ТВ - Водители

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од vendiii, 5 декември 2011.

 1. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  мислам ја нема ако ја има ничо

  Телевиски водители ...

  Еден куп водители некои писмени некои полуписмени ...
  Од презентери на вести , емисии ко што треба до импровизирани студија што би требало да глумат со рок на траење неколку месеци.

  Имате омилени ? Или оние што вртите канал глас да не им слушнете очи да ни им видите ? :D
  Овие ми се моите
  Супер ми е Дебарлиева една од омилените ,


  Оваа Тањава ми шета по нерви ...


  И Роберт е закон ептен културен и смирен абе господин . Засакав утринска програма ради него :tmi:

  :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 2. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  латассмешка над смешките,100 години напраил па смекер нешо ,мн ме нервира уфилман човек ццццц what the fuck is wrong with u :puke: :tmi:
   
  На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Мојата детска љубов, кога бев 7мо одделение, тогаш беше новинар и презентер на вести од областа на економијата на тв Сител, сега е директор на оддел за корпоративни комуникации во One.

  Виктор Доневски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
  Еден и единствен Игор Џамбазов!
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Убедливо најдобар презентер на вести - Ана Здравковска.
  Мерак ми беше вести да гледам, жената е прекрасна.
  [​IMG]

  Како водителка ми се допаѓаат Лила.
  Не сум некоја обожавателка на истава, ама задачката си ја врши секогаш коректно и е беспрекорно суредена.

  Меѓу омилените ми е Катерина Тодевска на Телма.

  Ана Јовковска на пример сметам дека е самобендисана и ексцентрична, но е многу интересна за гледање и слушање и прави квалитетни емисии.
  [​IMG]

  Не почитувам квази-водителки ко Ведрана, Миа, Иванна и други тралалајки.
  Ниту речник, ниту дикција, ќе воделе емисија... |( кокошки.

  Убедливо најантипатични - Латас, Боки, Ивона Талевска.
   
  На enca.69 и rossonerka им се допаѓа ова.
 6. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  Омилена ми е Тања презентерката на вести во Канал 5 телевизија. Секогаш средена, преубава ми е.

  [​IMG]

  Никако не можам да сфатам што и е филмот на Лила сиротава, се занесува мисли тинејџерка е

  [​IMG]

  Негде тука ми се Јована, Ивона Талевска, лиглине од Back Stage и од АБ канал |(

  [​IMG]

  [​IMG]


  А па не знам од кај излезе сега оваа Маја. Сите водителки, па ај и она ...леле мајко страшна е :tmi:

  [​IMG]


  Едит: Многу ми е симпатичен Димитар од Тротоар. Интересен е, забавен, баш ми е погоден за емсијава, за разлика од неговата колешка Ведрана што ни гласот не и го поднесувам |(
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Игор Џамбазов ми е незаменлив. Дали е пијан или трезен додека води не знам, ама е убедливо најдобар.
  Лила секогаш, ама секогаш внимава и како се изразува и како изгледа, секогаш е ведра, насмеана и културна :clap:
  Иванна на почеток си мислев дека ќе ја биде, ама колку почна да се пекмези и лигави, страшно нешто.
  Ненад ми се допаѓа што исто така е секогаш позитивен.
  Жарко Димитриевски од Еден на еден, штета што не го гледам, многу ми се допаѓаше како водител, знаеше како со луѓе, со гости.
  Најодвратна
  [​IMG]
  И сите нејзини колешки од ценетиот АБ канал :)
   
  На Anabelle.Amorette и Trendafilka им се допаѓа ова.
 8. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  100
  Јас некако повеќе накај критиките ќе одам....
  Почнувајќи од водителките на аб канал, абе една реченица не знаат да кажат без грешка, не знаат да се искажат, граматички неправилни реченици...ако има некој адреса на некоја од нив да им испратам по некоја книга да прочитаат во животот. Елена Петковска од таму убедливо најлоша, нема ни малце напредок, а веќе одамна е на тв....ужас. Мелита добро води ама за нејзината антипатичност немам зборови, се обидува да прикаже некој совршен живот иако сите го знаеме нејзиниот очај.

  Од сител почнувајќи од Латас, Ивона, сите од бекстејџ, Тања бумбар... кој од кој по антипатичен.

  За Миленко Неделковски и Јанко јади бурек...мајко мила водители ли се тоа?

  За да бидеш водител треба барем малце харизма да поседуваш, а не кој стигнал на телевизија се појавил. Зрачат со простотилук поголемиот дел од нив.

  Дел од исклучоците, односно добри водители кај нас: Игор Џамбазов, Ана пулс, Ненад, Тања, Билјана Дебарлиева.
   
  На Dpokahontas му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Ве молам без слики посебно од Лила и Мелита, ми се лоши :tmi:

  Билјана Дебарлиева, Ана Здравковска и Тања ми се одлични презентерки. Убави ликови, негувани, пријатен глас, стас, секој човек греши но кај нив овие грешки се многу ретки.

  Од мажите ќе го спомнам Валентин Николовски
  [​IMG]
  Милозвучен и примамлив машки глас. Ептен ме бендисува како водител и презентер.

  ИИиии Горан Петревски
  [​IMG]
  Економијата не ми е јача страна и често ги менувам тие вести, ама не и на А1 кога водеше Горан. Абре се загледувам во тоа плаво око и фин мушки глас и ко да ме хипнотизира :D

  А најантипатични презентери Латас и Ивона. Леле таа Ивона тралалајка невидена. Отров е жената, досада невидена. Не можам да ја поднесам.

  Исто за пофалба ми е и Љубица Јаневска од поновиве генерации, фина е, има да учи ама ме бендисува
  [​IMG]

  И Един беше добар
  [​IMG]
  додуше искрено јас не гледам вести освен порано А1 и канал 5 па дури сеа откривам дека има нови квази презентерки поранешни мисици. :tmi:

  А оние од временски прогнози што "успеале" и сеа се во бекстејџ и други крати емисии за мене не се ни водителки.
  И да ИваННННННННННа е едно антипатично суштество!

  А Борислав, многу ми е педерастичен :$
  [​IMG]
   
  На Elennaa, Libera, EmGreen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Ќе почнам со еден поранешен метео-презентер Глигор.Многу ми е симпатичен,смирен,позитивен,да ти е мерак да гледаш Метео :)
  [​IMG]
  Тијана што води вести на Канал5.Одлична ми е,секогаш убава,средена,родена ми е за вести да води.
  [​IMG]
  Башка и комшика ми е :lol:
  Има уште една што ми е спиматична води вести на Сител,ептен симпатична девојка :)
  [​IMG]
  Од десно,до Ивона :)
  Викса,Димитар и Марко од Тротоар,Жарко Димитриевски сите овие ми се баш кул лица,и сакам кога ќе ги фатам на телевизоров. :)
  Почнувам со негативните личности од тв-екраниве.
  Прво место НАЈзаслужено си го добива зацементирано Берта. |(
  Превртувам очи секогаш кога ќе ја видам на Телма,со испрченото незгодно газе во шкљ поза,демек многу сум убава видете ме :clap: Одвратна.
  [​IMG]
  Симона Николовска и Иванна Хаџиевска нека си се фатат за раче и слободно нека се фрлат од кров на зграда :) Поголемо пекмезење-амин.
  Врв на Симона беше ретардираната реклама Лајк,лајк,клик - канал. :fubar:
  http://www.youtube.com/watch?v=D2Ho_VZykcE
  Водителката од Журнал,таа што на секое зборче прави мм,Јас сум мм Розич,и мм баш сум мм за резил мм... |( Крајно антипатична.

  Хм...па моментално не ми текнува на други,ама дека ми се спие,инаку прилично е долг овој вториов список..
   
  На Anabelle.Amorette, Elennaa, Libera и 2 други им се допаѓа ова.
 11. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Игор -Закон е !


  исто добар е и Жарко Димитриовски :clap:
   

  Прикачени фајлови:

 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  И мене ми е преубава. Секогаш средена и сериозна. Мевлем за очи.

  Исто и Огнен Јанески, исто во Сител вести водеше едно време.
   
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Голем број од нив ми се многу антипатични и самобендисани.

  Да речеме Лила Филиповска не ја можам.Толку антипатично и умислено суштество со тој неподнослив глас а да не зборувам за тоа дека е како дрвена кукла.Мислам водиш забавна емисија биди интересна а не 5 тона шминка и само едни исти зборови повторува.
  [​IMG]

  Екипата на Бекстејџ - кој од кој полигав
  И во последно време ужасно ми гази по нерви и таа шмизлата од Тротоар.Поим немам како се вика но кога и да и ја видам фацата менам канал.

  Симпатични ми се Иванна и Ненад.И двајцата се позитивни,насмеани,знаат да направат шала,јас уживав кога ги гледав во Идол и Ексклузив.
  [​IMG]

  Латас ми е многу харизматичен човек и баш ми се допаѓа начинот на кои ги води вестите :) .
  [​IMG]

  Игор Џамбазов.Закон водител и шоумен.
  [​IMG]
   
 14. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Ели Танасковска
  Прекрасна е, талентирана за разлика од некои и многу елегантна.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Еден и единствен што неможам да го сварам е Драган Вучиќ. Секоја емисија што ја има водено е катастрофа, и веројатно заради него не ја гледаат лугето.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 17. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  Плус уште една во моите омилени водителки, Ирена Спировска. Многу ми се допаѓа што е скормна, паметна и е од ретките што не се лигави. Одлично изгледа и воопшто не е нападна.

  [​IMG]
   
  На sajonaramucaca и Hipica им се допаѓа ова.
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  [​IMG]
  родена ми е за вести
  [​IMG]
  незнам во кој филм е
  [​IMG]
  одма канал менувам....
   
  На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  Игор Џамбазов е феноменален.
  Натали не ја можам...заедно со Лила Филиповска
  Да симпатични ми се Иванна и Ненад, но пак затоа водетелите од тротоар ми се out како и backstage некако многу нафурани ми изгледаат

  За водење вести,сите се добри :)
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  4.829
  Пол:
  Женски
  1.Игор Џамбазов или Џамбазот што би рекла јас.Незаменлив ми е човеков,феноменален е!
  [​IMG]

  Од вестите овие:
  Борислав,леле прво кога излезе на ТВ.Вестите секогаш ги чекав само за да го видам. :$ :$ :lol: :lol: Многу ми се допаѓа неговиот глас.А и симпатичен ми е.
  [​IMG]
  После:
  Валентин Николовски стабилен човек да ти е мерак да го гледаш и да го слушаш.
  [​IMG]

  А од девојките презентерки на вести оваа ми е доста мила :
  [​IMG] онака и за гледање и за слушање.
  После од утринската програма на Канал 5 ми се допаѓа Милена Антовска [​IMG] и Билјана Дебарлиева исто.  А најантипатични ми се:Лила Филиповска,Миа Костов,Дамјан од Тротоар,Мелита,и тие нејзините од тој Summer Club не им ги знам имињата ама ми се многуу антипатични.