1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

  1. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Мора многу да и прекипело,инаку мнооооооооооооооооогу ретко избувнува, ама сигурно нешто многу ја погодило...
    И кај нас еднаш збесна,ама само еднаш и стави 2 кеца... Смирена е,се труди барем, ама ете и таа е човек...Греота е навистина, ама тоа е,со мајмуни нема разбирање. |(
     
  2. la.chocolada

    la.chocolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    Сакам да ве прашам што мислење имате за Дељо по математика, неговото предавање, оценување и какво искуство имате со него доколку ви предавал? поздрав :)
     
  3. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.478
    Допаѓања:
    1.569

    Кхм, вака. За Дељо да си кажам конечно дојдов на ред 8)
    Професорот е многу добар професор, навистина знае (си ја знае струката како што викаат). И како сите професори што имаат маани така и он. Професорот објаснува, знае добро да објасни, но пре премногу брза во предавањето. Оценување, оценува добро, најдобро, коректно тоа што заслужуваш тоа добиваш. Попушта ако имаш се слаби и една двојка ти попушта става двојка за крај. На полагање премногу лесно е ( да се пофалам, не сум добра ученичка, сега гледам да се поправам) ти ги дава истите задачи што ги вежбате јас на полагање дури 4 добив, што е чудно, а не учев само од примерите што ги решававме на часовите научив (биејќи истите ни ги даде). Во глобала добар професор, немам ни една замерка кај него освен брзото предавање. Ако треба да учиш кај него и си добра ученичка лесно ќе поминеш, па и да си полоша и лесно е, дури и на полагање :lol:
     
  4. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.817
    Не ја знам женава, почитувам што се труди, но добар професор покрај знаењето МОРА да знае и како да се постави како авторитет (а при тоа не мислам да биде Баба Рога :) ) и да одржува дисциплина на часот. Сето знаење ви паѓа во вода доколку не можете да ги скротите учениците (кои за жал често се однесуваат како по казна да се таму).
     
  5. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Кај Мери по информатика лесно се препишува на тест?? :tmi:
     
  6. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    И те како се препишува кај Мери.
    Ама :!: ,јас и мојата среќа,нали. |(
    Имав тројка(една од малкуте во клас,може и единствена бев),другите имаа или петки или кецови.И петките не правеа тест,си отидоа од училната и останав јас со кецовите ама ок беше,седам во последна клупа и да не знам нешто ќе препишам.И кога она СЕДНУВА ДО МЕНЕ :o !!Ајде,добро цел клас препишуваше СЕ препишаа а јас пишував тоа што знаев,некои глупости таму кај што не знам,нешто на тепка ама :!: она ни имаше дадено 4 листа за учење а требало 6 така да некои прашања не ни имав од каде да ги учам,па ги оставив,пошто прв пат во живот ги слушнав :emo: Кога и кажавме дека ни ги нема дадено,женцката не признаваше,ама ок е,ќе и се врати ]:) |(
    Се препишува освен ако имаш среќа како мене па да седне до тебе ]:)
     
    На da-jas-sum-taa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Лелелеее какоооо суммм се изнервиралааа социологијаааа :devil: :devil: :devil: ...значи не можам и не можам да научам колку и да пробувам ;( лекциитее се толкууу глупи и филозофскиии едноставно не можам да опишам..тупев глава пола саат и на крај се изнервирав и фрлив книга,што да правам кога не иде :devil: за религија да учам бе :@ ...иначе професорка ми е Ирина-срце е
     
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    ^
    Многу ми фали Ирена. Ептен ја сакав:)
     
  9. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Попушта на крај? :)
     
  10. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    И тоа како !Само преку целава година биди си мирна на часови не прај галама .
    Мене многу ми попушти на крај :)
     
  11. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Ej мене ми фала Грнча! :rofl: - Грнчаров. XD

    Каков човек е тој еј,знам 1ва година,мај месец мислам беше,веќе жешко станува фала богу,сите сме изнаотвориле прозори,се мавтаме со тоа тетратките..

    И овој доаѓа и не гледа таков :^) и вика: Што е ова бе отворени прозорци?! Затварај бе одма таму сите до еден! И ние се гледаме сите едни со други,му викаме професоре жешко е..ќе се угушиме :D

    Овој:Абе какво гушење затварај таму,ќе се спржиме сите со отворени прозори о.о
    И 45 мин.ние со затворени прозори сме седеле,а надвор +30степени :rofl: :rofl:

    A,oн,посебна појава и прича беше на тој час,СО КОЖНА ЈАКНА СЕДЕШЕ типот О..о и вика не му било жешко :tmi:

    Каков нечовек значи хаха,после едвај воздух успеав да земав :lol:

    Juicy :hai: Незнаев дека тука си учела :$
     
    На karak и marama им се допаѓа ова.
  12. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    ^
    Уште учам 3та сум :)
     
  13. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Да де,грешно се изразив :D

    :hai:
     
  14. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Епа супер..зашо стварно има лекции кои никако не можам да ги научам :(
     
  15. da-jas-sum-taa

    da-jas-sum-taa Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    каква среќа.. ://
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Епа ај во среда држете ми среќа,правам тест кај Пиневска :doh: ...планирам да препишам нешто иако мислам дека кај неа тешко се препишува... :sweat:
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Ми фалат тројца професори
    1. Грнчарев
    2. Анета Стефановска
    3. Ирена Стрејќич

    Кај овие три професори по 7ч. на ден би седела.

    проф.Грнчарев незаменлив и уникатен, со нековите правила, пишување до бескрај...вадење обетки,џвакање мастики,бришење табла, клупи под конец,пристојно облекување,фрлање предмети и тако даље....(ако некогаш кога ви даде казна да пишувате пример: На часот по Вовед во право не се џвака мастика.И ви спомне рекорд од 999 пати знајте јас сум; ја пишував еднаш и го оборив рекордот-повеќе не ми текна,5 пати мислев пред да направам нешто кај него на час,лани го сретнав, баш го прашав ми рече дека сеуште сум рекордерот :D )

    Проф.Анета, класната :inlove: :inlove: :inlove:
    леле кога ќе речеше: Абе парче ќе ве направам,или ќеве биде или нема да ве биде.
    или како по обичај четврток цел клас во собранието Манго :lol: само 5 души на час
    и ете ја доаѓа класната, абе четврток ќе ко чкртнам
    Душичка, пример за класна, само кога ќе ми текне,како буквално копала со нозе и со раце од кал да не вади,и се борела со оценки и неоправдани,ама пак не сакаше а нија ја обожававме :*

    проф.Ирена - no comment
    прв час прва смена, кога ќе треснеше со дневникот и кога ќе се развикаше од желудник Hellllllllllllllllloooooooooooooo цело школо се будеше.
    Но она беше и професор и friend, колку пати после часови ќе сме седеле теми на 1001 страна, со приватен живот,совети муабети,искуства.....прекрасна
     
  18. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Да не знае некој како ќе бидат смените од понеделник?
     
  19. avrilfan987

    avrilfan987 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Средно економско

    Вака...оваа година сум 8 и планирам да се запишам економски...но се двоумам бидејќи некој од потарите ми кажуваа дека било подобро гимназија бидејќи можеш на секој фак да се запишиш....исто така некои ми викаат дека економско е многу подобро бидејќи е стручно. Ке ве замолам за помош :)
     
  20. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    Средно економско

    Тоа што ти кажале дека подобро е гимназија бидејќи можеш на било кој факултет да се запишеш е точно, но тоа не значи дека ако завршиш економско не можеш на кој факултет сакаш...Правниот смер е стручен да, но имаш можност за повеќе факултети, за разлика од економскиот. Е сега ако не сакаш да идеш на економски факултет според мене нема потреба толку да се замараш со стручни предмети, па подобра варијанта ти е гимназија, или евентуално правен смер...