1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Табела за одредување пол на детето

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 30 август 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
  Dali veruvate vo vakvi tabeli? Mene spored tabelava mi ispaga deka treba da imam masko a spored vtorata tabela - zensko :D ne veruvam bas vo vakvi tabeli bidejki koj znae kako moze da se spojat X i Y :D isto taka sum slusnala deka nekoi pravat finti so igla , konec , burma i neznam uste sto ,no kako i da e ne veruvam vo nisto od ova :) ne mi e ni tolku biten polot samo da e zivo i zdravo bebeto :)

  http://img216.imageshack.us/f/tabelaik8rq4.jpg/
  http://php.ringeraja.mk/index.php?page=CGCalendar
   
  На Bubibu му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Според првиот календар се пресметува демек во кој месец какво дете (во јануари машко, во февруари женско... многу глупаво)
  А вториот календар не е точен, бидејќи на мајка ми за мене и излегува дека би требало да има машко дете, а за брат ми женско. Ноу сенс. :D
   
 3. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Јас сега проверив за мене и точно излезе како според календарот. ;)
   
  На Bubibu и Floral979 им се допаѓа ова.
 4. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  isto i na mene mi pokaza prviot zensko vtoriot masko :lol:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Пресметав баш на тоа второто (за мајка ми и мене и брат ми, се разбира) и испадна обратно него што треба да биде.
  Без врска.
   
 6. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Според првото точно и за мене и за сестра ми,а според второто и двете сме машки :D
   
 7. l-a

  l-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  :) i jas poglednav aj vikam da vidam so vika ova cudo i spored prvoto mi pokaza masko a vtoroto mi pokaza zensko...rano e da se vidi ama se kladev so doktorot jas vikam ke bide masko a on osekjal deka ke bide zensko :) ke vidime u april :D
   
 8. coci-02

  coci-02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  sprema tabelata mi ispaga masko a ginekologot mi rece deka e devojce pa ke vidime kakvo i da e neka e zivo i zdravo
   
 9. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  mene mi izleguva deka ke bide masko, a devojce e
   
  На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Уште колку има до породување :)
   
 11. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  194
  Мене како ми покажа табелата така излезе,иако јас цело време се надевав дека ќе биде грешка и ќе испадне девојче,ама ајде второто да биде девојче,па и машко да е не е проблем само да се живи и здрави
   
 12. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  кај мене испаѓа дека ке биде девојче па ке видиме не е ми е ни толку битно тоа битно ми е да е живо и здраво :)
   
 13. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Уште малку :D
   
 14. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.051
  мене ми излегуваше женско но ми рекоа машко е,многу сум срекна ама исто ке беше и да е женско,сега сватив дека потполно е исто за родителот,само да е
  живо и здраво
   
  На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. jana31

  jana31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  39
  http://www.kalendar.rs/kineski-kalendar-zaceca.php
  Овој календар е сличен на претходните, но мислам поточен, јас од 15 тина жени што знам кога останале бремени, само за брат ми не е точно, па нели и вели дека е 90% точен! :)
   
 16. mrazulka

  mrazulka Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  go proveruvav kineskiot kalendar pokaza deka e masko, ginekologot mi kaza deka e masko,samo neka e zivo i zdravo
   
  На jana31 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ditka1

  ditka1 Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  znaci spored nekoi kalendari mi izleva devojce a spored nekoj drugi momce hm neznam na sto da veruvam velat majkata oseka kakvo ke i bide deteto momce ili devojce . isto taka me izlazaa so nekoi finti i mi rekoa deka sum bila iscrneta na rakata jas se poglednav i mi rekoa momce ke sum rodela demek ako ja vidis dlankata odozgora e momce a odozdola devojce a jas gi vidov i dvete a sum bremena vo 1 dete samo ii sega dali pak veruvate
   
 18. ditka1

  ditka1 Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0

  mene spored ovoj mi izleva masko a spored ovoj http://www.femina.mk/out/?id=81c3dc337f ... CGCalendar zensko i sega eve i dvata se kineski
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Табелава покажува женско :) па ќе видиме.
   
 20. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.858
  и кај мене женско