леле жити се,само кај оваа не се плаши,жената и на цртежи од 1во одд.става 5ки,пазар беше кај неа на час,малце е смотана и глупичка :worried: :rofl: а тоа што се дере,секој час,навика и е,и ич да не те замара тоа,нека си вика :lol:
  Кристина - Историја
  - многу е фина и добра професорката! најслободна беше барем со нас,полесно оцени не сум добивала у живот,ни анастасија,ни информатика душка,ни никој,срце е :)
   
  На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  За оваа Миланова зборам од лично искуство,ја стварно не знам што изиграва - СТРАШИЛО?!
  Што ќе добие она со тој терор и тоа измачување што ни го прави?
  Искомплексиран ѓавол.
  А кај Киселичка,и кај нас е исто,се маваме со авиончиња,збориме што не.Ама ко ќе почне да се дере -.-

  А физичко кај Зоки имам,што да очекувам од него ? :$
  Иначе фала ти за одговрот ;)

  И таа по Уставно уредување се викала Лилјана а не Кристина...

  А Батерфлај,јас не сум разбрала точно,ако си едната година Добро помината,нема шанси да те примат.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.