1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ТВ - Водители

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од vendiii, 5 декември 2011.

  1. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    мислам ја нема ако ја има ничо

    Телевиски водители ...

    Еден куп водители некои писмени некои полуписмени ...
    Од презентери на вести , емисии ко што треба до импровизирани студија што би требало да глумат со рок на траење неколку месеци.

    Имате омилени ? Или оние што вртите канал глас да не им слушнете очи да ни им видите ? :D
    Овие ми се моите
    Супер ми е Дебарлиева една од омилените ,


    Оваа Тањава ми шета по нерви ...


    И Роберт е закон ептен културен и смирен абе господин . Засакав утринска програма ради него :tmi:

    :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

  2. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    латассмешка над смешките,100 години напраил па смекер нешо ,мн ме нервира уфилман човек ццццц what the fuck is wrong with u :puke: :tmi:
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мојата детска љубов, кога бев 7мо одделение, тогаш беше новинар и презентер на вести од областа на економијата на тв Сител, сега е директор на оддел за корпоративни комуникации во One.

    Виктор Доневски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Еден и единствен Игор Џамбазов!
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Убедливо најдобар презентер на вести - Ана Здравковска.
    Мерак ми беше вести да гледам, жената е прекрасна.
    [​IMG]

    Како водителка ми се допаѓаат Лила.
    Не сум некоја обожавателка на истава, ама задачката си ја врши секогаш коректно и е беспрекорно суредена.

    Меѓу омилените ми е Катерина Тодевска на Телма.

    Ана Јовковска на пример сметам дека е самобендисана и ексцентрична, но е многу интересна за гледање и слушање и прави квалитетни емисии.
    [​IMG]

    Не почитувам квази-водителки ко Ведрана, Миа, Иванна и други тралалајки.
    Ниту речник, ниту дикција, ќе воделе емисија... |( кокошки.

    Убедливо најантипатични - Латас, Боки, Ивона Талевска.
     
    На enca.69 и rossonerka им се допаѓа ова.
  6. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Омилена ми е Тања презентерката на вести во Канал 5 телевизија. Секогаш средена, преубава ми е.

    [​IMG]

    Никако не можам да сфатам што и е филмот на Лила сиротава, се занесува мисли тинејџерка е

    [​IMG]

    Негде тука ми се Јована, Ивона Талевска, лиглине од Back Stage и од АБ канал |(

    [​IMG]

    [​IMG]


    А па не знам од кај излезе сега оваа Маја. Сите водителки, па ај и она ...леле мајко страшна е :tmi:

    [​IMG]


    Едит: Многу ми е симпатичен Димитар од Тротоар. Интересен е, забавен, баш ми е погоден за емсијава, за разлика од неговата колешка Ведрана што ни гласот не и го поднесувам |(
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Игор Џамбазов ми е незаменлив. Дали е пијан или трезен додека води не знам, ама е убедливо најдобар.
    Лила секогаш, ама секогаш внимава и како се изразува и како изгледа, секогаш е ведра, насмеана и културна :clap:
    Иванна на почеток си мислев дека ќе ја биде, ама колку почна да се пекмези и лигави, страшно нешто.
    Ненад ми се допаѓа што исто така е секогаш позитивен.
    Жарко Димитриевски од Еден на еден, штета што не го гледам, многу ми се допаѓаше како водител, знаеше како со луѓе, со гости.
    Најодвратна
    [​IMG]
    И сите нејзини колешки од ценетиот АБ канал :)
     
    На Anabelle.Amorette и Trendafilka им се допаѓа ова.
  8. Heidi

    Heidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    168
    Јас некако повеќе накај критиките ќе одам....
    Почнувајќи од водителките на аб канал, абе една реченица не знаат да кажат без грешка, не знаат да се искажат, граматички неправилни реченици...ако има некој адреса на некоја од нив да им испратам по некоја книга да прочитаат во животот. Елена Петковска од таму убедливо најлоша, нема ни малце напредок, а веќе одамна е на тв....ужас. Мелита добро води ама за нејзината антипатичност немам зборови, се обидува да прикаже некој совршен живот иако сите го знаеме нејзиниот очај.

    Од сител почнувајќи од Латас, Ивона, сите од бекстејџ, Тања бумбар... кој од кој по антипатичен.

    За Миленко Неделковски и Јанко јади бурек...мајко мила водители ли се тоа?

    За да бидеш водител треба барем малце харизма да поседуваш, а не кој стигнал на телевизија се појавил. Зрачат со простотилук поголемиот дел од нив.

    Дел од исклучоците, односно добри водители кај нас: Игор Џамбазов, Ана пулс, Ненад, Тања, Билјана Дебарлиева.
     
    На Dpokahontas му/ѝ се допаѓа ова.
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ве молам без слики посебно од Лила и Мелита, ми се лоши :tmi:

    Билјана Дебарлиева, Ана Здравковска и Тања ми се одлични презентерки. Убави ликови, негувани, пријатен глас, стас, секој човек греши но кај нив овие грешки се многу ретки.

    Од мажите ќе го спомнам Валентин Николовски
    [​IMG]
    Милозвучен и примамлив машки глас. Ептен ме бендисува како водител и презентер.

    ИИиии Горан Петревски
    [​IMG]
    Економијата не ми е јача страна и често ги менувам тие вести, ама не и на А1 кога водеше Горан. Абре се загледувам во тоа плаво око и фин мушки глас и ко да ме хипнотизира :D

    А најантипатични презентери Латас и Ивона. Леле таа Ивона тралалајка невидена. Отров е жената, досада невидена. Не можам да ја поднесам.

    Исто за пофалба ми е и Љубица Јаневска од поновиве генерации, фина е, има да учи ама ме бендисува
    [​IMG]

    И Един беше добар
    [​IMG]
    додуше искрено јас не гледам вести освен порано А1 и канал 5 па дури сеа откривам дека има нови квази презентерки поранешни мисици. :tmi:

    А оние од временски прогнози што "успеале" и сеа се во бекстејџ и други крати емисии за мене не се ни водителки.
    И да ИваННННННННННа е едно антипатично суштество!

    А Борислав, многу ми е педерастичен :$
    [​IMG]
     
    На Elennaa, Libera, EmGreen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Ќе почнам со еден поранешен метео-презентер Глигор.Многу ми е симпатичен,смирен,позитивен,да ти е мерак да гледаш Метео :)
    [​IMG]
    Тијана што води вести на Канал5.Одлична ми е,секогаш убава,средена,родена ми е за вести да води.
    [​IMG]
    Башка и комшика ми е :lol:
    Има уште една што ми е спиматична води вести на Сител,ептен симпатична девојка :)
    [​IMG]
    Од десно,до Ивона :)
    Викса,Димитар и Марко од Тротоар,Жарко Димитриевски сите овие ми се баш кул лица,и сакам кога ќе ги фатам на телевизоров. :)
    Почнувам со негативните личности од тв-екраниве.
    Прво место НАЈзаслужено си го добива зацементирано Берта. |(
    Превртувам очи секогаш кога ќе ја видам на Телма,со испрченото незгодно газе во шкљ поза,демек многу сум убава видете ме :clap: Одвратна.
    [​IMG]
    Симона Николовска и Иванна Хаџиевска нека си се фатат за раче и слободно нека се фрлат од кров на зграда :) Поголемо пекмезење-амин.
    Врв на Симона беше ретардираната реклама Лајк,лајк,клик - канал. :fubar:
    http://www.youtube.com/watch?v=D2Ho_VZykcE
    Водителката од Журнал,таа што на секое зборче прави мм,Јас сум мм Розич,и мм баш сум мм за резил мм... |( Крајно антипатична.

    Хм...па моментално не ми текнува на други,ама дека ми се спие,инаку прилично е долг овој вториов список..
     
    На Anabelle.Amorette, Elennaa, Libera и 2 други им се допаѓа ова.
  11. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    Игор -Закон е !


    исто добар е и Жарко Димитриовски :clap:
     

    Прикачени фајлови:

  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И мене ми е преубава. Секогаш средена и сериозна. Мевлем за очи.

    Исто и Огнен Јанески, исто во Сител вести водеше едно време.
     
  13. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Голем број од нив ми се многу антипатични и самобендисани.

    Да речеме Лила Филиповска не ја можам.Толку антипатично и умислено суштество со тој неподнослив глас а да не зборувам за тоа дека е како дрвена кукла.Мислам водиш забавна емисија биди интересна а не 5 тона шминка и само едни исти зборови повторува.
    [​IMG]

    Екипата на Бекстејџ - кој од кој полигав
    И во последно време ужасно ми гази по нерви и таа шмизлата од Тротоар.Поим немам како се вика но кога и да и ја видам фацата менам канал.

    Симпатични ми се Иванна и Ненад.И двајцата се позитивни,насмеани,знаат да направат шала,јас уживав кога ги гледав во Идол и Ексклузив.
    [​IMG]

    Латас ми е многу харизматичен човек и баш ми се допаѓа начинот на кои ги води вестите :) .
    [​IMG]

    Игор Џамбазов.Закон водител и шоумен.
    [​IMG]
     
  14. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Ели Танасковска
    Прекрасна е, талентирана за разлика од некои и многу елегантна.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Еден и единствен што неможам да го сварам е Драган Вучиќ. Секоја емисија што ја има водено е катастрофа, и веројатно заради него не ја гледаат лугето.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

  17. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Плус уште една во моите омилени водителки, Ирена Спировска. Многу ми се допаѓа што е скормна, паметна и е од ретките што не се лигави. Одлично изгледа и воопшто не е нападна.

    [​IMG]
     
    На sajonaramucaca и Hipica им се допаѓа ова.
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    [​IMG]
    родена ми е за вести
    [​IMG]
    незнам во кој филм е
    [​IMG]
    одма канал менувам....
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Игор Џамбазов е феноменален.
    Натали не ја можам...заедно со Лила Филиповска
    Да симпатични ми се Иванна и Ненад, но пак затоа водетелите од тротоар ми се out како и backstage некако многу нафурани ми изгледаат

    За водење вести,сите се добри :)
     
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    1.Игор Џамбазов или Џамбазот што би рекла јас.Незаменлив ми е човеков,феноменален е!
    [​IMG]

    Од вестите овие:
    Борислав,леле прво кога излезе на ТВ.Вестите секогаш ги чекав само за да го видам. :$ :$ :lol: :lol: Многу ми се допаѓа неговиот глас.А и симпатичен ми е.
    [​IMG]
    После:
    Валентин Николовски стабилен човек да ти е мерак да го гледаш и да го слушаш.
    [​IMG]

    А од девојките презентерки на вести оваа ми е доста мила :
    [​IMG] онака и за гледање и за слушање.
    После од утринската програма на Канал 5 ми се допаѓа Милена Антовска [​IMG] и Билјана Дебарлиева исто.



    А најантипатични ми се:Лила Филиповска,Миа Костов,Дамјан од Тротоар,Мелита,и тие нејзините од тој Summer Club не им ги знам имињата ама ми се многуу антипатични.