1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ТВ Канал 5

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Snow-Queen, 20 јуни 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Сакав да поставам прашање...а неможев да најдам тема за Канал 5 (гледам за Сител има)
  Што беше финтана со највата како вонредни вести: Паднал авион....и на крај титлувано КРАЈ наскоро??????????????????
  Прво нозе ми се пресекоа....додека сватив дека не е вистина веќе ладно ме обли. :swear:
  Втото не сватив за што точно се работи.... :?:
   
 2. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  незнам со кој памет ја пуштија оваа изјава на канал 5, дигнаа паника без око да им трепне, а всушност само си рекламирале нова серија, со голема доза на црн хумор :@ :puke:

  http://www.sky.mk/makedonija/24791-%D0% ... D0%B0.html
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Јас мислам дека ова е најава на серијата Lost - Изгубени, што се имитуваше на А1. Па затоа така најавуват. Ама во секој случај опасна најава :o
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Лелее..Сноу-Квин и мене ме интересира.. :^)
  На сред серија(Величествениот) ја прекинаа таа оденаш без претходна најава и кажуваат некои глупости.А плус најавата на канал 5 беше веднаш после сцената кога Хурем се онесвести,и си помислив глупости... :^) Ме извадија од памет..ауу ама морничава реклама. :fubar:
  Значи овие на телевизијава не се нормални. :swear:
  Леле..Луѓето можеле срцев напад да добијат.. :tmi:
  Ова им е најголемата грешка на сите времиња !
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  ^Навистина катастрофа....замислите како им е на луѓето кои денеска испратиле роднини,деца,мажи жени на аеродром....стигаат дома и го гледаат ова :x
  Божееее КАТАСТРОФА
   
 6. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Неможам да сватам што им е филмов..Изгледа сакаат популарност,гледаност луѓето.. :D
  Ама човек со здрав памет вакво нешто не прави.
  Колку и да сакаш популарност,вака не се постапува.
  И сега,вечер,сите луѓе на вестите на канал5.
  Можеби тоа им е целта.. :^)
  Инаку..која е серијата која ја рекламираат ?
  И пак ќе кажам.Ова е најглупавата најава на светов.Треба во Гинисовата книга да се запише. :lol:
  Шала на страна,ама навистина е морбидно !
   
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Наместо да си привлечат гледачи на овај начин ќе имаат уште помала гледаност, мајка ми и баба ми колку се вознемирија... можам да замислам како им било на луѓето што си ги испратиле роднините на аеродром :fubar: :fubar: со цел памет се прави бе ваква реклама ?!
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Аман бре колкава паника кренавте од една реклама :)
  Толку ли не сфативте дека за реклама се работи :?:
  However...Ја не гледав тв во тој момент дознав од фб, оти све живо и диво само за тоа зборува, |( и кој гледал и кој не, важно и они да споделат, дека се у тек со настани.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски


  Значи ја прекинаа серијата за таква глупост и не викај дека не беше глупаво... зошто има луѓе што стварно полетале денес и замисли ти сега да имаше некој близок што замина :!:
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  ^Ognenija зарем ти од прва свати?
  немој молим те....јас се стресов, а тек како им е на оние што денес некого испраќале на аеродром,јака им душа на луѓето
   
  На Sara123 и pupi.girl им се допаѓа ова.
 11. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Е добро де, разбирам за тие што стварно имаат некој кој полетал ама цела македонија ли канал5 гледаше, сите ли имаа некој близок што полетал токму денес у толку часот. |(
   
 12. duduk

  duduk Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
  Колку се потресувате за обична реклама и на почеток да не сте сфатиле, после 5 секунди би ви било јасно за што се работи, чему фрка |(
   
 13. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Е така де, и ја тоа се чудев и после 5 сек некој да не сфати, чудно ми е
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Објаснато е се значи прочитај си, Канал 5 само си губат на овај начин гледачи...
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  ^...немам коментар

  Ognenija, и да немаш некој што полетал....пак е језиво да чуеш таква вест,жално трагично
   
 16. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Видов, прочитав, сфатив. ;)
  Нивни начин и нивна одлука си е како ќе ја рекламираат серијата, што толку кревате фрка кога на крајот секој може да сфати дека се работи за реклама.
   
  На duduk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Јас повеќе се зачудив од нивната постапка.
  На сред серија..тапп..маваат со глупи вести |(
  Жално е за луѓето кои имаат роднина/познаник во авион денеска.
  Жално е што телевизииве вака постапуваат.Се за популарност.
  Ама добро па,можеби ние не сме толку паметни и не сме сватиле одма.
  Ама па прво нешто што ќе си помислиш е дека не е лага,штом на тв даваат и тоа водителкава..
  Колку и да знаш за што се работи..сепак е чудно..има некој сомнеж.Не е баш дека луѓето останале рамнодушни.Колку и да знаеме дека се разботи за најава за нова серија..првата реакција е таа..
  Мое мислење. :)
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Да. Убаво кажа, првата реакција, океј.
  Ама и после еден саат да се вакви :o :o :o
  Come on. |(
   
 19. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Сите сфативме дека се работи за реклама, пишуваше промо најдолу и тоа со големи букви, АМА :!: , не сите сфаќаат таков вид на хумор.
  Срамота е, што се нема да направат за популарност на телевизијата. Патетични се. :worried: :x
  Од толку негативна енергија што шират со вестите, а само за негативни работи зборуваат, не им требаше уште ова - негативност до крај, само за тоа да се знаело кај нас ...
   
 20. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Значи поглупо нешто неможеа да смислат ГЛУПОСТИ. Ваква реклама за серија досега немам видено а мислам дека повеќе нема ни да видам. А и нема врска дали имаш некој кој полетал или не самата вест дека авион се срушил веднаш по полетувањето е доста морбидна и језива вест, а и Татјана паднала на толку ниско ниво, НЕВЕРОЈАТНО.