1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ТВ Сител

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Offspring, 26 јули 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Како прво да кажам дека ако пречи темава или админите одлучат да не постои слободно нека ја заклучат.

  Поентата ми е конкретно за српските малограѓанштини што Тв Сител ги презентира кај нас. Искрено мене ми се лоши и се ужаснувам кога ќе ги видам оние од типот на "Мењам жену". Сега гледам повторно почнаа онаа серија Сељаци да ја емитуваат. :puke: Искрено, се ми е колку-толку сварливо ама неможам да ги поднесам оние југословенски филмови во кои главна личност е Лепа Брена. Ужас. :puke:

  Што мислите вие?
   
  На paulina2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  За ова се согласувам. Во последно време најубаво нешто на Сител беше Призн Брејк (ах тој Мајки :D) А тие филмови не ми се сварливи ужас, па сите серии (ај нив секаде ги има), мењам жену -фрлам понекогаш окце само колку да видам какви се на будали има, па бројки и букви леле ќе се расплачам од тој глупав квиз, топ-шоп и дормео само нив ги вртат на секои 20 минути, Бекстејџ ;( , Жаре-маре ...........
  Им признавам само Македонски Народни Приказни,Бумбарот(смешни ми се кога се препукуваат) и Нинџа. Ништо друго
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мене не ми е јасно која цел конкретно ја има Мењам Жену ? Тоа е тешко исмејување врз жените. Да сум маж и да си ја пратам жената кај друг една недела за пари!!! Па тоа ти е исто како проституција. И нашиве паметни тоа го емитуваат. На пинк или рандом српска телевизија да не емитуваат нешто наше?! Ние сиот шунд од таму го прибравме и го сервираме. Воајеризам страшен е тоа. Ужас!
   
  На 2505 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.907
  Допаѓања:
  32.490
  Пол:
  Женски
  Не гледам Сител. Не ни гледам телевизија.
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Тоа со менување жена е превземено од американците (што е нормално за србите да превземаат) само што американското е многу поинересно. Инаку не памтам од кога не сум гледала сител. А што да гледам?
   
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Сител ми се чини стана српска програма |( Само некој српски филм има кога и да пуштам на сител.Пак тоа мењам жену ми е апла сељачко.Мислам луѓе дајте ви се молам кажете ми дали некој културен,фин човек сте виделе во емисијава или се некој сељаци од некој места богу иза леѓа си ги менуваат жениве?
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  И мене ми е многу проста таа емисија „Мењам жену“. Тоа ти е типичен пример до каде се може да одите човек заради пари. Инаку не гледам многу телевизија и не можам да коментирам на која што се емитува. Знам дека на сител е „Бел бумбар“ која ми е интересна емисија :)
   
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.228
  Допаѓања:
  5.651
  Пол:
  Женски
  Мењам жену се сељаци од село кои ги третираат жените како некоја простачка,само за да земат пари. Баш секогаш коа ќе фатам гледам дека се некои кокошки ранат, свињи ранат, чистат штала...
  На сител гледам само Бандини, и се нервирам бидејќи повеќе време даваат реклами, него серијата :!:
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Таа емисија Мењам жену е нешто најидиотско на планетава. :fubar: Зборевме со мајка ми, викам би се пријавила :D и кога ми упати еден поглед, мислам ќе ме убиеше! Си го покажуваш домот, семејството, целата интима изложена пред јавноста, која болест. :^)
  Тв Сител има многу лоша програма. Тоа го мислам уште од Вашите 5 минути. Многу слабо даваат асални серии, многу кич, премногу српски филмови и емисии, а и тие малку што ги има - пак имаат некоја блага жичка која ми оди на нерви!
  Баба ми и дедо ми гледаат Бумбар, ајде да не го навредувам него, вестите им се ужасни, Латас - посебна приказна, Бекстејџ - бетер. Кој те шиша и Жаре - оф мори мајко, а да не почнувам за Ивона Талевска - антипатична, одвратна, никаква. :puke: Со еден збор - лоша тв.
   
  На Charlottee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Тапа е Сител. И со овие последниве серии ептен го затупија. Не знам од кога не сум гледала нешто на Сител.
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Единствено нешто што гледам на сител е Бандини. И поради тие српски бљувотини ми го доцнат филмот. Или додека вртат реклами што има следните денови :puke: Барем еднаш во неделата мора да има филм од оние југословенските. И ептен ја претеруваат со филмовите со Џеки Чен и Брус Ли. Побогу, 21 век сме, уште какви ти не филмови излегоа они уште ја тупат со тие од пред 100 века. Едно време уште во екот на шпанските серии ја отупеа со крадење серии од ТВ Пинк. Незнам дали имавте забележано ама која серија и да ја даваат на Пинк по некое време почнува и на Сител.
  Ужас, целата програма им е ужасна. Се е превземено од српските телевизии најчесто од Пинк.
   
 12. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Потполно се согласувам :y:
  Инкау тоа за сериите,сеуште ги даваат тие што се на пинк |(
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Незнам дали ги даваат, затоа што ние во Велес не ја фаќаме Пинк за другите градови незнам.
   
 14. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Да да даваат сеуште од тоа српските, иначе да кажам дека не гледам многу ТВ само Бандини (кога ќе начекам) и тоа па баш на Сител се погоди :)
  Тапа ми е многу како телевизија ама тоа е повеќе преферирам да гледам discovery travel and living , fox, fox life ;)
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  :D Исто!

  Не можам да сфатам која им е поентата со прикажување филмови од Југославија.... можеби газдата им е ептен останат во тоа време :lol:
  Шо да додадам друго... тапа се!
   
 16. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  2.734
  Со овие Мењам жену пак и тие комунистичките филмови од Југославија и овие со Брус Ли се веќе доооооосадни ептен :yawn: |-) Само ми се допадна Жикина династија што ја даваа :rofl:
  И најмногу ме нервира тоа што кога ќе почнат една серија никако до крај да ја дадат ....... чист пример е Бегство од затвор а пак едната серија што почнав секоја епизода да ја гледам беше Три Хил и почнаа па негде до 20 епизода ја прекинаа, па пак почнаа одново ја прекинаа нормалноооооо :fubar: и на Сител 3 мислам ја фатив пак некоја епизода и помина 2 сезона пак и таму не ја даваа ............ мислам алоооооооооооооооооооооо бре што тв оваа вашата???? Ако даваш нешто давај до крај не се зезај со народот :@
  А јас пак умирав да го гледам Чад Мајкл Мареј :l: :inlove:
   
 17. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Во секој случај сител е многу пропадната инвестиција, можеби беше 2 ра ТВ во МКД, но сеа дефинтивно е последна, изгубија многу добри фаци-водители како Марија, и ги ставија оние кој немат блага веза од живот. Во Секој случај :lol: , кога нема што да се гледа на другиве ќе ја поминеш Сител :lol: :lol:
   
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  И термините не им се во ред. Пример пишува дека ќе почне во 21:15 а почнува половина час потоа! За никаде, се им е испомешано...
   
 19. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Од Сител гледам само Бекстејџ,Бандини и мајка ми вести.Гледав Жаре зоште ми беше смешен и ме расположуваше ама заврши.А и да бројки и букви квизот ми се свиѓа за тепање време зошто во тоа време нема ништо на телевизииве. :)
  А иначе оние филмови од на Дедо Ное векот,турските серии и слични глупости им се тежок промашај |(
   
 20. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Одамна не сум гледала нешто на Сител, а нема ни да гледам. Сељачка телевизија, со уште посељачки програми и новинари. |(