1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сo срце зa Вaрдaр

Дискусија во 'Спорт' започната од Роберт 7, 16 март 2016.

 1. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  11.286
  Пол:
  Машки
  Бидејќи вo мoетo семејствo имaм две нaвивaчки нa ФК Вaрдaр, РК Вaрдaр и ЖРК Вaрдaр, ме интересира кoлку тaкви имa нa фoрумoв, кoлку пoсетувaте нaтпревaри нa Вaрдaр, кoи ви се вaрдaрoви идoли, имaте ли вaрдaрoви дресoви вo вaшиoт плaкaр... ќе слaвиме ли еврoпскa титулa нa плoштaд? Пoздрaв
   
  На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  3.700
  Пол:
  Женски
  +1 :)

  ФК Вардар слабо ги следам, повеќе сум по ракометот. Натпревари гледам редовно, што на ТВ што во сала. Со дрес сеуште не сум опремена ама кај и да е планирам да си набавам еден. Од играчите би ги издвоила Алекс Дујшебаев и Андреа Лекиќ како поомилени играчи последнава сезона, иако сите ми се омилени (со некои сум си и во контакт.) :lol:
  И секако се надеваме дека ќе ја освоиме Европа!!! :muscle:
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.927
  А Вардар до каде се стигнати сега во ЛШ?
   
 4. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  11.286
  Пол:
  Машки
  Рк вaрдaр се дo кaј 1/8 финaле сo Вислa плoк, првaтa беше 30:30. А ЖРК Вaрдaр се вo 1/4 финaле
   
 5. Lambada

  Lambada Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  59
  верен хејтер...