Таа е сѐ (She's all that) [1999]

Дискусија во 'Филмови' започната од IvanaJenner, 29 мај 2018.

 1. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  Сте го гледале ли овој Филм? Како ви се допаѓа? Мене ми е еден од омилените:inlove:
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано. Убав тинејџерски филм. Од игра се случи љубов.
   
  На sj *O* и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 3. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  9.895
  Пол:
  Машки
  Freddie Prinze Jr и Rachael Leigh Cook.. добар филмски пар, но сепак испод Итан Хок и Џули Делпи.. Шега на страна филмов сум го гледал повеќе пати, добар ром ком.

  Би го гледал повторно и овој и Cruel Intentions (1999).
   
  На joy1 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
  И покојниот Пол Вокер беше одличен во филмот. Му го збиберија на крај.
   
 5. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.933
  Мене ми беше меѓу омилените заедно со 10 things I hate about you и серијата My so called life. Колку различни беа тие тинејџерски денови, ме фаќа носталгија.
   
  На SummerGirl и Mishela им се допаѓа ова.
 6. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.794
  Допаѓања:
  18.684
  Во тие години кога гледав вакви тинејџерски романтични филмчиња ова ми беше еден од подобрите и поомилените, моментот кога Лени (Rachael Leigh Cook) се претвора од “грдо пајче“ во “лебед“ ми е омилен од филмов :);):inlove:....
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.932
  Допаѓања:
  77.147
  Пол:
  Женски
  Јас пред скоро го гледав филмов. Го најдов симнат низ некои фолдери во компјутерот, ми се гледаше некој лабав филм па му дадов шанса.
  Изгледани ми се скоро сите вакви филмови, овој немам поим зошто сум го испуштила. Во секој случај, провидна приказна кај која можеш отприлика да го предвидиш текот на настаните, ама изведено е многу слатко и забавно.
  Тинејџ-филмовите од осумдесеттите и деведесеттите имаат посебен жар, гилти плежр ми се.
   
 8. Novecento

  Novecento Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  2.331
  Пол:
  Машки
  Mала исправка - Итан Хоук и Винона Рајдер. (Reality Bites)
  Погоре споменатата трилогија (Before sunrise/sunset/midnight) е неспоредлива со сите овие лесни ром-комови и заслужува посебно место во синематографијата на романтични филмови.
  Он-топик - Ок филмче, понекад го пуштам колку да си акнам реминисценција од средно коа бев.
   
  На Scott Weiland и Mishela им се допаѓа ова.
 9. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  9.895
  Пол:
  Машки
  Незнам која беше исправката (можеби се збунив нешто или не дојаснив) реков би ги гледал Таа е се//Cruel Intentions повторно од филмови кои сум ги гледал од таа ера, не ги спомнав трилогијата(сите мислам дека ги имам спомнато на форумов некаде) инаку на таа мислев. Ако е нешто исправка во смисол на биле подобар пар, тоа сепак би било покомплексно да се даде наградата, би рекол ако вклучиме сопствен вкус невозможно да објективно се каже кој бил по *добар* филмски пар.

  Голем Винона фен сум ама повеќе ги ценам со Делпи во трилогијата. Инаку ако не е премногу офтопик само што го најдов членоков за Before 4ти филм од лани, незнам како не чув до сега за ова- http://www.indiewire.com/2017/08/et...ine-richard-linklater-julie-delpy-1201863636/

  Reality Bites насмевкава..
  [​IMG]
   
  Последна измена: 3 јуни 2018
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.212
  Допаѓања:
  266.410
  Пол:
  Женски
  cruell intensions ми е гледан преку 6-7 пати

  проклет Рајан колку е хот во филмот :D
   
  На Aneta92 му/ѝ се допаѓа ова.