1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ТВ Канал 5

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Snow-Queen, 20 јуни 2012.

  1. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Се сеќавате како Канал 5, во време кога целата нација се радуваше за успесите на нашите кошаркари бомбастично најави - СКАНДАЛ ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА.... за да на крај излезе дека објавуваат вест стара 2 дена и тоа вест која воопшто не беше скандал во кој беа инволвирани нашите кошаркари.
    Е одкако се крена прашина, Канал 5 само ноншалантно и во своја одбрана изјавија - ги контактиравме нашите кошаркари и тие воопшто не ни се лути :tmi:

    Срамота. :@

    Сега пак ова ... глупости.
    Јасно ни беше на повеќето на крајот на нивната ЕКСКЛУЗИВА дека повторно се глупираат, но кога почна Тања да чита, се стаписав.
    Заслужуваат да бидат казнети.
    Колку ли само луѓе има кои кој од незнаење, кој од одземено внимание, страв, паника не дочекаа да го слушнат она КРАЈ.
    А богами, еве баба ми баш и нема поим што е тоа промо.
    Пу, јазк Канал 5.
     
  2. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.211
    Пол:
    Женски
    Девојки знае ли некој тел. број од Канал 5? :) :)
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Веб уредник
    editor@kanal5.com.mk
    Маркетинг
    marketing@kanal5.com.mk

    Информативна редакција
    desk@kanal5.com.mk
    info@kanal5.com.mk
    тел. +389 (0)2/ 3091-551 локали 132 и 133
    факс +389 (0)2/3091-560

    Сметководство
    факс +389 (0)2/3091-556
    Централа
    тел. +389 (0)2/3091-551
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Ќе изгубат профит сега без рекламите
     
  5. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Aбе сто пати имаше реклами за произвводи, какви три дена? какви глупости, само фама за да се крене :doh:
     
  6. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Зошто нема на турско кафе со.. ?
     
  7. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    лелелел на мене нозете ми се пресокоа оти брачетка ми требаше да полета а авионот каснеше и само што се јави дека се качувала после 5-10 минути на канал 5 слушам вести уфффф :@ :@ :@ :@ :@ ѕвонам недостапна е и после кога дознав дека си рекламираата серија мислам камен од срцето ми падна.....
     
  8. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    4.782
    Пол:
    Женски
    https://www.facebook.com/519908374738939/posts/2217326538330439?sfns=mo

    Не знам колку е адекватен линков за тука, но не можев да најдам посоодветна тема, па ајде дека е објавена веста од оваа телевизија одлучив тука да напишам мислење.
    Што мислите првенствено околу самиот наслов, а и за коментарите од страна на следбениците на kamaj.net?

    Ние балканциве дефинитивно не ги оставаме луѓево на мира. Сè нè интересира, ништо не ни е нормално, судиме за што ќе стигнеме... во глобала - правиме сè, освен тоа да си го живееме сопствениот живот и да си гледаме за нашите проблеми.
    Искрено, се фрапирав од самата најава на оваа вест од страна на телевизијата. Не знам дали планот им беше да бидат интересни и духовити или пак се крајно неписмени. Жена секогаш ќе биде мајка на своето дете, без разлика дали таа одлучила тоа дете да го одгледува со партнер или партнерка. Дете на две жени има две мајки исто како што дете на двајца мажи има двајца татковци. Доколку јас се прашувам подобро е со двајца татковци или две мајки, отколку без нив.
    За коментарите под сликата - ние сме еден изопачен народ, створен за оговарање и за судење сè и сешто. Јас оваа злоба во народов никогаш нема да ја разберам. Што има на некоја random личност да и' смета со кого премиерката на Србија имала дете или некоја друга Ана дали била лезбејка? Па уште и да пишува свое мислење и да се расправа во коментари и да навредува. Дали веќе еднаш ќе почнат луѓево да си ги гледаат своите маки и да не фаќаат сеир на сè што ќе најдат? 21 век, а ние како во пештерско време да живееме.

    Со вакви размислувања и ставови ние не можеме ни во Античко време да опстоиме, не па во Европска Унија.