1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

  1. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Од сите овие само Ирена и Киселичка ми имаа предавано...за Ирена можам да ти кажам дека е срцка, препрепредобра, а сите и се качуваа на глава...за оцени не бара многу, само 2-3 вежбичи или евентуално некој текст и ете ти 5ка.
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    ее таа право стварно незнам што жена е.. =/
    не само сестра ми,и други класови ми имаа зборувано за неа,јас кога бев прва,другиот клас до мене им предаваше оваа,абе се тресеа децава пред нејзин час,ја се чудев,што им е х)
    иначе,тој зоки појма немам кој е поточно :lol: и нп бтв =)
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Дијана е добра, не бара многу онака,ама да си и мирен и да знаеш кога ќе те крене.И да и речеш не знам,другиот час ако се пријавиш ќе ти стаи 5ка.

    Зоки, мааа Зоки е душааааа човек бре, среќни да сте што не ви предава тој другиот, а ќе плачете ако ви предава таа една црна,ич не ми текнува како се вика...
    Кај Зоки носете опрема,фатете топка барем пред него и имате 5ки. Мада може и без тоа 5ки да имате.

    Киселичка
    за мене е супер, на крај година сите ќе имате 5ки,ама баш сите.

    Мерии
    е далеку позаебана од Гордана, бара знаење као демек,и построга е,не попушта многу. Може да ве заебе,така да правете ги вежбите на час.
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Еве мене кои ми предаваат
    Трајанка-македонски
    Оливера-математика
    Славица-устав
    Милановаааа-право
    Татјана-бизнис
    Киселичка-ликовно
    Јованкаа-музичко
    Фетка-физичко
    Кристина-англиски
    Кристина-историја
    Мери-информатика
    Снежана-француски
    Ирена-социологија

    Кажете по нешто ако знаете за некоја од нив...само за Миланова прочитав и жими све поголем ѓавол од неа не сум виделаа :oOOO
     
  5. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Бај д веј знае некој кога е патронатот?
     
  6. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Аи,денес Киселичка на пола клас ни стаи кецови :o
    6 час,ние здивевме по малце и почнавме да праиме диско.Гасевме-палевме светло,си пуштивме музика,се смеевме..И она влегла,а ние да не сме ја виделе :o И после ни дојде со сменоводителката и почнаа да ни се дерат,си отиде сменоводителката и оваа ни вика,сега сите ќе ве испрашам за ова да си го памтите до крајот на животот.
    И фати од број 1.шест-седум души праша(јас сум 4-та),и ни стаи кецови на сите што не испраша бидејки никој ништо не знаеше,немаме учебник,тоа нешто што си слушнал на час,ама и да одговориш на едно те прашува друго потешко и така викаш не знам и си седнуваш.
    Другите си се спасија,а тоа не е фер,баш тие најмногу што правеа галама не добија кецови,ама ајде..

    Леле лоша Киселичка :x
     
    На da-jas-sum-taa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    :o аман бе,што станало со таа? |( малце да не не и се на број :^)
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Eпа сте го претерале бре деца,па секој има своја граница. :D
    И неа ја опоменуваат цело време,исто како вас што ви се дерат,така и на неа...Одговорна е за мирот во тој клас за тие 45 минути. Затоа изреагирала така,и пукнала жичката,ама верувам дека и вас памет ви дошло,па нема така да и правите.

    Како и да е,малку почит треба само,ќе ви ги нареди 5ки. :)
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  9. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    @Rozich-Мене Мери ми беше класна..На сите ни ветуваше многу работи,а 1 месец пред крај на учебна година си зема трудничко и не остави така.За предавање океј е,само треба убаво да ја слушаш..Не е ѓавол воопшто.Она кога ни беше класна бевме етикетирани како најлош клас и после ни дојде друга класна па се оправивме некако.Оправдување кај неа е нешто најлесно!
    Кристина ми нема предавано,али зборат дека лесно може да се добие оценка кај нејзе.
    Кај Дијана исто така е прелесно да се добие висока оценка.Пишувај и домашни ако некогаш ви даде,учи си ги лекциите и онака не се тешки,на тест препишување колку ти душа сака..
    Киселичка е врх.Еднаш во цела учебна година ја имам видено да се насмее и мислам дека дента за прв пат падна снег..Останатите денови моравме да слушаме како „урла„.Седиме кај нејзе на час,потполна тишина,изморени да ја слушаме веќе како се дере и ете ја нејзе пак со некоја ваква фаца :@ и си мумлаше нешто.По се изгледа и сметаше и тишината.
    Музичко ако ти е една со црвена коса..немам коментар.Најмногу учев музичко и на крај 4ка ми остави.Тешки тестови,долги лекции.
    Физичко ти е најдобриот професор..ќе си заклучиш и сама.
    @ana-sweet-Устав има чуден начин на предавање и на испрашување.На тестови секогаш не делеше во 2 групи и немаше шанси да препишеш.Нормално си оставаше и на полагање.
    Француски ми беше омилена професорка.Секогаш релаксирани часови.Само 3ца знаеа француски во цел клас и сите препишуваат од нив.Тестови лесни,испрашувањата беа само да прочиташ и да преведеш текст.Рееетко кога остава на полагање,треба ептен да си трупче,да не знаеш ни еден збор.
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Епа и ние претеравме :$ ,ама па и тоа не беше фер.


    Музичко мислам дека е една,така постара и мислам дека имаше црвена коса,мислам.
    Ми имаат кажувано и овие што се втора година,цела година ќе се изнаучиш,четворки,петки на крај може и 3-ка да ти пише :o
     
  11. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Мене Киселичка ми е ептен чудна али океј е..барем не бара да си некој голем уметник,музичко :x не ја можамм таа..ептен си го преценила предметот типката и многу бара ко којзнае колку ќе ми треба музичко у живот..устав сега за сега добра ми се гледа,смирена е и не бара многу,барем за сега..француски но комент,најбоља жена ми е таа..се согласувам со тебе,најрелаксирани часови кај неа
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.419
    Пол:
    Женски
    Ве читам и си мислам добро бре Марамо ти толку ли стара си, кај се твоите професори? Мене ниту еден од овие што ги спомнувате не ми е познат, можеби веќе се во пензија. Грнчаровски, Исајловски, Фани на никој ли не предаваат?
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Грнчаровски и Фани предаваат,лани Фани ми предаваше срцка е .. А Исајловски мислам дека сеа е заменик директор и не предава :)
     
  14. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Mене Грнчаровски ми предава, лани Фани ми предаваше, а Исајловски е заменик директор мислам. :)
     
  15. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Може да се каже дека поголемиот дел се нови професори.
    А Розич ако музичко е една што постојано вика: Не ми жвакај на час,таа ќе да е.Има предавано,а можно е и уште да предава во ветерина(Драчево).Таму јадела ремет,а тука глуми нешто..Само можам да кажам среќа што една година имаме.
     
  16. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Е,оваа е што се појавува на почетокот на видеото :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=vCAr9ijlQX4

    И да вика не ми жвакај на час,ако те фатам уште еднаш има да леташ од час. :lol:
     
  17. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Втф? Фифи е професорка во Борис,или?!
     
  18. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Хахахахха не бе Маца,гледај го видеото не знам точно која минута е,се појавува професорката по музичко што ми е мене и Фифи за неа вика дека му е како втора мајка,таа пак за него дека тој не е ученичка дека е ученик,дрн,дрн :lol:
    Мислам финтата е да ја видите која е,не е фифи :D
     
  19. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ауу,да бе,мене оваа ми предаваше. :D Малце ја изгубенка сум,не прочитав на која мислиш.


    Иначе,ќе има многу киксови од неа... посебно при изговорот на ч и ќ. :D
     
  20. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    И јас си го кажав истото од темава... Пред огледало брчки си барав :D :D :D
    Предава ли уште Шуклева? Ах, колку ја обожавав таа професорка :)
    Весна сметководство исто една од поомилените ми беше, срце од жена :)
    И класната моја Елисаветка по математика, да не заборавам, ја користам приликава да ја поздравам :) :hai: