1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ТВ Сител

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Offspring, 26 јули 2010.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Некои постови овде не ми се јасни. Велите дека Сител не ви се допаѓа ама ги следите сите турски и индиски серии на неа.
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Па затоа што гледаме сме ја отвориле темава и коментираме. :) Сигурно нема да пишувам за некоја програма што воопшто не ја гледам. Тоа значи немам поима за неа и каков распоред имаат и немам што да кажам. Овде има што да се каже.
     
  3. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Мене сител како телевизија не ми се допаѓа. Некако сите ми се уфилмани и дигнати. Не се пријатни за гледање, а и програмата не им е баш добра.
     
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Според мене неверојатно досадна телевизија.
    Емисиите се крш. Водејќи се од тоа кои се се водители.
    Ќе речеш Жаре, правиш со прстињата ножички и јасно е за каква телевизија станува збор.
    Од Бекстејџ до Велики брат, мене ми е тотална утка.

    Во последно време најмногу ми шеткаат по нерви филмовите од време на баба ми.
    Ја сфативме поентата откако ги емитуваа еднаш, не мора 10 пати.
     
  5. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    Моментално гледам КОЈ ТЕ ШИША гостин е Боки..КОј му е филмот ни самиот не знае се прави србин.. уппссс грешка СРБИНКА :lol: Колкави силикони си ставил во таа уста :tmi:
     
  6. The.Rainbow

    The.Rainbow Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    32
    Сител како телевизија и не ми се допаѓа многу. Пред се не дека неможам да го смислам оној Латас,али неможам да разберам како он заедно со колешката негова од вестите можат да се однесуваат толку несериозно.Посебно он. Зашто како што сум забележала Латас не чита од идиот па така си прави разни приказни и глупости ко да води забавна емисија или некое ток-шоу а не вести.И неговата колешка која не и го памтам името си се смее на сред зборување.Не дека сето тоа нешто ми пречи,али сепак не е воопшто професионално нивното однесување.Дека е и премногу иполитизирана,на некој начин сите се. А и сериите што неможат на прсти да се избројат..........без зборови :| :| :|
     
    На Masnoli01, EllenMonroe и Hova им се допаѓа ова.
  7. Lady01

    Lady01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    8
    Не ми се допаѓа оваа телевизија поради претходно споменатата Непрофесионалност од вработените и несериозноста исто така...ретко ја гледам оваа тв :^)
     
  8. DressedToKill

    DressedToKill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    43
    Катастрофа се последниве неколку години
    порано имаше добри серии сега само индиски и турски и по сто пати репризи даваат
    Ништо не гледам на сител само вести понекогаш гледам да се насмеам, да видам дека не е се така лошо во државава наша, се цути, се е розево, волшебно, фантастично
    Порано гледав луди 70ти ко играја и то....
     
  9. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Не ми се допаѓа тоа што се како српска програма. Од бекстејџ се што информираат за Цеца и дружина, Све за љубав,Мењам жену до оние српски партизански филмови од кои косава ми се крева кога ќе ги видам [​IMG] (нешто вака :lol: ) се им е такво српско, немаат нешто квалитетно,ниту филмови даваат само некои од порано. А сериите да не зборам Малечката невеста,турскине не не премногу ми е тоа. :tmi:
     
  10. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Искомплексирана телевизија(читај уредништво),со програма 0,која најверојатно едвај чекаше да ја затворат а1 па да дојдат нејзините 5 минути |( Дневникот го преместија во 19 часот :D слушам ќе ја давале Кога лисјата паѓаат...фотокопија бе. :P
    Инаку што да коментирам,побогу, не гледам вести во кои се ни е розово во политиката,Бандини,црно-бели бумбари,а уште помалку бекстејџ или мењам жену...значи-Мењам канал.
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Телевизијава ми е рамна на Шутел и БТР :puke:
    Кога ќе ги видам глумцине од клон, Принцези, Невести и не знам кој уште ми е јасно дека само проста маса може да откупи такво нешто и да го емитува.Жими Браќа и сестри што почнаа да ја даваат, ама нормално нели, во никаков термин.
    Не знам ни како не им е срам и незгодно сега да се силат, кога им ја нема конкуренцијата, каде беа тогаш да даваат вести во 7 или знаеја дека никој нема да ги гледа.Од водители, до програма и емисии се ми е просто и за никаде во телевизијава и жалосно е што сега, претпоставувам, на прво место по гледаност :|
     
    На crazyinlove19 и Offspring им се допаѓа ова.
  12. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    само што видов дека на Сител наскоро ќе игра Кога лисјата паѓаат :)
     
  13. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    ^ Јас видов пред некои 10 минути, арно им текнало :)
     
  14. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Простачка телевизија
     
  15. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    А сега реално :!:

    Немаат понуда генерално сите за да ме привлечат ама еве што највеќе ми смета ... |(

    Нема цртани филмови

    Нема добра филмска понуда , ја отекоа со оне српскине од 1960 |( :tmi:

    Нема документарни филмови тоа е сведено на 0

    Има преееемногу ефтини сериии , Индиски , турски , бразилски , шпански што е многу , многу е ! :puke:
    Уствари кога ќе подразмислам од дентот т.е нивната програма 70 % се серии и 30 вести :^) :!:

    Нема спорт Никаков ... Не ја земаа ни Премиер Лига јас заради ова ме држеа како гледач .

    И тоа некои емисии демек се , се земани од Србија , Хрватска , Бугарија :Down: дот лајк ит
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Абе добра си е телевизијата, само што ептен го отупуваат со турски и бандиниски серии. Гледам чат-пат по нешто.. Не сакам да мешам политика, ама само А1 даваше и цртани, и тинејџерски серии. И по некоја англиска комедија. Помалите деца, па и како мене ( :tmi: ) немаат програма за да гледаат цртани, на бумеранг овие, се се некои глупави, да не речам страшни. Сега помалите деца, гледаат Полат, нешто мафијаши. Наместо Том и Џери, ама тоа е. Да се фокусирам на Сител, сега мислам дека гледам само Клон, и многу ретко Мењам Жену.
     
  17. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Е коса ми се крева кога ќе ги слушнам Латас и Ивона Талевска и нивното смеење на среде вести. Многу ми антипатични бре луѓе |(
    А сега сител се најсреќни, немаат конкуренција, ќе го залажуваат народот со бумбари, пајаци и други инсекти. Ги мразам оти го отпавеа народот со индиски и турски серии и нивната сихронизација. :@
    А тоа што се како македонски пинк не го ни коментирам,нивните емисии од типот Све за љубав, Мењам жену и компанија можат слободно да ги вратат од кај што дошле.
    И на крај сител нема со што моето внимание би го задржале кај нив.
     
    На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
  18. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Најмногу ми сметаат индиските серии и филмовите од пред нашата ера. (мислам дека веќе не ги даваат, фала богу)

    Моментално гледам Браќа и сестри само ама терминот е... заникаде, се надевам за брзо време ќе го сменат.
    Ах, да, сега и Лисјата ќе ги даваат, па и тоа ќе гледам. (ако им текне да го земат и Долина на волците, и тоа ќе гледам :lol: )

    Вести не гледам, нема да коментирам. Српските емисии исто не ги гледам, ама безвезе е што сите, баш сите шпански сапуници и емисии ги земаа од Пинк.
    Турските ги даваат и на другите телевизии, веќе ми се ОК.
    Понекогаш даваат интересни филмови, ама понекогаш.
     
  19. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Оваа теевизија ми е без никаков концепт...само турски и индиски серии...нити цртан да видиш,нити некоја интересна емисија,ама нема баш ништо...затоа никогаш не ја гледам
     
  20. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Онака е! ни предобра ни прелоша..го тупат со индискиве срања,синхронизирани турски бајки,и мексички тралалајки! фала богу им текна да ја земат Браќа и сестри,каква е-таква е бар америчка е! да се подобрат во давањето филмови,некоја емисија добра треба да се направи..има многу работи што треба да се подобрат!