1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

  1. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Joванка бара лекции да и пишеш. Ќе ти даде прашање за романтизам,класицизам, па за Бах или за некој композитор... 5-6 прашања мислам дека даваше.
     
  2. FashionMonster

    FashionMonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    67
    А лесно се препишува кај Јованка или тешко за да знам дали да научам се или да напрамм ливчиња за нешто? :D
     
  3. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Оф,за препишување може да препишеш ако си добар во тоа,напрај ливчиња,ама ти препорачувам и да научиш нешто,да не не можеш да препишеш...Лесни се лекциите бе. :)
     
  4. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Некој погоре пиша дека ќе праел тест кај Марица.Ич да не му се секираш.
    Едвај го чекавме тој тест,пошто можеш да препишеш како сакаш.Сите 4ки/5ки имавме.
    Жената не се мрда од стол значи. :D
    Ние ги фотокопиравме лекциите во минијатурна форма,и онака комфорно си ги вадиш на клупа и слободно препишуваш.Или па ако прави некој пред вас тест,нека ви го слика,пошто лесно може да го слика.Така и прашањата ќе ги имате. :)
     
    На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Кај Марица - Економија сите тестови беа со исти број на бодови хаххаха, и на крај женана збесна па ќе не испрашувала. И кога дојде испрашување, сите одговараа во стилот на примери, никој лекција не кажуваше и па 4ки и 5ки имавме хехе.
    Еееее златно средно,колку само лесно беше, а не сега на fax глава ќе чукам со по 900стр.
     
  6. klinkata

    klinkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    88
    Мене математика не ми оди а сакам да одам на економскиот дел...има само собирање,одземање,множење,корени...? ? ???? :?: :?: :?:
    и дали се убави маските таму?/ ;) :P
     
  7. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Оф леле,какви машки |( Ти валда не идеш у школо ради машки.. :^)
    Али ако ти е толку важно,зависи од генерација до генерација,какви ќе ти се паднат.Плус моли се да имаш 10 у клас..све се женски у борис.
    Математика и мене не ми оди,искрено цело време 1,1,1 имам и по некое двојче и проаѓам лесно,ама највеќе тоа ради добра професорка што имам.Е сеа зависи кој ќе те земе.. а за теми,1ва и 2ра година ти е општа математика и според мене е ужас грдо и тешко. А веќе трета и четвра се економска математика,и е ептен лесно. :) Абе,се на се,ќе се снајдеш,штом ја сум се снашла.. ;)
     
  8. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Најчесто се маскираат во ученичиња. Не многу оригинална маска морам да признаам,ми делува на плагијат на таа од дечките од ЈБТ.
    Шала на страна,ако не ти оди математика,не оди на економскиот дел. Ако не ти оди учење воопшто,пробај со друго школо. А у вези машките,зависи до твојот вкус. Ако не иде ептен математиката,ќе си најдеш некое убаво машко и ќе си поднаучите =)
     
  9. MissAnn

    MissAnn Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    278
    Пол:
    Женски
    Лелеее времево лета ... Читам и јас и гледам повеќе од пола професори не ги знам. :|
    Славица Пиневска предава уште? Многу изгубена професорка,само тројца знаеше од клас.
    Исајловски е најзакон човек.
    Љубчо физичко предава уште? Кај него карти по фитнес земавме и не пушташе. Ретко кога вежбавме.
    Мирче математика? Светлана Велјановска по канцелариско?
    Анета Стефановска е многу добра професорка. И многу убава средена жена. :!: Строга е, не многу. Но многу се учи од неа.
    Жупановска предава? Срце од жена. Многу е добра!
    Данче по приватно? Кај неа со отворена книга и читај. :D
    Кети мислам дека си заминала, многу беше добра и она. Секогаш не пушташе од час, да идеме да јадеме или на кафе да идеме. Само два-тројца и седеа на час. И испрашуваше со отворена книга :D
    Анета англиски предава уште? Добра е, смешна и чудна женичка. :D си живее во свој, посебен свет.
    Марга по приватно? Малце зезната.
    Обезбедување имате?
    И немојте да се замарате за матурата, нека не ве плашат. Лесно ќе поминете. Посебно за проектната. Земете кај професор со кој имате добар однос и ќе немате проблем. ;)

    Ахх... до утре можам да пишувам.
    Што ја отворив темава, носталгија ме фати... :doh:
     
  10. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    А во трета и четврта е само економска математика? Нема општа?
     
  11. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Пиневска на почеток на сите ни изгледаше преееедобра ама не е како што мислевме..строга е со оценките и плус кога раскажува бара се од збор до збор -.-...е сега сакав да ве прашам како е на тестови? дека оваа недела треба да правиме..веќе не подели во две групи и рече дека додека првата група прави тест втората да иде негде на кафе...лоол..па другиот ден ќе прави другата група..прашањето ми беше дали бара да се раскажуваат лекции на тест и дали строго оценува? иии уште нешто..можно е да се препише кај неа? :D
     
  12. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Да,само во нив има економска математика,општа само некои теми се издвојуваат :)
     
  13. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Ааа епа добро тогаш..пошто некои ми имаат кажувано дека во економскиот смер имало 3 математики |(
     
  14. la.chocolada

    la.chocolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    нема врска тоа со математиките што го преувеличуваат, a многу сум слушнала дека зборат. во трета и четврта има само една математика и тоа економска што нема допирни точки со општата математика и е многу полесна, а доколку ептен ти иде математика и сакаш да знаеш, тогаш имаш за изборни две математики. општа и надополнување од економската математика. е сега твое е дали ќе ги избереш тие две математики, важно имаш една редновна економска математика а другите две ти сама одлучуваш дали ќе ги изучуваш :)
     
  15. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Анета да ти се пофалам со куфер иде на час. Го влече по ходници и во него има продолжен кабел и триста глупости за секој случај тоа и е :!: Нема поспремна жена од неа :lol:



    Не бара цели лекции по пет прашања дава, од секоја лекција по едно ги чувам уште тестовите ама незнам дали ги дава истите прашања и немој случајно под клупа да ставаш учебник или ливчиња се наведнува проверува се!
     
  16. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522

    Која година си? дајј жити све кажи ми некои прашања отприлика да знам какви дава...иначе јас сум 1ва

    A економска има од 3та? глеам во учебнициве за 1ва има некои лекции со економска математика и тешки ми изгледаат :| ...иначе фала богу ако од 3та веќе немаме општа пошто не ми иде баш..ии уште едно прашање:сметководството не е математика?
     
  17. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Значи,од 3та имаш економска математика како предмет,со мали теми од општа.И сметководтсво е сосема различен предмет од математика.Иако има решавање,пресметување,али различни се не е исто.
     
  18. la.chocolada

    la.chocolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    До трета година, кога станува збор за математиката, учите скоро исто ко гимназијалците, а во трета веќе навлегувате во економската математика што е многу полесна од општата (барем за мене е). сметководството во глобала ги опфаќа основните математички функции и ништо повеќе, што значи не е поврзано толку многу со математиката и не би требало да имаш проблем, доколку како што викаш, не ти иде математиката.како и да е прва и втора се многу општи и основни години, кога уште се запознаваш со материјата. дури во прва има и ликовно, музичко што не е составен дел од струката, ама веќе во трета и те како ќе се запознаеш со економијата, па здравје боже ако ти иде, не ти бега ни економски факултет
     
  19. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    За мене Анета Ример англиски е најзакон професорка!

    Мислам...женава е неверојатна. Никогаш нема да ја слушнеш да ти се дере, макар на глава и скокнал, никогаш нема да те обрука пред цел клас и да те направи мизерен, само таа има дополнителни и додатни часови кои се пропишани СО ЗАКОН, секогаш се труди да ти објасни, си носи своја опрема со цел предавањето да е појасно,поинтересно... Мислам секоја и чест, многу редок професор е, и се надевам дека и самата знае колку е квалитетна.

    Ја прашав еднаш зошто сеуште предава тука, кога никој не ја цени онолку колку што вреди,и зошто не отиде во некое приватно школо, и ми одговори дека мора барем 1 во школото да е "нормален",ако е една, но се трудела да направи некоја промена ,колку толку...

    И се восхитувам.
     
    На Belieber101 и Juicy им се допаѓа ова.
  20. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Да ТОЧНО!
    Нешто ако не ти е јасно 53256302 пати ќе ти повтори .
    Се случи пред една недела во мојот клас на двајца ученици им викаше што за нас беше многу чудно зашто никогаш не сме ја виделе вотоа светло вакви останавме :o , ама се што кажа беше во право..
    И да кај неа часовите ми се најинтересни, денес гледавме некое видео на час.
    Ептен ја почитувам и многу ми е жал за неа бидејќи е многу добра,а тоа го користат од мој клас и се како дивјаци :devil: