1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ТВ лица за сезона 2009/10

Дискусија во 'Канта' започната од Barbica, 22 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Кои беа најинтересните тв лица за минатата сезона?
  Кои беа најдобри, кои беа најлоши?
  Напишете за кого гласате од номинираните во категориите  ТВ водител
  Сашо Мацановски - Трендо (А1)
  Јанко Илковски (Наша тв)
  Тони Михајловски (А1)
  Игор Џамбазов (А1)

  ТВ водителка
  Ана Јовковска (Алфа)
  Марија Саздова (Канал 5)
  Живкица Ѓурчиновска (Алфа)
  Миа Костова (Сител)


  Најнеомилено тв лице
  Боки 13
  Драган Вучиќ
  Зоки - Фаци
  Жаре Берберот

  ТВ фаца на минатава сезона
  Радашин (Големиот Брат)
  Игор Џамбазов
  Марко (Тротоар)
  баба Ратка (реклама за БУМ тв)

  ТВ скандалот беше
  Хелена Роза во Ја имам таленат со стриптиз и лезбејски бакнеж
  Жаре Берберот се степа на сред емисија
  Разводот на Благица Павловска по сите медиуми
  Контраверзни Македонки (Вики и Кики) во Големиот Брат
   
 2. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  ТВ водител: Игор Џамбазов
  ТВ водителка: Ана Јовковска
  Најомилено ТВ лице: Жаре бербер
  ТВ фаца: искрено мислам дека баба Ратка :)
  ТВ скандалот беше: Жаре Берберот се степа на сред емисија
  Како најлоши можам да ги набројам Зоки - Фаци и скандалот за разводот на Благица Павловска по сите медиуми
   
 3. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  ТВ водител: Трендо
  ТВ водителка: Ана Јовковска
  Најнеомилено лице: Жаре берберот
  Тв фаца: Марко
  ТВ скандал: ВИки и КИки... :D :D :D
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ТВ водител
  Тони Михајловски (А1)
  Најнеомилено тв лице
  Жаре Берберот
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Па од водителите сите освен Јанко
  Водителки-Ана Јовковска
  Најнеомилено лице -Зоки
  ТВ фаца -баба Ратка
  Скандал-сите горенаведени
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  ТВ водител - Тони Михајловски (А1)
  ТВ водителка - Ана Јовковска ( Алфа )
  Најнеомилено тв лице - Драган Вучиќ
  ТВ фаца на минатава сезона - баба Ратка ( реклама за Бум тв )
  ТВ скандалот беше - Сите наведени ..
   
 7. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  ТВ Водител
  Сите :)
  ТВ Водителка
  Марија Саздова (мнгоу е мила женава )
  Најнеомилено лице
  Драган Вучич
  ТВ фаца минатава година
  Марко (Тротоар)
  ТВ скандалот беше
  Хелена Роза во Ја имам таленат со стриптиз и лезбејски бакнеж

  :)
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  6.961
  Пол:
  Женски
  ТВ водител
  Тони Михајловски (А1)
  Игор Џамбазов (А1)

  ТВ водителка
  Живкица Ѓурчиновска (Алфа)

  Најнеомилено тв лице
  Зоки - Фаци

  ТВ фаца на минатава сезона
  баба Ратка (реклама за БУМ тв)

  ТВ скандалот беше
  Хелена Роза во Ја имам таленат со стриптиз и лезбејски бакнеж
  Контраверзни Македонки (Вики и Кики) во Големиот Брат
   
 9. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  ТВ водител
  Тони Михајловски (А1)
  ТВ водителка
  Живкица Ѓурчиновска (Алфа)
  Најнеомилено тв лице
  Зоки - Фаци
  ТВ фаца на минатава сезона
  Марко (Тротоар)
  ТВ скандалот беше
  Хелена Роза во Ја имам таленат со стриптиз и лезбејски бакнеж
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ТВ водител - Трендо
  ТВ водителка - Ана Јовковска
  најнеомилено Тв лице - Драган Вучиќ
  ТВ фаца на минатава сезона - баба Ратка :rock:
  ТВ скандалот беше - Хелена Роза во Ја имам таленат со стриптиз и лезбејски бакнеж (и останатите, ама ова ептен ) :D
   
 11. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  ТВ водител
  Сашо Мацановски - Трендо (А1)

  ТВ водителка
  Ана Јовковска (Алфа)

  Најнеомилено тв лице
  Драган Вучиќ

  ТВ фаца на минатава сезона
  Радашин (Големиот Брат)

  ТВ скандалот беше
  Контраверзни Македонки (Вики и Кики) во Големиот Брат[/quote]
   
 12. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
  ТВ водител
  Сашо Мацановски - Трендо (А1)
  Игор Џамбазов (А1)
  Марко (Тротоар)

  ТВ водителка
  Миа Костова (Сител)


  Најнеомилено тв лице
  Боки 13
  Драган Вучиќ
  Зоки - Фаци

  ТВ фаца на минатава сезона
  Радашин (Големиот Брат)
  Игор Џамбазов
  Марко (Тротоар)
  баба Ратка (реклама за БУМ тв)

  ТВ скандалот беше
  Жаре Берберот се степа на сред емисија
  Контраверзни Македонки (Вики и Кики) во Големиот Брат
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.155
  Допаѓања:
  33.161
  Пол:
  Женски
  ТВ водител - Игор Џамбазов (А1)

  ТВ водителка - Марија Саздова (Канал 5)

  Најнеомилено тв лице - Зоки - Фаци

  ТВ фаца на минатава сезона - Радашин (Големиот Брат)

  ТВ скандалот беше - Контраверзни Македонки (Вики и Кики) во Големиот Брат
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  ТВ водител
  Тони Михајловски (А1) и
  Игор Џамбазов (А1)

  ТВ водителка
  Живкица Ѓурчиновска (Алфа)

  Најнеомилено тв лице
  Зоки - Фаци

  ТВ фаца на минатава сезона
  Игор Џамбазов

  ТВ скандалот беше
  Хелена Роза во Ја имам таленат со стриптиз и лезбејски бакнеж
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.